Rubriky
co se mi honí hlavou

Bilanc nad RPG

Tak se na to podíváme. Hraju už téměř dva měsíce a zdá se, že poslední dobou se nám tam vynořilo docela dost zajímavých témat k řešení. Drbat o tom na chatu s jedním, dvěma lidma, je jedna věc, ale když už takhle drbete tejden, dva, měsíc, tak si začínáte řikat, že už to – nezlobte se na mě – pomalu přestává být vtipné. Nj, jenomže co s tím?

Co nás trápí? Trápí nás – asi jako každý rpg forum – značně uvadající aktivita hráčů. Všechno to začalo, troufám si říct, rozdělením hráčů do dvou lodí. Tenhle krok jsem, upřímně řečeno, nepochopila, ale když se to dělo, měla jsem zato, že to bude mít nějakej skrytej hlubší význam, něco, co se dozvíme „v příštím díle“, co prostě bude mít nějakej smysl do budoucna. Žel Bohu nemělo. Dalo by se to pochopit, kdyby nás tam hrálo třicet, padesát a podobný cifry, ale tolik nás tam opravdu nebylo, a teď, když aktivně hraje tak cca pět hráčů, a to ještě u třech z nich zavírám oko, tak už to opravdu smysl nemá a silně nás to ve hře omezuje.
Dokud upadají jenom hráči a je aktivní správce, dá se s tím něco dělat. Ale ve chvíli, kdy na to začne kašlat i on sám, to už prostě víte, že to jde všechno do kopru. Jasně, může k tomu mít hafo důvodů, ale to nezastíní fakt, že to prostě dost podcenil. Jak jsem říkala na chatu, když chcu vést forum, tak se taky ujistím, že na to budu mít dost času a nápadů. Nejde si říct „hej, já založim forum“ a čekat, že se to nějak vyvine. Nevyvine. Musíte mít příběh. A tím příběhem myslím víc než jenom „hej, jste na lodi a bojujete s nočníma můrama“. To je fajn jako začátek, ale nevystačíte s tím navěky. Chce to prostě víc.
Troufám si říct, že základní chybou tady bylo tedy nejen rozdělení lodí, ale i prostý fakt, že si správkyně nevzala nikoho ku pomoci. Jediná další osoba, která měla za úkol ten příběh někam posouvat, rozvíjet a vůbec utvářet děj (protože ruku na srdce, tím, že chodíte z místnosti do místnosti, tu se nažerete a támhle trochu potrénujete schopnosti, tím děj opravdu netvoříte, to má být jen ta vata mezitím a ne vaše hlavní náplň hry), se na to – no to je nám ale překvapeníčko – vybodla taky. Hlavní záporák, k němuž by se dalo říct hned několik postřehů, ale my si prozatím vystačíme s tím, že je to postava totálně neomezená ve svých schopnostech a dost na hru kašlající. Chytřejší z vás si možná všimli té kolize – váš hlavní cíl má být bojovat proti NPC záporákovi. NPC záporák je ovšem postava naprosto neomezená (hráčům jako takovým je zdrbána každá schopnost, každý detail, a jsou povinni všechny své techniky doprovázet značnými nevýhodami, při nichž je kdeco bolí a často odpadávají z boje, zatímco NPC záporák žádné nevýhody nemá, to je taky moc fajn a fér) a vaše schopnosti na ni nijak nepůsobí. Nabízí se tedy otázka – jak s ním mám člověk tedy sakra bojovat?
Ten problém se ovšem vyřeší ve chvíli, kdy ona postava totálně zmizí ze hry. Vy na něj někde týden čekáte, protože bylo řečeno, že dojde k bitce, ale on se prostě neobjeví, a tak to prodlužujete, kecáte mezitím o nesmyslech a čekáte. Zdržím se poznámek o naprosté nezodpovědnosti a hnusném chování vůči ostatním hráčům.
Tohle všechno samozřejmě otráví i ten nepatrný zbytek aktivních hráčů, které to doposud bavilo. Bylo to nudné už ve chvíli, kdy jsme spustili menší anarchii a dva hráči z jedné lodi (zaseklí a znudění, protože u nich nikdo nehrál), vyrabovali kapitánčinu kajutu, zmocnili se kódů k bráně a přesunuli se na loď druhou, aktivnější. Čekali jsme, že z toho něco bude, ale kapitánku to nevzrušilo, pokud vím, vůbec se k tomu nevyjádřila. Pak jsme byli s kolegou vysláni na misi, kde na nás měl čekat zmíněný záporák. Jak už jsem řekla, týden jsme čekali, než se objeví, a když nás to přestalo bavit, začali jsme dělat bugr, že už se chceme vrátit na svou loď a mít to z krku. Kapitánka nám v podstatě naznačila, ať si děláme, co chceme, a akce, na kterou jsme se týden těšili a připravovali, se nekonala. Proběhla v pěti minutách, totálně nudně a nezáživně, protože nebylo s kým bojovat.
Takové věci aby člověka neotrávily. Dorazí to mimojiné moment, kdy se jeden z hráčů snaží upravit svou postavu tak, aby byla víc použitelná, dva týdny čeká na schválení a adminka ho potom pošle do háje s tím, že ať si dělá co chce. On se tedy rozhodne postavu úplně smazat a další týden nebo jak dlouho čeká na to pouhé smazání, protože správce se nezmůže ani na to. No to už je prostě konec. Jak říkám, dělat bugr, rozkopávat popelnice a zapalovat pochodně prostě neni zábava, když to nikoho nezajímá, ba dokonce si toho ani nevšimne. K čemu je anarchie, když vám ji vedení v postatě schválí?
A jako by nestačilo, že odpadla správkyně a hlavní záporák, už se na to vykašlal i druhý kapitán lodi, do nějž jsme ještě vkládali naděje a doufali, že s tím dějem něco provede. Přidejme to k přibližně dvaceti hráčům, kteří to zabalili už nějaký ten pátek zpátky, aniž by cokoli řekli, a zůstane vám tam nějakých těch pět totálně znuděných aktivistů, kteří sice mají ohromný potenciál a fakt by je ta hra bavila, ale byli zanecháni tak říkajíc v loji, v nudě a bezmocnosti. A co teď s tím? Máme si ten děj tvořit sami? Na to nikdo z nás není zvědavej, přišli jsme hrát a ne vést forum sami pro sebe. Dokopat kapitány, aby s tím něco dělali? Jak asi? Sehnat někoho dalšího, kdo by se ujal vedení a něco s tím provedl? Kde? A tak nám nezbývá než se jen koukat, jak nám to postupně uvadá a jde do kopru, což nás samozřejmě bolí, protože ten příběh měl ohromný potenciál a fakt nás to bavilo. Ne tak jako teď, kdy se jen neustále potkáváme na chatu, házíme po sobě spícími smajlíky a naším heslem za poslední dva týdny se stalo slovo „nuda“, protože už si v podstatě ani nemáme co jiného říct.
„To máš klasiku na všech rpg forech“, pravil kolega. Nojo, ale co jako. To se s tím máme smířit? To s tím vážně nic nezmůžeme? My, hráči, kteří máme vlastně všechnu moc ve svých rukách? To je trochu na prd, ne?

25 reakcí na „Bilanc nad RPG“

No, tak nabízí se tu možnost 'ujměte se toho vy', když vás to teda tak baví, ale když se ani vám do toho nechce, je to těžký. Obtížně seženete někoho cizího, kdo to na sebe vezme, když ani vám, co to tam prej máte rádi, to za to nestojí…

Jo, tohle se u každého textového RPG čas od času stane. Buď hráči nereagují nebo na to kašle šéfík a z nedostatku nápadů dělá deus ex machiny.

Já jsem teď docela spokojen, když jedna postava plamenometem podpálila obřímu stroji nad sebou mazivo, to kolem nich kape na zem (a pochopitelně při tom hoří), další postava z toho všeho má hysterák, jiná se je snaží zachraňovat…

[1]: Tak nejde o to, že nám to za to nestojí, ale spíš že nevíme jak na to. Je tam asi jeden člověk, co by věděl, jak na to, ale taky nemá tolik času, takže se to snažíme nějak vymyslet, ale spíš jde o to, že to je asi trochu na prd hra, když hraješ za sebe i za záporáka, pže nemáš lidi :D Jako dělat sama sobě protihráče a celý to hrát v nějakejch pěti lidech? To neni moc zábavný.

[2]: No, tak bych si to představovala. Emoce, akce, něco 🙂

Ach, jak milý článek. A říct mi do očí, že jsem naprostá k*rva po tom, co celý klub vedu denně sedm týdnů v kuse by nešlo?
Ano, osmý týden jsem se na to, jak říkáš "vybodla." Že by to bylo tím, že dva týdny jsem doháněla známky a měla horečky? Nebyla jsem řádně na PC, poté se mi rozbila nabíječka. A k tomu všemu mám ve škole 304 zameškaných hodin a celých těch sedm týdnů před tím jsem místo učení od rána do večera seděla nad Klubem. A co se děje? Nikdo nepřispívá, hraje se už jen RPG. Denně jsem kontrolovala postavy a ta doba, po kterou jsem to dělala je dostatečně dlouhá. Zítra mám poslední zkoušení. Měla jsem, do háje, čtyři neklasifikované. Na semináři z matematiky jsem za celý půl rok byla třikrát. A navíc mě čekají přijímačky, příští rok možná internát. A aby toho nebylo málo, tak každý den na PC musím končit v osm. Když ovšem přijdu domů kolem čtvrté, páté a mám ještě doučování z matematiky, tak se toho pro Klub ani teď moc nestíhá.

Než na někoho začneš házet špínu tímhle způsobem, měla by sis uvědomit, že je na to třeba sám. Nabídla jsem místo správce, aby to někdo dělal se mnou a neskončilo to tak, jak to je. A vualá? Ti, kterým jsem jej nabízela to odmítli. Bývalí správci Klubu se na to do jednoho nepodívali za celou dobu, co já tam nebyla.

A i když jsem to místo nabídlo nedávno i tobě, ty raději píšeš takto.

Řeknu ti jedno.
Jsi starší než já. Rozumnější, chytřejší, píšeš lépe, učíš se lépe (Když máš tolik volného času tak zřejmě ani nemusíš) Tvůj blog je známější a oblíbenější než můj. Vlastně tě obdivuju a to ještě dřív než jsem tě viděla v Klubu Snílků. Každý musí mít nějaké vzory. K mým patří Venom, Illian, Suss, ale i ty.

Ale když o něčem víš kulový, tak k tomu nepiš.
Mám zatracenou chuť být teď sprostá a to na mém blogu ani jedno sprosté slovo za těch pár let nenajdeš. Jenže za těch pár let, co bloguju mě ještě nikdo, nikdo neshodil tak jako teď ty, aniž by o mě věděl jedinou věc kromě toho, co píšu na blog.
Takže gratuluji. Právě jsem ztratila chuť ztrácet s Klubem další čas. I když co by, že? Já přece nemám žádný osobní život. Proč bych si měla zlepšit trojku, která mi do dneška hrozila z matematiky na doklasifikování, když stejně "pro Klub nic nedělám" a to je nejdůležitější?
Dva týdny… Blbé dva týdny po sedmitýdenní práci několik hodin denně.
Vážně milé. Opakuji tu jedno a to samé.
Já vím. Jsem jen opravdu šokovaná…
A ještě víc než článkem tím, že jsi mi to neřekla do očí a musela jsi to vyřvávat do světa.
Vážně skvělé… Od někoho, koho obdivuji ještě lepší. Ale díky. Ukázala jsi mi zase, že spoléhat na někoho na internetu je blbost.

[4]: Dodatek xD Tím spoléháním "na někoho" jsem samozřejmě myslela prostou loajalitu.

Toť ode mne vše.
Za případné chyby, sprostá slova a neadekvátní reakce se omlouvám.

Máš pravdu. Všetko čo si napísala je pravda. Áno, záporák+hlavná adminka+druhý kapitán sa na to vykašľali resp. nemajú na to čas. Ale čo takto brať ohľad aj na ich život? Ich život nie je len fórum a hra. Ono, viem mne sa to ľahko hovorí… ale pokiaľ tých ľudí dobre poznáš a vieš čo sú zač tak to pochopíš… Napríklad to že záporák hraje neviem koľko postáv je AJ naša chyba. Prečo? Pretože nepozývame ľudí, je nás málo. Nemáme teda dôvod zvaľovať to na nich alebo niečo podobné.

Ďalej, to že sme sa rozdelili na dve lode bol vlastne dobrý nápad. Bolo to takzvane už také.. myslenie do budúcnosti. Pretože, čo ak raz naše fórum bude mať xyz hráčov? Na jednu loď by sme sa predsa nepomestili 🙂 Postupom času sa z nás môže stať flotila lodí nie? Čo takto pohľad do budúcna? 🙂

Lenže ohováraním alebo niečim podobným… týmto fórum nezachránime… čo takto ak by sme sa najprv zamysleli čo robiť? To fórum je už môj domov eM, nedovolím aby sa rozpadlo alebo aby upadlo do prachu. Spoznala som tam veľa ľudí, veľa rôznych pováh a teraz to len tak zahodiť nechcem a pochybujem že oni áno. 🙂

Takže, chcelo by to zvolať poradu čojaviem na skype. Tí najhlavnejší by sa tam jeden deň stretli a rozhodli by sa čo ďalej. Možno, možno by bolo dobré do týmu dať aj niekoho nového.. nového admina.

Každý z nás má predsa aj "reálny" život, nie len ten "imaginárny"…
A aj nato by sa mali brať ohľady…

Pardón ak som písala "od veci" ale takto som to proste cítila… nerada podrážam niekomu nohy, vlastne to ani neviem robiť ale toto… toto sa ma dotklo už len z toho dôvodu že týmto sa "zosmiešnilo" celé fórum…

To je odo mňa všetko 🙂

K tvému článku je to opravdu milé psát tohle člověku, který ti věřil a ještě ho neoprávěněn odsuzovat. Ano je to sice problém na všech fórech, ale vždycky se to dalo nějak vyřešit. Ty si prý také dostala možnost vést forko, ale odmítla si to. Pak nemáš sebemenší důvod tady řešit, že to Ber nestíhá, protože ty si jí pomoc odmítla a určitě nejen ty. Pro někoho je přednější i jiný věci než forko a každého admina prostě jednou potká období, kdy vypne a nemůže nic pak je na hráčích aby měli s ním trpělivost. Přemýšlej o tom jistě nejsi taková bestie, aby jsi tohle udělala a jestli ano pak doporučuju aby si z forka odešla, když se ti to nelíbí nebo se ujala pomoci Ber a zkusila to zlepšit….házet špínu je jednoduchý ale obrátit chyby ve prospěch forka už tak lehké není

Ja viem že Benerika čo som ju videl na akom chce fórum aj ako adminku a podobne vždy si svoje povinnosti plnila  a vždy dôsledne .No ale ja čo viem prišlo jej obdobie kde jej zdravie proste veľmi nepomáhalo . Predsa len ak neslúži zdravie škola sa stíhať nedá ^^ .Poznám to aj ja sám aj keď nie kvôli zdraviu .No a toto fórko ako ma tak aj napadlo vlastne bolo aj je dobré len ho chcelo oživiť no a vlastne ak  teda je na to sama prečo jej niekto ďalší nepomôže ?
Alebo sa aspoň o to nesnaží či ešte ba skôr ma tak zaujíma prečo ste najskôr nekontaktovali ju ???Tak hovorím tu asi len asi to čo už sa aj vlastne povedalo .A inak doslova môžem uznať aj to že aj ja som vlastne tam prestal hrať "dovod?" nemal som čas mňa práveže docela dosť často pozývajú na iné a iné fóra . Ale nestíham stíham tak maximálne jedno a aj to nie poriadne .Keby tak ja som ochotný kľudne tam začať hovorím nebolo tam nič zlé .Len trocha niečo teeraz povylepšiť keď ste už sa vyrozprávali a podali tak svoju sťažnosť  aj keď takýmto spôsobom ale dá sa to už riešiť ne ? …

[4]: Nic takovýho říkat nehodlám, ani si to nemyslím. Tohle nebylo myšleno nijak osobně a útočně, takže není třeba to tak hned brát a lkát tu o "milých článcích" a nevděčnosti. To jediné, o co tu šlo, bylo získat nějakou odpověď, protože přes PMka to zjevně nefunguje, a tím myslím zejména odpověď od ostatních hráčů, protože znám názory jen několika a to prostě není dost.

Není třeba tu po sobě házet hnusotama, co se stalo, stalo se, my chceme jen vědět, co bude dál. S některými se snažíme vymyslet nějaké oživení, cestu, jak tu hru udělat zajímavou, když není příběh. Ale to se taky ve dvou, ve třech, nedělá nejlíp.

Co má kdo za potíže v soukromém životě, to mě v tomhle momentu upřímně nezajímá. A než to zase někdo pochopí špatně, není to tak, že by mě to nezajímalo, že bych byla zlá bitch nebo co. Ale o to tu přece vůbec nejde! Jestli si tu někdo myslí, že jen on má šíleně těžký život a že my všichni ostatní se asi kopeme nudou do prdele a všechno nám padá do huby samo o sobě, no tak to dobrý den, nepadá. Ale to nesouvisí s tímhle problémem. Když na něco nestačím sám, tak se postarám o to, aby byli lidi, kteří to vezmou za mě. Nehážu tu špínu a už vůbec to nemíním osobně proti tobě. Vím o tom, že na začátku bylo správců několik, a bůhvíkam se poztráceli. Pokud jde o RPG, nabídla jsem se jako pomoc, a několikrát. Ale komu mám pomáhat, když tam nikdo není? Já si ten příběh z palce nevycucám.

Neotáčej to proti mě, tady nejde o to, kdo je starší, lepší a bla bla bla. Volný čas? Já se svou prací? Tak tos mě pobavila :D K tomu se vyjadřovat nebudu.

Sprostá si klidně buď, to tady nikomu nevadí. Ale nevidím k tomu důvod. Tenhle článek nebyl míněn jako útok proti něčí osobě, a jestli to tak někdo pojal, sorry, ale to je pouze v očích pozorovatele. Můj článek měl poukázat na to, že nám hra upadá, a získat si vyjádření ostatních, co s tím provedeme. Tvůj výlevný komentář je k tomu neadekvátní a není třeba to všechno překrucovat jako že jsem děsně proti tobě a nad tebou. Omlouvám se, jestli jsem se tě nějak dotkla, ale znovu říkám, nebylo to tak myšleno.

[6]: Jasně. Oni mají svůj život, zatímco já asi jenom sedím u pc, od rána do večera, imrvére 🙂 Stejně jako další z fóra, kteří se asi na vysoké škole kopou nudou do prdele.

O záporákovi nic nevím, jen že hraje na x forech a všude to dopadá podobně. To jsou samozřejmě věci z druhé ruky, ale přišly z několika nezávislých zdrojů. O to, aby hrál x postav, se ho přece nikdo neprosil, nemusí to dělat tak složité a vymakané a nemusí na to být sám. Mě se ovšem třeba nikdo neptal, jestli chci pomoct s tímhle. Pomohla bych, ale tu hru jsem nevymyslela, nevím, co s tím mají hlavouni v plánu a co je zapotřebí udělat a vymyslet. Nemám s tím zkušenosti.

Myšlení do budoucnosti je fajn, ale stačilo by jen myslet. Ta budoucnost v současné chvíli vypadá tak jak vypadá a rozdělení na dvě lodi je spíš překážkou. Takový je fakt, to není něco, co bych na někoho házela a vztekala se.

Však o to tu jde, o to zamyšlení. Jsem ráda, že mám konečně něčí vyjádření, se dvěma lidma už se o něco snažíme, tak snad z toho něco bude. Momentálně je to jen jedna velká nuda. Nové lidi by to bezpochyby chtělo, ale kde je vzít? Oni by stačili i ti staří, ale když všichni kamsi zmizli O.o

Mně to vůbec nevyznělo jako podrážení nohou, o to tu taky nikomu nejde. (Nevím, proč lidi furt musí všechno brát osobně)

[7]: Jasně, další s "házením špíny"… na tyhle věci odmítám reagovat.

[8]: Tak o kontaktování já osobně mluvit nemůžu, ale byli tu tací, co se o to snažili a odpověď prostě nepřišla, takže co s tím asi.

Však pomoct my chceme, říkal tu snad někdo něco o tom, že to balíme nebo co? Snažím se pro to sehnat víc lidí a nevim jak ostatní, ale já na nikoho žádný pořádný kontakty nemám. Tyhle věci se vždycky nejlíp řešily přes veřejnou debatu, tak jsem do toho šla. Lepší než furt krafat na chatu, to nikam nevede. Teď má aspoň každej možnost vyjádřit se, co s tím teda vymyslíme.

Nevím, co furt všichni mají s tím, že mi byla nabídnuta možnost vést forum. Aby bylo jasno, tak možnost podílet se na tvorbě RPG jsem přijala, takže nevim o co vám jde. Ale podílet se a vést je trochu rozdíl. Nemůžu vést něco, co jsem nezaložila. Neznám Bereničiny úmysly s tou hrou, neznám plány, co s tím má záporák, nemůžu vymýšlet děj, když nevím, co mají vymyšlené oni. Tečka. A v neposlední řadě jsem do toho nešla proto, abych něco vedla. Chtěla jsem si zahrát. Ale to je teď vedlejší.

Tak aby ste vedeli, bol som na prázdninách. To je dôvod, prečo som neprispieval a vrátil som sa až teraz, zastihnúc toto skutočne nemilé prekvapenie. PRVÉ, opakujem PRVÉ, čo som urobil, ako som prišiel domov, bolo, že som spustil záporácku akciu, čo máte možnosť vidieť aj tu: http://libere.my-goo.net/t186p125-talianske-podzemne-mesto
Takže mi naozaj nehovorte niečo ako že som sa na to vybodol. Nemôžem predsa jeden deň spraviť všetko.

Po druhé, áno, sila NPC záporákov je pomerne dosť veľká, nie však nadarmo. To, čo sa stalo na palube Aethera, nič neznamenalo, vonkoncom tam nik nezomrel. Šlo len o to, aby sa predviedlo, že si vy, obyčajní hráči, nemôžete robiť zas úplne, čo chcete. xD Ešte pred nedávnom ste boli s prepáčením vysr*tí z tieňov a Isabel a teraz, keď sa objavil niekto, kto bol považovaný za najsilnejšieho z kniežat, vy sa tvárite ako majstri sveta (nie všetci samozrejme). Takto to nefunguje, chcel som vám ukázať, že aj keď sú to NPC, netreba ich brať na ľahkú váhu. To, ako má umrieť, bolo dopredu premyslené.

Nevýhody? NPC sú nočné mory, nemajú nevýhody. Presne o to tam aj ide, preto sú nočné mory tak "silné". Uveď mi jeden jediný film, rozprávku, anime, či knihu, kde by spočiatku neboli záporáci uvádzaní za tých "oveľa silnejších", než ich konečne začali nejakým zázrakom kántriť. Držím sa predom stanovených osnov. Nemajú nevýhody? Spravte si nejaké.

Na záver, mal som presne stanovené, čo a ako. Predom premyslené, akým smerom sa bude príbeh uberať, ako prebehne medziloďná vojna, ako sa odhalí Ricardo, či už kto je Zauberer a akým spôsobom aj vy, snílci, získate niečo, čím sa naučíte likvidovať nočné mory, lenže akosi sa mi to po prečítaní tohoto absolútne znechutilo. Za celý čas, čo som hral záporáka, som sa ešte s niečim takýmto nestretol. Nemám najmenšiu chuť sa s tým skutočne ďalej zapodievať, takže – nechávam si Ricarda a Zauberera, na NPC kašlem. Vďaka za spríjemnenie dňa. ^^

Dodatok: k úryvku "O záporákovi nic nevím, jen že hraje na x forech a všude to dopadá podobně. To jsou samozřejmě věci z druhé ruky, ale přišly z několika nezávislých zdrojů. O to, aby hrál x postav, se ho přece nikdo neprosil, nemusí to dělat tak složité a vymakané a nemusí na to být sám." Ako som už povedal, ja som sa tomu venoval, iba som bol na prázdninách, ba čo viac, venoval som sa tomu najviac zo všetkých fór, na ktorých hrajem. Jediné fórum, kde to údajne "dopadlo podobne", bolo NS: Go On, kde som sa na to skutočne vykašľal práve preto, pretože ma viac nebavilo to, čo tam predvádzal hlavný admin. Na ostatných doposiaľ hrajem.

Ďalej, sám? Aby bolo jasné, ja som niekoľkým ľuďom navrhoval, aby boli tak isto na "zlej strane", ale nebol záujem, ba čo viac, bolo mi povedané, že hl. adminka nechce, aby sa to delilo na strany, aby nevypukli hádky medzi "dorbom" a "zlom". Ako ale vidím, stalo sa aj tak, vďaka dobroprajnosti hráčky, ktorá nevie prehrávať. Ako som už povedal, vďaka za všetko, docielila si, čo si chcela. Odteraz na NPC, jak Effettualita, tak Nočné mory, zvysoka kašlem. Pekný zvyšok večera. ^^

já sem… tohle vždycky neskutečně obdivovala.. ty lidi co hrály dračí doupě a všemožný nemožný podobný a uplně rozdílný hry kde si vytvářej jinou realitu a hodiny pak řešej problémy toho druhýho světa.. tyjo. :D kde bereš čas na dvojí život?

[14]: Když tě to baví, tak si ho najdeš 🙂 Ne že by to bylo vždycky snadný. Když přijdu v devět z práce po šestnácti hodinách, a vim, že za nějakejch pět šest hodin vstávám znovu, tak se mi do toho dvakrát nechce. No ale jak řikám, baví mě to, viď. Nebo aspoň bavilo, než se to takhle rozpadlo. A je to škoda.

Bóže…všetci sa tu teraz pohádajte a serte na to. Ako vidím každý to zobral z iného uhla a každý to inak pochopil. Práveže ja osobne rešpektujem život ostatných a neberiem im ich. Sám viem, že chcem ísť zo školy von a prídem až niekedy večer. To myslím, že vie každý. Dobre neučím sa..výhoda pre mňa, že som sa narodil s hlavou takou, že sa nemusím učiť. Ale ruku na srdce všetci. Chcete mi povedať, že nemáte aspoň raz do dňa aspoň 10-20 min. Až taký ste zamestnaný ako manažér Slovnaftu? Česť výnimkám. Nehovorím občas sú také dni, možno aj viac. Ale neverím, že každý deň. Ako som povedal chápem životy iných…

Nechcem nikoho obviňovať ani nič také. Aj ja mám dni kedy to fakt nejde..a potom na mňa ľudia hovoria, že neviem odpísať 1-2 dni. Myslím, že chyba je vo všetkých z nás. A preto ak by sa nikto nenašiel, tak by som mohol ísť napr. ja. Ak by sa nikto nenašiel a každý by súhlasil. Tak nemám nič proti. Ale mňa tiež teraz čaká ťažké skúška, ktorú musím urobiť najlepšie ako viem. A verím, dúfam, že to urobím. A potom môžem byť aktívny..

Mne len strašne príde ľúto toho RPG. Má to obrovský potenciál. Nie ako Naruto RPG, ktoré sú každé na jedno kopyto. Toto je niečo new. Niečo výnimočné, a nepríde vám škoda, aby len tak to padlo? Porozmýšľajte…

[16]: Souhlas, já se domnívám, že neaktivita pár dní se dá naprosto pochopit a není důvod na ni cokoli říkat – tím spíš pokud člověk zakonzervuje svou postavu někde mezi nebo někde, kde nevadí (je hloupé odejít v půlce rozhovoru a zaseknout tak ostatní hráče) a ještě to napíše do nepřítomnostíčku. Pak nemám námitek.

Ale zmizet na dva týdny nebo i víc, nereagovat na PMKy a zprávy, to by se nemělo stávat, tím spíš pokud jde o správce. Takže – my kdo hrajeme, bychom se měli o tyhle věci nějak podělit, minimálně mít pravomoc schvalovat nové postavy když není Ber dostupná, aby se nestávalo, že někdo mě bude dva týdny bombardovat zprávami, že co bude s tím schválením a kde je správce. Jako bych to snad já mohla vědět. Pak podle mě nebude problém. Plus to chce aby každý zkusil vymyslet něco navíc, co by se s tím dalo dělat – v tomhle směru upřímně říkám, že fakt nevím, tohle je v podstatě první rpg, co hraju, takže nemám šajna, co se tak normálně v těch hrách dělá, ale jsem pro ten návrh s misemi na různé planety, s úkoly, co tam mají lidi dělat atd. V tomto směru se pokusím zneužít Trolla, to je zkušenej dungeonmaster, takže by měl mít dost nápadů a mohl by nám to pomoct trochu rozhýbat 🙂

Napsala bych třeba mail všem hráčům, co zmizeli, aby se vyjádřili, co s nima je. Jestli ještě budou hrát nebo co. Jestli skončili, byla by aspoň slušnost to oznámit, aby se to mohlo promazat a abychom věděli, s kým se dá ještě počítat. Pokud nám ve hře zůstává do deseti hráčů, pak by možná stálo za to zvážit propojení lodí – není třeba hned některou rušit, ale třeba by stačilo poskytnout koordináty od bran, abychom se mohli v pohodě navštěvovat. Když tak někdo uvidí, že z jeho lodi není nikdo online, kdežto z druhé tři lidi, tak se může v klidu přidat k nim. To by pro začátek postačilo, abychom se nenudili jak zvířata v kleci. Pak můžeme pohnout s těmi misemi a planetami.

Fajn, fajn..ale zase netreba hovoriť o Berenike, že je zlá. Len to nejako proste v posledných týždnoch nestihla. No čo už…stane sa. No ja len dúfam, že sa to nejako vyrieši..Lebo by bolo vážne škoda, len tak nechať krachnúť. Ale ak to budú ostatný tak chcieť tak asi cesty späť už nie je.

Len to je prvé fórko, čo mi na ňom tak záleží. Lebo to bolo fakt niečo new, niečo nepopísateľné. Ale budiš ak bude Berenika chcieť zatvoriť, tak my už s tým nič neurobíme..

Kde tam furt všichni vidíte, že je zlá? Já jsem asi slepá O.o Psala jsem, že to podcenila.

Tak to už právě není na nás, dělat se tam s tím dá leccost, ale musíš mít nějakou zpětnou odezvu, nejde říct "dělejte si co chcete", to pak nemám dvakrát chuť se o něco snažit. Musej bejt lidi, co jim na tom sejde a co pro to něco udělaj, aby to jelo.

asi tě hodně baví ber deptat co? nechci se do toho mýchat, nevím co se poslední rok v klubu dělo, ale vím, že ber tam odvedla neskutečnej kus práce, a nikdy jí nemá co vyčítat, protože ona to tam vedla tak dlouho dokud mohla. Ale hold, ne každý sedí jen u nějaký RPG, ale taky vede svůj osobní život.;)

[21]: Jasně. Kecy o osobním životě, problémech a o práci mám nejradši, obzvlášť pokud jde o náctileté 😉 Já například trávím 240 hodin v měsíci v práci, přičemž dělám šestnáctky, vstávám ve čtyři ráno, vrátím se domů v deset večer a další den zase vstávám ve čtyři a vrátím se v deset. Ve volných dnech se dávám do kupy nebo se snažím žít trochu mezi 3D lidma. A všiml si snad někdo, že bych to někomu na rpg cpala? Nevšiml. Ta věc mě bavila, a proto jsem si na ni i tak našla čas, a to sakra dost času a zkuste mi někdo tvrdit opak, nikdo tam nemá víc příspěvků než já. Ale podle vás se asi prostě jen kopu nudou do prdele a nemám do čeho rýpnout 24/7. Stejně jako všichni ti další lidé, tohle zdaleka není jen o mně.

Faktem je, že když tě něco baví, tak si na to čas najdeš. Tečka.

Nemá smysl se o tom dohadovat, tohle není o deptání, taky všiml si tu někdo, že bych někoho jmenovala nebo veřejně pranýřovala? Píšu to čistě jako svůj subjektivní názor na věc (který se sice shodou okolností shoduje s názory řady dalších lidí, ale o to tady nejde, není to diskusní forum, je to můj blog), jíž jsem věnovala dost času a u níž mě mrzí, že nedopadla.

My zasvěcení víme, kde vznikla chyba. Že ji někdo nepřizná, to je jeho mínus. A o to, kdo do čeho vložil jakou práci, tady vůbec nejde. Jde o to, že když někdo něco nakousne a pak ho to přestane bavit, měl by se k tomu postavit jinak než vymlouvat se a házet vinu na ostatní. Ale ani tohle nepíšu proto, že bych chtěla někoho napadat. Jak se kdo staví ke svým problémům je jeho věc. Stejně jako je moje věc, co si o tom budu myslet.

Mimochodem to s tím množstvím práce je vůbec komická poznámka. Těch jedenáct set příspěvků se taky samo nenapsalo a troufám si tvrdit, že to byly příspěvky kvalitní. Tak ať mi tu nikdo nemluví o množství vložené práce.

A už vůbec ne někdo, kdo se za celou tu dobu na foru neobjevil ani  jednou.

Komentáře nejsou povoleny.