Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Wheee, odchod na novou adresu!!! :)

Přátelé, odcházím na novou adresu! 🙂
Nemůžu tomu ani uvěřit, ale nějak se mi podařilo ten WordPress aspoň trochu rozchodit a prokouknout, a i když ještě pořád bojuju s designem a různýma nastaveníma, na co budu sakra furt čekat, jdeme do toho!
Myšlenka mít blog na vlastní doméně mi byla snem i trnem v patě tak strašně dlouho, že už to snad ani neni cool, když jsem to teď konečně dokázala, s velkou pomocí několika báječných lidí, jmenovitě hlavně Ježíše a Darji, mých dvou IT support pracovníků, jimž chci tímto poděkovat za veškerou snahu a pomoc. Tou HaTlaMatiLkou jste mě sice nechali proukousávat na vlastní nervy, ale aspoň si s tim pak budu umět poradit sama. Nějak si neumim představit mít vlastní web/blog a neumět si tam pohnout ani blbym záhlavím. Ať žije návrat k programování v CSS! Zaškrtávání trapnejch políček je pro másla! (kdybyste mě u toho viděli předevčírem, jak jsem nadávala… :D)
Anyway, k návštěvníkům: za posledních pár měsíců se mi vás tu nahromadilo celých padesát jedna kousků, což je naprostá nádhera a upřímně doufám, že většina z vás bude mít tu odvahu a nervy zkusit to se mnou i v novém. Přiznávám, chvilku mi asi potrvá, než si tam na to zvyknu, při psaní si tam připadám jako úplně jinej člověk a když to pak po sobě čtu, připadá mi, jako by to psal úplnej retard, ale snad se to brzo usadí a já se to naučim nějak líp ovládat.
Co se stávajícího obsahu týče, tak trochu závisím právě na své IT podpoře a hlavně na tom, jestli (nebo spíš jak rychle, ať to nevypadá, že jim nedůvěřuju) bude možné převést zdejší obsah sakumprdum do nové adresy. Pokud to půjde, tak to asi s největší pravděpodobností udělám, protože přece jenom mít všechno na jednom místě… na druhou stranu je tu otázka pozice ve vyhledávačích, kterou jsem si tu čtyři roky budovala a o kterou člověk taky nechce přijít, no, zkrátka uvažuju ještě o jiných možnostech, hlavně teda o možnosti ponechat zatím tenhle blog jako archivní a nově tvořit na novém. Tohle prostě ještě fakt nevím, ale rozhodně vím, čím mi teď můžete nejvíc pomoct – zajděte na můj novej blog, jemuž po zralé úvaze ponechávám stejné jméno, jelikož půjde prakticky o totéž, pouze v novém kabátku s krásnou novou adresou:
www.phoenixrise.cz
a přidejte si ho do Bloglovinu (příslušná ikona je v tamním sloupku, stejně jako jste byli zvyklí tady – v podstatě zatím kopíruju zdejší vzhled, nic lepšího mě stejně nenapadlo :D). Pokud by vás štvalo mít tam to samé dvakrát, tak tuhle adresu klidně zrušte, aspoň mě to donutí sem už nic nepsat, ale upřímně řečeno nevím, jestli to dovedu úplně dodržet… 😀 Ale budu se snažit, ať v tom nemáte galimatyáš.
Takže – milý Blogu Cézet, so long a díky za ty ryby, ale už toho bylo fakt dost 🙂 Ať se tu s tim posranym zkurvenym nefunkčnim systémem plnym bugů a zapíčeně nepochopitelnou „rychlostí“ rozčiluje zase někdo jinej.
Na gify normálně moc nejsem, ale…

14 reakcí na „Wheee, odchod na novou adresu!!! :)“

No tak si holt změním adresu v Bloglovinu, to přežiju:)
Přeju ti v novém pelíšku hodně čtenářů.

BTW Ten poslední odstavec mě úplně položil :D Krátké, stručné a zcela výstižné.

Škoda, blog.cz je mi sympatický a já aspoň jako čtenář žádnou pomalost nepozoruju. Na nové adrese jsi radši měla nechat uvítání nahoře a ne ho ihned zaskládat archivním článkem, stálí čtenáři ho stejně znají a tak to působilo na první dojem, že tam nic nového není.

[4]: No, nijak zvlášť jsem nad tím nepřemýšlela, jen co je pravda. Teď už tam něco nového je 🙂 Stáláci snad prominou počáteční nedostatky. Ještě nikdy jsem se nestěhovala i s obsahem, tak to nemám vychytaný. Začínat od začátku je v tomhle směru mnohem pohodlnější.

Jako čtenářovi by mi to tu taky asi nepřišlo špatný. Bohužel nejsem jenom čtenář.

Hned se tam mrknu. Gratuluji k nové adrese bez přídavných hodnot (blog, webnode,wordpres, blogspot, tečka cz.)Pěkná, přehledná, stravitelná, málo kalorická! :-D
A poslední odstavec mě taky dostal do kolen. Výstižné! Ještě kdyby to tak čet ten pravý. ;-)  :-)

[7]: no když píšeš 1-2 články měsíčně, tak se nediv. Takové polomrtvé blogy třeba mě nebaví navštěvovat.

[6]: On to možná i čte, spíš kdyby si z toho uměl něco vzít.

[7]: Já se nedívám na návštěvnost, ale na komentovanost a na počet stálých návštěvníků. Když se mi jich podařilo nasbírat padesát a pořád to rostlo a skoro vždycky měly moje články alespoň pět komentářů, věděla jsem, že si to můžu dovolit. Samozřejmě to pořád ještě neznamená, že to tak vydrží nafurt. Třeba ta čísla začnou klesat, ale zatím se toho nebojím, ostatně mám to teď jenom ve vlastních rukách. Tam už pak ale nejde o blogování pro sebe, když chceš nahrabat čtenáře, tak jim musíš něco nabídnout a něčím si je držet. Musíš pro ně být úžasná a musíš stát za sledování. Členství v AK je dobré k tomu startu, dá ti to možnost ty lidi odněkud natahat, ale ani tam je nenalákáš jen tak na nic. Musíš se snažit a makat.

Trochu jsem doufal, že své rozhodnutí odejít z AK vezmeš jako unáhlené a vrátíš se. Škoda. Teď už Blog.cz funguje dobře a nově přijímaní členové AK jsou také dobří.  
Novou adresu si uložím do oblíbených, ale tím odchodem jinam zapomínám na takové blogy chodit, podobně je to třeba u Krutomývala.
Kdysi jsem na platformě WordPress také jako spoluautor přispíval, nijak náročné to nebylo, jen se mně zdá málo přátelský v tom, že řada nadstaveb se musí platit. Já bych jako nové prostředí raději volil Blogger (blogspot) už jen kvůli síle a perspektivě společnosti Google.

[10]: Dobře bych úplně neřekla, pořád mám nepochopitelně pomalou administraci a spousta dalších much tu prostě bude pořád. Na vlastním jsem spokojená a k vracení nevidím důvod 😉 Kdyby se AK jednou rozhodl otevřít i blogerům mimo Blog.cz, mileráda bych se do něj vrátila (ovšem za předpokladu, že by se vrátil k fungování tak, jak si ho pamatuju ze svých začátků, a že by ho ideálně vedl někdo jiný). Jsem ráda, že se to tam zase trochu rozchodilo, že se Stanley opět alespoň na čas uklidnil (i když si pořád ještě neumí odpustit debilní a zcestné připomínky v rámci přijímání nováčků) a že v současnosti přijímaní lidé stojí za přijetí a ne za mlácení hlavou do zdi 😉

Díky za to místo v oblíbených, toho si vážím 🙂 Na sledování blogů můžu doporučit Bloglovin, upřímně, bez čtečky bych neměla nejmenší šanci všechno kontrolovat, zabralo by to mnohem víc času a kdo si to má pamatovat, koho všeho sleduje? Bloglovin je fantastická věc, díky UChu za něj. Klasickou RSS čtečku s ním nemůžu vůbec srovnat, ta mě nikdy nebavila, už proto, že mi články servírovala v textové podobě bez obrázků. Nuda. Na blogerech mě baví i prostředí, které vytvářejí svým designérským umem.

Síla a perspektivita Google… no, mně lecčím nasral, hlavně teda se svým nehorázně necitlivým vnucováním pluska, bez nějž to vypadá, že si na netu ani neulevíš. Nadstavby nepotřebuju, takže pro mě je to v pohodě. Akorát vyznat se v nastavení a designu je tam o dost náročnější, holt jsem si musela oprášit znalosti HTML a CSS, ale i za to jsem ve výsledku ráda. Vytvořit něco vlastnoručně napsaným řádkem kódu mi poskytuje stokrát větší satisfakci než zaškrtnout políčko, i když je to někdy na palici, přijít na to, co to má bejt za kód.

[11]:Tak nic, ale doufám, že na stránkách AK budeš s komentováním tak aktivní jako doposud, čtu tě se zájmem, i když můžu mít odlišný názor.

Ale ještě na jednu tvou poznámku dodatečně odpovím, a sice k blogům, které spamují na titulní stránce dennodenně s úplnými banalitami a hloupostmi. Podle mě je takovým zářným příkladem Ježura, proč ta je v AK, je pro mě úplnou záhadou, a Niternice není o moc lepší.

Bloglovin také mám, ale  někteří mí oblíbenci vyplodí i 4 články za den (např. VendyW, Drak, Otavínka) a než se jejich články prokoušu, tak už ze zvyku spíš proklikávám ze záložek v prohlížeči, protože mám představu, jak často přispívají.

Tvé uspokojení z psaní kódu chápu, sám jsem se snažil něco do volitelných boxů na Blog.cz vložit, ale ne moc neúspěšně, protože vždy to převálcovalo globální nastavení, kam se nedostanu, vrcholem bylo menu z ikonek.
Google+ zatím ignoruji :-)

[12]: Když bude čas a když bude aktivní samo AK, tak určitě, protože mě to fakt baví.

Já už tu titulku naštěstí nemusím sledovat, už delší dobu (víc jak rok) byla spíš o nervy, takže jsem se to odnaučila dělat vlastně ještě dávno před svým odchodem. Ježuru nijak zvlášť neznám, Niternici trochu jo, od jejího rozhovoru v AK (nebo to bylo jen přijetí? Prostě tam visela) ji sporadicky sleduju a někdy mě to i baví, jsou to takový výpisky jednoho blázna a občas na to mám náladu. Nevím, asi jsem na ty ujetý lidi. Stejně tak mě baví Asperger, kterej by se podle mě v AK vyjímal, ale odešel z Blog.cz přesně v tu dobu, kdy měla přijít na řadu jeho přihláška. Ačkoli jsem přesvědčená, že Standa by ho stejně nevzal, přeskočil ho ostatně několika lidma ze starších přihlášek než byla ta Aspergerova, což mě taky dost krkalo.

No, příliš produktivní lidi dokážou člověka zavalit.

Já jsem happy jak dva grepy, že si tam teď můžu naflákat, co mě jenom napadne, a že to funguje. Přimět volitelnej box, aby mi zprovoznil nějakou sebemenší blbost, byl nadlidskej výkon. Prakticky cokoli, co mě napadlo, bylo nějakym způsobem zablokovaný.

Já jsem dost aktivní v různých diskusích a na spoustě míst to po mně vyloženě chce přihlášení přes G+, jedinou alternativou bývá registrovat se, a na to se kvůli jednomu komentáři opravdu vydlábnu. Rozčiluje mě, když nemám možnost komentovat prostě přes starej dobrej Google účet, Twitter nebo jen tak.

Komentáře nejsou povoleny.