Rubriky
co se mi honí hlavou

O chilském peru

Napadlo mě, že jsem zatím na žádnym blogu nepotkala zmínku o incidentu s chilským perem. Snad jen u jedný blogerky, co použila takovej krásnej idiomek „Je to pryč jako chilské pero“ 😀 (autorko, přihlaš se, zapomněla jsem, kde jsem to viděla :))
Je to buď proto, že sleduju málo blogů (což je dost možný :D) nebo prostě proto, že to nikomu nepřišlo natolik zajímavý, aby se k tomu vyjadřoval.
Upřímně řečeno, nepřekvapuje mě ten humbuk okolo. Klaus si o to vysloveně řekl, ne teda tím, co udělal (na tom neni nic špatnýho a určitě to neni zloděj, jak někteří bouřlivě hlásají), ale JAK to udělal. Ten potutelnej výraz, pokývání hlavou a nenápadnost slona při tom, jak to pero posílal do kapsy – vážně nepochopím, proč si ho vzal zrovna takhle a zrovna když se na něj všichni dívali (o kamerách na něj namířených nemluvě) a ještě k tomu uprostřed akce. Čím pak navíc zamýšlel psát dál, když si to pero schoval do kapsy? 😀 Ne, fakt to nepochopim, ale to je jedno.
Víc mě zajímá to, co z toho pak vzniklo. Jasně, všeho moc škodí a některý ty vtipy už ani nejsou vtipný, ale přece jenom lidská tvořivost se tady zase jednou vyřádila a některý kousky, co na tohle téma vznikly, fakt stojí za to. Takže i když tohle téma neni moc k diskusi a sotva se k tomu dá říct nějakej názor, nemůžu se nepodělit o některý kousky, který mně osobně přišly nejzábavnější 🙂 Enjoy.

Komiksem:
Videem: viz youtube (sorry, nerada vkládám videa)
Veršem:
V Chile beru
pero čile.
Pero v Peru
taky beru.
V Argentině Peronisti
nebudou si pery jistí.
Na návštěvě v Bolívii
šlohnu pero pro Lívii.
A Lívie říká „Táto,
stojí ti to pero za to?“
*autorem je můj kamarád Štěpán, tak snad se na mě nebude zlobit, že mu takhle dělám reklamu 🙂
A obrazem: (aTeo je prostě masér, nikdy nezklame :))

21 reakcí na „O chilském peru“

Nejvíc se mi líbila fotomontáž "Challenge Accepted" a se Čtyřlístkem 🙂
Chtěla jsem se o tom na blogu zmínit, ale pak jsem si řekla, že toho bude všude plno. Inu, asi jsem se zmýlila.
Hrozně mě pobavilo to video, jak to pero schovává. Jestli chtěl udělat český vtip? Inu, kdo ví

[4]: Proč by ho měl vracet? 🙂 Je zcela běžné, že na podobných akcích, konferencích a setkáních se propiska (v tomto případě pero, protože se přece jenom jedná o prezidenty, tak jim nenaservírují laciné propisky) automaticky stává majetkem účastníka. Sama jsem díky své práci absolvovala bezpočet firemních školení, kde nám kromě různých materiálů na studium a prezentací dali propisky a někdy i bloky, do nichž jsme si bokem psali a čmárali, když se to nevešlo do vytištěné prezentace nebo to bylo k jinému tématu. Nad tím se nikdo nepozastavuje jako nad krádeží, prostě se s tím počítá, že si to lidi nechaj.

Proto taky říkám, že ten celej humbuk není ani tak o tom, že by něco ukradl – protože nic neukradl – ale o tom, že se tak sám choval. Což nechápu proč, ale to právěže nechápe nikdo, proč byl tak hrozně "nenápadnej", když všichni vědí, že to pero si stejně mohl nechat.

[3]: Já si to myslela, ale když jsem to tam teď byla hledat, nenašla jsem to :D Fajn, odteď, když to budu používat, tě budu citovat 😉 :D

Já jsem chtěla napsat alespoň pár řádků. Ale neměla jsem vůbec, ale vůbec čas. Spíš se zaměřím na pokračováním naší slavné sociální reformy.

To pero je pěkná ostuda, ale tomuhle se fakt člověk leda tak zasměje. Jen jestli to není politická taktika aneb "odvrátíme pozornost od problémů naší vlády" (Vrtěti psem).
Doufám, že se ve světě neříká "Jaký prezident, takový občan". ;-) ;-)

[5]: Pravda pravdoucí, na většině konferencí (školení, jednání…) kde jsem byla se takové věci nevrací. Maximálně visačky se jmenovkou. ;-) Jinak si většinou ještě odnášíme takové ty prezentační "tašky" se spoustou materiálů. Asi nejvíc materiálů mám z ISSS. Na ně se tam dostává pevná taška přes rameno a minulý rok k tomu byl i hrníček.

[9]: Ale stejně bylo považováno za dárek pro prezidenta.
Myslím, že si Klaus prostě rozhodl udělat z médií prdel. Tím nás zviditelnil, doteď někteří američani ani nevěděli, kde nějaká ČR leží (a že vůbec existuje.)

Jde opravdu o "prd". Tohle jenom ukazuje na moc médií. Vystříhnuté video, hned s tím na web, hned je má bulvár téma, lid má o čem mluvit …
Uf, uf, uf ….

[11]: Na tom je právě krásně vidět naše národní povaha. Hned všechno zesměšnit a udělat si z toho prdel. Což má samozřejmě i svoje nevýhody, ale u některých těch obrázků a videí jsem se docela i zasmála… takový příjemný odlehčení dne 🙂

Začínám ho podezřívat, že to snad udělal schválně=) Jinak ale nechápu, proč je z toho takový humbuk. Zase se toho tolik nestalo, ale na druhou stranu nejspíš pár cizinců díky tomu zjistilo, že už neexistuje Československo ale Česká republika. Aspoň něco pozitivního.

Ano ano, třeba je to jen podfuk. Bulvár je bulvár a každej ví, že je to svině. Slušně řečeno. Ale je hezký, když se člověk občas zasměje.

[13]: Já pořád nechápu, jak je možný, že to lidi nevědí. Zase tak malá země nejsme, ne? :D A když si vezmu, co všechno jsem se musela učit v dějepise a historii… co se sakra učej v tom předmětu jiný národy?

[15]: Tenhle druh slávy bych si odpustila…

[14]: Na Skypeu jsem jako emnakafi. Ale používám ho jen velmi výjimečně, takže nevim, jestli se tam potkáme 🙂

[16]: Podfuk v jakym smyslu? Jako že někdo ovládal Klause nebo co? :D

Videla som to video v telke, je to fakt vtipné čo ludi nenapadne. :D Asi si chudák pan Klaus nevšiml kamery. :D
Jo odkáž kamaratovi že ta basnička je supr. :D

Skvělá básnička :D Asi nejtrefnější, co jsem kde četla!
Taky jsem nepochopila, proč to pero "čórnul" přímo v přímým přenose, kdy ten čilský prezident přesně hovořil o tom, jaký jsme my dvě země kamarádi a jak máme podobnou vlajku a strašněj vtípek a Venca si tam mezitím v pohodě krade pero.
Každopádně to myslím sloužilo jako pobavení celýmu světu a jen to potvrdilo všeobecnoý fakt, že Češi jsou prostě zloději od kosti. ;-)

Tvůj kamarád Štěpán má dokonalé básnické střevo, úžasný smysl pro humor a prostě tak, no. :D

Když Klausovi Santa Klaus nenadělil, nadělil si Klaus sám. Co by ne.

Komentáře nejsou povoleny.