Rubriky
co se mi honí hlavou

Jako prezident bych…

Já se obvykle do politiky nijak nemontuju ani o ní nic nepíšu, jednoduše proto, že o ní nic nevim a nechci se tu ztrapňovat nějakýma faktografickýma chybama a nedostatkama. Ale jak dneska jedna holka na tom modrym zvěrstvu jež zove Facebook psala, co by všechno udělala, kdyby ona byla prezident, tak mě to inspirovalo. Nějaký věci by se určitě našly.
Tak nejprv co psala ona:
1) snížení platů prezidenta, poslanců, senátorů atd nejméně o 50%
S tím mohu souhlasit, protože proč by doháje lidi, který dělaj pro ten stát úplný hovno, měli mít tak nehorázný platy. Už ten fakt, že si na ně nikdy nesáhnou, je, pokud jde o mě, totálně odepisuje jakožto nějaký vzory morálky nebo co. To prostě neni možný, vzhlížet k takovejm lidem, věřit jim, že jim jde o dobro státu nebo o dobro moje, když vidim, jak se kapsujou. Kdo jim za takový situace věří byť jenom nos mezi očima, je blázen, a já nepochopim, že maj vůbec to svědomí a tu drzost mluvit o nějakých škrtech a kde všude se musí ubrat. Je to od nich nehorázně sprostý a drzý.
A kdyby se jim ty platy snížily (a hlavně sebraly výsluhy, teď nevim, jak je to přesně, ale pokud se nepletu, tak třeba minimálně prezidenti pobírají po odchodu z funkce doživotně úplně bláznivý sumy – za co sakra? Jakym právem?), tak by se hned do státní kasy přililo peněz, že to svět neviděl. Maximálně bych přidávala prémie za to, když někdo přijde s nějakým zlepšovákem, co pomůže umořit státní dluh nebo tak něco. Aby se ti šmejdi museli trochu snažit.

2) trestní odpovědnost poslancům, senátorům i hlavě státu
Doprdele ano! Proto, že někdo sedí v senátu nebo ve sněmovně a o něčem tam hlasuje, tak má mít povoleno srážet lidi na přechodech, krást v obchodech a kdoví co ještě? Cože? Kterej kretén vymyslel takovou hovadinu? A co to máme za prezidenta, kterej něco takovýho nezruší? To snad očekává, že sám někoho někde srazí nebo zabije a bude se mu to hodit, že si jako kryje vlastní zadek? Nebo se těch šmejdů pod nim bojí?
3) zavedení trestu smrti
Ano, prosim. To by bylo na dlouhý povídání a vždycky tam je nějaká možnost, že dojde k chybě, ale ta možnost je podle mě mizivá a sakra, četli jste někdy nějaký články o tom, kolik nás stojí jeden den věznění nějakýho šmejda? Kolik to stojí VÁS? Mě absolutně nezajímá, že smrt podle někoho neni dostatečnej trest a že by se ten hajzl měl trápit do konce života. Pochopte, že ta kreatura neni člověk. Je to vrah. Je to psychopat, kterej někoho zavraždil a bylo mu to jedno. A bude mu to jedno furt. Jenže co mně neni jedno, je fakt, že mu platim ze svejch peněz teplý žrádlo, bydlení, televizi a vůbec tak nějak jeho zázemí a život. Proč? Proč mám něco takovýho dohajzlu platit? Jsem pro trest smrti, zbavit se toho odpadu, kterej nelze napravit a kterej nás obírá o peníze a u nějž je navíc riziko, že zdrhne nebo že ho pustěj za dobrý chování a že zabije znova. Proč mu platit komfort života, kterej si nezaslouží a kterýho se zřekl ve chvíli, kdy zabil?
4) rozpuštění komunistický strany
Hele, každá strana může mít ve svym programu něco, co zavání rozumností. A pokud si chceme hrát na demokracii, tak nikomu nesmíme upírat možnost volby a svobodnýho rozhodnutí se. Že jsou lidi blbý a nepoučitelný, to je bohužel problém, ale kvůli tomu bych strany nerušila. Spíš bych si na ty strany dávala bacha, jestli plněj to, co maj ve svym programu, jestli něco dělaj nebo jen žerou prachy. Fakt by mě zajímalo, jak to tam nahoře funguje. Copak to vážně nikdo nekontroluje? Vždyť já jsem od posledních voleb neslyšela o žádný straně vůbec nic, kromě aféry s Rathem mi to přijde, že se tam vůbec nic neděje a nikdo nic nedělá a nic se nemění, jen jsme pořád stejně v prdeli.
Já bych dala každý straně ultimátum, dejme tomu rok, v němž musí přijít s nějakejma konkrétníma výsledkama, kterýma si vyslouží existenci, a když s nima nepřijde, no tak ať jde do prdele, ne? Na co dvacet partají napěchovanejch politikama, kteří nic nedělaj a stát je pořád ve stejnym nebo ve většim srabu?
5) základní zdravotní péče zdarma pro všechny
K tomu asi nemám co říct.
6) zvýšení trestů
No, já bych spíš řekla upravení a srovnání. Tresty u nás jsou vyloženě komický a nesourodý. Za krádež prachů někdo dostane třeba pět let a za zabití roční podmínku nebo tak něco? Dafuq? Teď plácám, na konkrétní případy si nevzpomenu, ale už jsem pár takovejch věcí viděla a dost dobře mi to nejde do hlavy. Za zabití maj bejt ty největší tresty, pokud nešlo o jasnou sebeobranu, tam zase naopak nepochopim, že někdo vůbec nějakej trest dostane. Prosimvás, neadekvátní sebeobrana, co to doprdele je? Když mě někdo napadne, tak se budu bránit a cokoli se stane, na sebe ten šmejd přivedl sám a já přece nemůžu bejt odpovědná za to, že mu zpřelámu v afektu ruce nebo vydloubnu oko teleskopickou tyčí, doháje! Zas nějakej kretén myslel a nějaký další kreténi to schválili, protože jim je všechno jedno, i to, že schvalujou hovadiny, jen aby bylo vidět, že něco schvalujou a tudíž že něco dělaj.
A já bych ještě dodala následující témata:
7) podpora v nezaměstnanosti
Jaktože kdejakej ksindl cikán, kterej v životě nevzal do ruky hrábě, může jak dlouho fungovat na podpoře a já, která sice s přestávkama, ale přesto pracuju už čtyři roky, a podporu mi nedali kvůli dvěma měsícům, který mi chyběly zrovna v tý rozhodný době? A co se vůbec o ty cikány furt staráme? Co je nám sakra po nich? Já mám zato, že každej, kdo má v hlavě mozek, je schopnej poměrně snadno rozeznat pracovitýho cikána (já jsem třeba dva takový znala a byli to super kluci) od lempla a vyžírky a těm bych nedala ani hovno, a už vůbec bych pro ně nestavěla baráky a nedávala bych jim nic zadarmo. Protože co je nám po nich?! Jsou to naši lidi? Nejsou! Přilezli si sem odkudsi, nikdo je nezval, dělaj bugr, lidi se jich bojej – spořádaný lidi, který platěj daně a o který by státu mělo jít především – narušujou pořádek a nemaj tu co dělat.
Tuhle jsem někde slyšela, že se jim dokonce nabízelo území, že se nějaký státy dohodly, že upustěj kus území a že jim ho předaj, aby si mohli vymyslet vlastní vládu a mít vlastní stát, ale to prej nějaký ty jejich předsedové či kdo zamítli. No bodejť, když tady se maj jak prasata v žitě a můžou neustále nadávat, jak jim všichni ubližujou, a ždímat stát o prachy, který nemá a na který oni nemaj sebemenší nárok, ale z nějakýho důvodu se o ně přesto staráme.
A já se znova ptám – proč mám sakra já platit nějakýho zkurvenýho vraha ve vězení? Proč mám platit na to, aby cikánskej ksindl, se kterym mám bohatý zkušenosti z dob svého působení na Palmovce, mohl mít všechno zadarmo a spoustu času na brousení okolo osamělejch krámků, kde se dá něco ukrást a chudák prodavačka se nedovolá pomoci? Nasrat!
8) korupce
Znám člověka, kterej se toho nebojí. Tvrdě ve svý práci jde po zbytečnejch lidech, buď je vyhodí nebo jim sníží plat, jako čuba jde po korupci a po všem, co smrdí. Nemá lehkej job. Ale je v tom dobrej. A tohohle člověka a jemu podobný (určitě by se jich našlo víc) bych dosadila nejvejš kam to jde a platila bych je zlatem, co se ušetří za všechny ksindly a šmejdy a nechala bych je dělat, v čem jsou dobrý, a posvítit si na všechny divný věci, nad kterejma furt všichni jenom kroutí hlavou. Jako třeba naše dálnice. To prostě fakt neni možný, trvá to neskutečně dlouho, je to nesmyslně předražený a nedá se po tom jet! Když to jde jinde, proč ne u nás?
Já vám povim, možná nejsem politolog a nevim, co jak přesně chodí. A možná tomu všemu prd rozumim. Ale mám selskej rozum a vidim, že v tomhle zkurvenym státě je všechno, ale fakt všechno, úplně naruby a špatně a že se tu všechno dělá přesně opačně než by se to dělat mělo a mohlo, a já si můžu vlasy vyrvat, jak se vztekám nad tou bezmocí, že s tím nemůžu vůbec nic udělat. A přesně z těchle důvodů odsud chci vypadnout a jestli se mi to povede, tak už tam zůstanu nafurt a milionkrát radši budu platit daně jinýmu státu, kterej má čistý ulice a funkční baráky, který nepadaj lidem na hlavu a pěkně se na ně kouká, kvalitní silnice a dálnice, státu, kterej ohromnou křižovatku dokáže zrekonstruovat za dva dny a ne za dva měsíce, státu, kde se nemusim bát jít v noci kolem nádraží s představou, že mě tam zmlátí nějaká banda fetek, státu, kde to nesmrdí a kde je povoleno vydělávat si zpíváním nebo jiným uměleckým předváděním se po ulicích a kde je při procházce městem na co koukat a co poslouchat a kde když majiteli podniku prdne žárovka nad některym stolkem, tak se postará, aby ji někdo urychleně vyměnil za novou.
A přesně z těchhle důvodů odsud taky vypadne spousta dalších lidí, protože každýmu jednou dojde trpělivost a vydlábne se tady na to.
A jestli se dokopu k volbám, tak budu volit Avatara, protože tenhle komickej stát už stejně nic nezachrání a nemůžu se dočkat, až ho uvidim jet na návštěvu do nějaký země, kde je tetování zakázaný. Trololo.

12 reakcí na „Jako prezident bych…“

Bohužel, jak vlastně řekl tlusŤoch, prezident může prd, je to jen figurka, která nemá pomalu žádná moc, jen reprezentant, ale jinak s body souhlasím… hlavně, co se platů týče, jen u nás je být poslanec něco za co se berou statisíce, jinde je to jen "přivýdělek" k běžné práci nebo post zdarma, stejně jako se zvýšením trestů , někdy je až neuvěřitelmé, jak málo člověk dostane za vraždu, ale za vyloupení sámošky mu napaří jednou tolik, trochu poupravit, to, by neškodilo… celkově, bych to vykopala všechno a začala odznovu…

Tak proč se nepostaráme o to, aby mohl? Proč volíme vládu, která není k ničemu a nic pro nás nedělá, proč radši nedáme někomu dostatečný pravomoce k tomu, aby ty změny mohl udělat, na co máme prezidenta, kterej neplní žádnou jinou funkci než že se jeho ksicht natiskne na známky, a proč mu za to ještě platíme do konce života výsluhy?

Já začínám bejt čím dál tím víc pro to, aby žádná vláda nebyla, protože evidentně, čím víc lidí se v tom babrá, tím větší hovno se udělá. Ať je tam nahoře prezident nebo král, kterej něco zmůže, ať ho přitom pár lidí otevřeně kontroluje, ať mu všichni viděj do karet, ať něco slíbí a pak ať to udělá, ať poslouchaj hlas lidu, kterej křičí po změně, ať se něco děje. Tahle bezmoc člověka po čase dožene k odcestování, do blázince nebo na Nuselák, nic jinýho než zoufalství to v lidech nevyvolá.

[3]:
No protože máme ústavu a v té jsou pravomoci všech , od poslanců, přes senátory až k presidentovi jednoznačně dané.
A dokud nebude jiná ústava, tak můžeme tak akorát vesele všichni nadávat a mylně si přát, aby prezident něco změnil. V tomhle ohledu pro mne znamenají předvolební sliby některých kandidátů na prezidenta, jak všechno změní a co všechno zařídí, jen snůšku demagogických keců. Nezmění a nezařídí nic.
A budu volit taky Avatara, ten alespoň debilně nekecá a neslibuje modré z nebe ;-)

Měl bych pár poznámek k několika bodům:

1) V poslanecké sněmovně a senátu je 281 zůstupců + 1 prezident. V celém státě máme 10 milionu lidí. Opravdu si myslíš, že když se zkrouhnou platy těm nahoře, tak "by se hned do státní kasy přililo peněz, že to svět neviděl"?

Jinak jo, máš pravdu, že by do politiky měli chodit lidi za jiným účelem, než se napakovat. Na druhou stranu jsou to lidi, kteří řídí celou republiku, tak by za to měli být ohodnoceni. Ideálně samozřejmě 🙂

2) Tady nevím, jak jsi to myslela, ale předpokládám, že se ti nelíbí, že poslanci mají imunitu. Trestně odpovědní jsou, ale musí je vydat parlament, resp. senát.

Tzn. pvůodní smysl imunity je v tom, aby se takhle nemohl nikdo vozit (šikanovat) po členech parlamentu a narušoval tak jeho práceschopnost. Poslaneckou imunitu mají i v jiných západoevropskcýh zemích (Francie, VB, Německo apod.). Co je nesmyslý, tak to, že u nás je imnunita doživotní /a ne jen na dobu trvání mandátu jako jinde/, což se "snaží" strany zrušit snad už několik let a zatím stále marně. Proč? 🙂

Když už to tam pánové v roce 1918 napsali a od té doby se to v ústavách přepisuje, tak proč to rušit, když je to chrání, že? Snad k tomu dojde co nejdřív, protože co jsem slyšel, tak je to opravdu na hlavu padlý, že to doživotí tam pořád máme.

3) Koho všeho bys posílala na křeslo? Vrahy? Nebo i jiné zločince? Teď sedí ve věznicích necelých 24 tisíc věznů.

Kolik z nich by muselo být popraveno, aby se to nějak prakticky promítlo na ušetřených penězích?

Nehledě na to, že odsouzenci pak zplácí nějakou částku i po propuštění, pokud vím. Ale ne nějak přesněji.

4) Demokracie ale neznamená naprostou benevolenci a šanci pro jakýkoliv názor. Když se někdo svobodně rozhodne pro nacistickou ideologii například, tak je to v pořádku z hlediska demokracie? Ne 🙂

S komunisitkama je to těžký a když vidíme vývoj posledních měsíců a let, tak je nejednomu k pláči. Když se nezakázali hned po listopadu, tak teď už je pozde bycha honit.

ad "ultimátum, dejme tomu rok, v němž musí přijít s nějakejma konkrétníma výsledkama, kterýma si vyslouží existenci" – a to by posuzoval kdo, kdy je vláda dostatečně úspěšná a nikoliv. Jaká kritéria by použil? Politika bohužel není jako turnaj v ping pongu.

Uf, ještě bych měl další připraevný text, ale nechci to až tak moc hrotit najednou 🙂

Lidé jsou dementní. Už se to nezmění, no. Proto nikdo nevolí dobrou vládu.
Jinak souhlasím se vším, až na trest smrti.

Až na tu smrt mohu s tebou jen souhlasit a je to i možné aby to tak mohlo být. Například ve Švédsku je zdravotní péče zcela zadarmo. A co se týče komunistů, ti už dokázali co je to hajzly, tak pryč s nimi.

[5]: Proto se k tomu normálně nevyjadřuju, nejsem s to podat k tomu nějakej přesnej rozbor s důkazy, daty a údaji :D Já jenom vim, že ta pakáž bere hafo peněz a dělá hovno. Kdyby ten stát skutečně řídili a k něčemu byli, kdyby se náš dluh skutečně postupně umořoval a ne prohluboval, pak bych byla pro, aby měli odpovídající plat. Jenže kdyby…

Jo, imunitu jsem myslela. S těma bodama přišla kámoška, já to taky nechci zase moc hrotit a rozebírat do detailů, prostě se mi nelíbí, když nějakej politik nebo dokonce ex politik sejme někoho autem, jsou na to důkazy a on vyvázne s čistým štítem.

No samozřejmě že by na křeslo nešel každej, ale jsou zločinci, u nichž se podle mě dá říct, že jsou nenapravitelní a že jsou to nebezpeční psychopati, které už ani není možné vypustit do společnosti. S tím ušetřením spousty peněz jsem to asi nadnesla, ale něco by se určitě ušetřit dalo a já když někdy čtu, co ty jejich pobyty ve vězení denně stojí, tak mě to zvedá ze židle a nechápu, proč se někdo ve chvíli, kdy takovej magor zmasakruje x y lidí (nebo i jednoho, to je jedno), ohání nějakým právem na život nebo podobně. Žádný právo taková kreatura nemá. Odstranit ji ze světa. Čím míň takovejch exotů bude mezi náma chodit, tím líp, ne?

Kritéria posuzování smysluplnosti stran ať vymyslí ten, kdo tomu líp rozumí. Já jen vidim, že máme x y stran a bambilion politiků a všelijaký haštěření a každej plive na každýho a stát z toho má co? Lidi z toho maj co? Nic. Jen to musej platit. O tom, co stojí volební kampaně, z nichž žádná strana stejně nikdy nic nesplní, ani nemluvě.

[5]: K těm platům – myslím, že by to bylo poznat. Pokud by se to obratem nerozkradlo. Pokud by měli být hodnoceni za svou práci, zřejmě by měli odejít s minimálním platem. Protože jejich práce za víc nestojí.
Bane, s životním minimem. Protože hodnotit jejich práci minimálním platem je urážka lidí, kteří makají i o svátcích, sobotách a nedělích bez příplatku a svou práci dělají odpovědněji, než ti nahoře.
Myslím, že když to funguje jinde, proč by to nemohlo fungovat i tady. Tady se nedovoláš práva, pokud nemáš známosti. Takže tady je ukázkově bezprávný stát.
A ještě bych přidala silné omezení exekucí. Kvůli jedné koruně dluhu uvalit exekuci na barák, je opravdu zlodějina bez hranic, posvěcená státem.

1) Jenze oni maji vysokej plat aby nebrali korupcni penize, co se asi stahne kdyz jim ho snizej… Budeme provazovat presumpci korupce, nedejme jim plat zadnej oni si penize nakradou ze. Akorat tim utrpejti, co nekorumpujou, pokud bubec jsou :D

2) politici jsou trestne nezodpovedni aby mohli vubec delat svoji fuknci, jeto blbostl idi ze si volej jako zastupce experty co jezdej vozraly, nebo tak neco, ne blbost zakona.

3) Jsem pro oko za oko, ale dejme justici 99% neomylnost, ja bych teda nechtel mit na rukach krev toho 1%

4) KSČ se rozpustilo, vzniko KSČM, rozpustme KSČM vznikne KSČ2, v demokracii ma i komunista pravo na nazor.

5) to by bylo hezke, ale zdravotni pece neco stoji, zaplati-li ji stat, vybere ji zpet na danich, ktery zaplatime vsichni. Pojistovnu do toho nikdo nutit nemuze.

6) Nevim jeslti je potreba zrovna zvysovat tresty, ale osuhlasim ze bych zrusil "neprimerenou sebeobranu" Clovek by mel mit pravo na to se branit bouchackou a boxerem i takovejm pitomostem jako je zoufalec co krade kabelky… Aspon by si rozmysleli jestli jim to za to stoji. Na druhou stranu, lide by se pak mohli zacit strilet pro jeste absurdnejci pitomosti, jako jsou treba urazky. Nechtel bych psat tuhle novelu zakona.

7) cikan ma taky pravovolit, jeho 16 deti zachvili taky. Proto to funguje… Oni btw zijou v opravdu extremni bide (mam  hodne cikanu sousedu na podpore) ver mi ze jim neni co zavidet 🙂

Jinak tenhle "ghetto nazor" je docela popularni, ale konci tim ze zadnej stat se nevzda svojeho uzemi, a nikdo nemuze jen tak vyhostit cikany protoze se nam tu nelibej (+ cikan ma onen volebni hlas ze :D )

8) korupce tu bude dokud nebude transparentni ekonomika, a tatu nebude protoze by ji musela odsouhlasit zkorumpovana politika.

KNOWLEDGE HAS BEEN DROPPED!

Komentáře nejsou povoleny.