Rubriky
co se mi honí hlavou

Wishlist 2012

Se mnou je to vlastně o Vánocích hrozně jednoduchý. Mně se toho líbí. Ale na druhou stranu u spousty věcí jsem se naučila užívat si jejich prostou existenci, to, jak jsou krásný, jak dobře jsou vymyšlený, jak zdobí místo, kde právě jsou, ale vůbec mě přitom nezajímá, kdo je jejich majitel, respektive že to nejsem já. Když vidím u někoho doma pěknej obraz, netoužím ho mít taky. Těším se z něj tam, kde je, a kde vytváří příjemnou atmosféru. Těším se z toho, co vypovídá o svých majitelích. Je mi dobře v bytě plnym halloweenovejch tykviček, ale vím, že domů bych je nechtěla, protože by se mi na ně akorát prášilo a protože mám takovejch serepetiček stejně už teď šílený množství.
Ale víte co. Já zbožňuju, když věci plní svůj účel. Když jsou funkční. Funkcí věci může bejt i to, že je krásná, ale jakmile je takovejch krásnejch věcí moc, tak to fungovat přestává, stává se to zmateným a nekonzistentním a je z toho bordel a místo aby to člověka uklidňovalo, je z toho čím dál tím nervóznější. Proto se tak ráda věcí naopak zbavuju, to mě uklidňuje a čistej prostor pak ve mně vzbuzuje inspiraci.
To ale neznamená, že nic nepotřebuju. Nejsem jeskynní žena, žiju v přítomnosti a existuje tisíc a jedna maličkost, která by mi vylepšila bytí a který se tudíž nikdy bránit nebudu. Po nikom nic nechci, mám Vánoce ráda, ale nepatřím k těm lidem, kteří si něco pomyslí, když jim nedáte dárek. Nepozastavím se nad tím, ani mi to nepřijde. Nic z toho nevyvozuju. Ani si toho nevšimnu.
Ale jako jo, chápu to, že někdo tomu stejně neuvěří a bude mít to nutkání mi něco dát. Tak pro ně píšu tenhle seznam, aby věděli, že i takovej minimalista jako já má svoje přání a potřeby a že jestli máte kolem sebe lidi, kterejm fakt nikdy neni co dát, tak já nejsem jedním z nich. A zase jako každej rok, třeba to někoho inspiruje při nákupech pro svoje blízké.

Čakrová svíčka. Vůbec jakákoli svíčka, vonná tyčinka nebo olej do aromalampy. Všechny vonítka využiju. Moje nejoblíbenější vůně jsou levandule, skořice, svařák, vanilka, čokoláda, med nebo meloun.
Mobil. Kdo mě zná už nějakej ten pátek, tak dobře ví, že se s tou svojí šitkou trápím už mnoho let a přesto se nemůžu dokopat ke koupi něčeho novýho, fungujícího. Novej mobil by mi hodně ulehčil život. Jako že fakt hodně. Jenže si ho neumim vybrat, od těch dob, co jsem si pořizovala tohle krásný véčkový mejdlíčko, prošly mobily takovou evolucí, že mě to až děsí, a sehnat dneska něco obdobnýho mi přijde skoro nemožný. Stačilo by mi, aby to bylo hezký, aby to padlo do ruky, aby se na tom daly psát dobře zprávy (kolegyně má na mobilu tak mrňavý číslíčka, že se to prostě nedá přečíst, ani kdybych si na to vzala lupu O.o, nepochopim, kdo to vymejšlel), aby to mělo slušnej foťák a konec. Nechci v tom internet. Nechci v tom žádný aplikace a hry. Kdyby se tenhle telefon ještě vyráběl, tak bych chtěla ten samej, akorát teda s foťákem. Kupovat si ho v bazaru se mi moc nechce, radši bych nějakou garanci, že to bude fungovat. Ale poměrně o tom uvažuju. Ten foťák bych asi oželela, už jsem tak zvyklá. Ale hodil by se mi, ne že ne.
Clean and clear Shine control. Nejsem přehnaně kosmeticky založená. Nejlepší peeling ze všech je normální kafe, ale tenhle jeden prostředek mám fakt ráda a i když mi vydržel nějaký dva nebo tři roky, už mi skoro došel a jako nezlobila bych se za novou tubu.
Kolečkový brusle. Jedny mám půjčený, ale nejsou dobrý. Rozhodně ne pro mě. Nemám zatím nic konkrétního vybranýho, ale věděla bych o lidech, kteří by mi pomohli něco vybrat, a věřím, že tak do patnácti stovek bych se vešla i při dobrý kvalitě. Takže by stačil nějakej voucher a aby tam se mnou ten člověk šel – aby to vybírání viděl v praxi a něco z toho obdarovávání taky měl – a bylo by. V opačnym případě si je na jaře koupím sama, no, taky se nezblázním. Je to jen nápad.
Koupací a jiné očistné prostředky. Sprcháče, sprcháče, sprcháče! Jsem totálně koupelnová, takže veškerý mycí a koupací prostředky, sprcháče, mejdlíčka, koupelový soli, pěny a olejíčky ano! Levanduleeeeee… čokoládaaaaaa… skořiceeeee… <3
Dobrůtky na mlsání. Mám citlivý zuby, což mi trochu brání v hromadný konzumaci sladkostí, ono mi to ani zase tolik nechutná, že bych to do sebe hrnula ve velkym, ale nějakou drobnost tu a tam uzobnu. Nějaký čokoládový lízátko, nebo úplně obyčejný chupa chups, balíček kočičích jazýčků, třenejch banánků nebo ferero rocher… prosimvás jedna jediná kulička ferera rocher mi vykouzlí úsměv na tváři. U mě fakt nemusíte jít po velkejch nebo drahejch dárcích. Čím menší, tím lepší, a nejvíc si vážím úmyslu potěšit.
Pyžama, tepláky, spodní prádlo… Tohle je samozřejmě mířený spíš na mámu a babičku než na kohokoli jinýho. Pyžam mám teda plnej koš, ale žádný z nich neni kompletní nebo takový, že bych ho vysloveně milovala – mám ráda to saténový od babičky, ale to mi už rok (nebo dva?) leží u mámy v šuplíku s tím, že čekám, až mi zkrátí nohavice, abych se o ně nepřizabila. Každopádně to neni tak dlouho, co jsem byla v Marks and Spencer a vybrala si tam jedno naprosto nádherný pyžamo za dost šílený peníze, ale kurva, tak krásný a tak příjemný! 😀 Což mě přivádí k dalšímu nápadu.
Cokoli z Marks and Spencer. Fakt. Z jejich nabídky potravin, sušenek, marmelád, čajů, lízátek, blbůstek… i pitomá flaška minerálky s jejich logem. Nemluvě o jejich výběru luxusně vonících sprcháčů a mejdlíček. Prostě jestli mi něco nutně musíte dávat, jdětě do Marks and Spencer a pak už je to jedno 😀
Boty. Fakt si potřebuju koupit nový tenisky. Ale to zas bude jedna z těch věcí, co si prostě koupim sama. Podobně jako kolečkový brusle, to už jsou drahý věci na to, aby se dávaly jako dárek k Vánocům, z toho jsem už vyrostla. Jsem spíš pro maličkosti, když už to musí bét.
Čaje a kafata. Instantní Nescafé a všechny možný i nemožný druhy čajů jsou moje. Nejlépe asi jasmín a všechno, co uklidňuje, čistí nebo povzbuzuje organismus. Co třeba sypanej čaj Prána? Maj ho kupříkladu v různejch těch racionálních výživách nebo určitě i v leckterý čajovně.
Jo a ještě další tip na nákupy dárečků, nejen pro mě teda, samozřejmě – DBK na Budějovický. Vyjeďte o jedno patro vejš a hned tam najdete dárkovej krámek. Tam chodím každej rok.
Chm, už mě nic nenapadá. Já to kdyžtak budu doplňovat o další nesmysly, bez kterejch se stejně obejdu 8) Ale tu čakrovou svíčku bych si fakt docela přála, hele.

3 reakce na „Wishlist 2012“

[1]: Ale jo, těch by mě taky pár napadlo. I když v současnosti spíš toužím po nějakých těch e-knížkách. Třeba takovej Minimalist Business od Everetta Boguea… ách.

A samozřejmě pořád platí, že bych měla velice ráda zpátky svůj Nanobook, Nebreč, Lucie a Stoletou holku. Všechno mi to někdo čmajznul a já netuším kdo. Nebo něco od Cathy Cassidy. Možná puberťácká literatura, ale její Lucky Star miluju. A nejenom proto, že to má stříbrnej obal.

Komentáře nejsou povoleny.