Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Proč není LoveShy v AK?

Co se to tu sakra zase děje?
Zase jednou volno a jo, jsem vyřízená, ale popadla mě komunitní nálada, a tak jsem si řekla, že se zase jednou začtu – hergot, tady je zima! jdu se oblíct – do titulky a do oblíbenců vůbec, a co nevidím.
LoveShy si v nejnovějším článku stěžuje, že její články zničehonic zmizely z titulky AK, a když si to šla překontrolovat přímo na klubový blog, zjistila, že její jméno z nějakého důvodu zmizelo ze seznamu členů. A jak se stává ve zdejších vodách nepříjemným zvykem, nikdo jí k tomu nic neřekl.
A já se ptám – DAFUQ?
Tak zaprvé, kam se podělo psané pravidlo, že z Klubu se už vyhazovat nebude?
Zadruhé, kam se podělo nějaké normální chování? Vyhazov/odstranění by podle mě měl být povolen a tolerován POUZE A JEDINĚ v případě, že daný bloger blog ruší, přesouvá nebo přestal splňovat podmínky nebo se nějak jinak zbláznil a pomátl a komunita dala najevo, že takového člověka ve svých řadách nechce.
A I V TAKOVÉM PŘÍPADĚ by mi přišlo normální a velice na místě, dát o tom dotyčnému vědět, sám od sebe, nejpozději ve chvíli, kdy ho mažu, spíš dřív, aby se mohl nad sebou zamyslet a napravit. (Kde je Kovářčino Kladivo a Očistec, když je člověk potřebuje, vážně už ale!) Aby se bloger něco takového dozvěděl až ve chvíli, kdy mu nějak podezřele klesne návštěvnost, a aby se mu nedostalo odpovědi ani po mailech, aby byly mazány komentáře, které se o dané věci zmiňují a pátrají po odpovědi – a to i komentáře dalších blogerů, které věc zaujala, NO DOPRDELE!? Kde to zase jsme?
Ono se furt pindá, jak se v AK nic neděje, ale já mám za to, že takový občasný infočlánek o tom, koho jsme dneska smazali a proč, by nebyl vůbec na škodu, protože mě vytáčí doběla (teď už naštěstí velice zřídka, protože to nesleduju, ale dřív mě to vytáčelo furt), když si zničehonic porovnám seznam členů před měsícem a teď a zjistím, že v něm ubylo několik jmen, aniž by na to kdokoli kdekoli upozornil a nějak to okomentoval.
LoveShy je moje oblíbená blogerka, mám ráda její styl, design, její reporty z akcí i její fotky a to si sakra pište, že ji chci vidět v AK, kde má rozhodně co dělat a kdyby bylo třeba ji obhajovat, ještě klidně přihodím zmínku o čisté autorskosti její tvorby, o tom, že je to zajímavá osobnost, kterou tu řada lidí má ráda, že se pilně zapojuje do komunity a že když tu někdo má co dělat, tak je to ona.
Ale ona nepotřebuje obhajovat. Ona jen potřebuje, aby se její jméno vrátilo do AK, kam patří a kde ji chceme mít, a ten, kdo má tuhle demenci na svědomí, aby to rychle napravil. Protože jako co je toto zase za bordel.

49 reakcí na „Proč není LoveShy v AK?“

Ráda bych věřila, že si děláš srandu O_o takovej přístup je dost nechutnej, ani fakt nevim, co na to říct…

Děkuju ti moc za zastání, strašně si vážím toho, že za mnou někdo stojí.. takhle já vidím blog – podpora uživatelů mezi sebou. A jsem ráda, že se to aspoň trochu šíří dál mezi členy.. mám teď lepší pocit, že v tom neplavu sama. Moc ti děkuju opravdu, asi jsem teďka přecitlivělá, mám z toho husí kůži 🙂

Tohle postrádá logiku… Jen tak vymazat, nedat vědět… Nechápu to… Štve mě to… Protože zrovna LoveShy je jedna z mých oblíbených blogerek a nevím, proč by měla být trestaná za něco, co neprovedla (žádné porušení podmínek, nic podobného)…

Mně to přijde jako další 'úžasnej' nápad, jak rozpohybovat dění, jinak se to vysvětlit nedá. Na každej pád je to svinstvo.

[3]: Ale jdi ty 8-) Tak co už má člověk dělat, když se nemůže zeptat na Srdci nebo na FB, kde si Standa pěkně hlídá, aby mu nikdo nepsal nic, co se mu nelíbí. Psát maily nebudu, jen ať se to řeší pěkně veřejně.

[5]: Jestli myslíš teď někdy, tak to netuším, sledovala jsem to naposledy někdy vloni v létě nebo kdy to bylo, když jsem si dělala jen tak pro sebe přehled nejzajímavějších blogerů v AK a během nějakejch dvou tří dnů, co jsem to dělala, jsem několikrát postřehla, že se seznam změnil – několik blogerů přibylo, pár se jich ale taky ztratilo a nikde nikdo neřekl, proč. Mně to přijde jako dost debilní způsob péče o seznam členů.

[7]: No já se teď právě podívala na seznam členů. Když jsem v červnu byla přijatá, byla jsem na nějakém 222. místě. Teď jsem na 206., takže to vypadá, že LoveShy nebyla jediná… To je fakt jednání tohle, jsem se zas rozčílila… :-?  :-x

[8]: Tak to můžou bejt i neaktivní blogy nebo tak něco, ale problém je v tom, že nevíš. Dřív bejvalo běžný, že se o tomhle vedly záznamy a vždycky, když někdo odešel nebo byl vyhozen, věděli jsme to. Standa se tímhle neobtěžuje a podle mě je to špatně. Nikdo pak nemá přehled a nemá to žádnej řád.

Popravdě vůbec nevím, co na tohle říct. Ak mi po chvíli "klidu" zase začíná trošku připomínat nějakou totalitu, nadneseně řečeno.

[13]: Jeden článek za týden, minimálně, si myslím je aktivita celkem akorát.

[12]: Mě to taky ani tak nepřekvapilo a to je smutný, že jsme s takovýma věcma prostě už smířený.. co nám zbejvá.

Blahopřeji přeživším v AK, je divný už nebýt mezi vámi :D

Čas od času tu prostě NĚKDO na sebe strhne až moc pozornosti. Jednou přijme přiblblou blondýnu, co nemá v AK vůbec co dělat, co se obsahu blogu týče, a pak si zase vyhodí někoho, koho by si měl hýčkat – a právě kvůli tomu obsahu.. Kdyby něco kopírovala nebo cokoliv, tak si řeknu Jo, jasně, ale takhle..?!
Je vidět, že má hodně stálých čtenářů (vč. mě), protože si je zaslouží a může se aspoň do budoucna těšit, že ti se jí budou držet, ale jde o princip no..
Doufám, že se k tomu na základě přímo Nikči článku a tady tvýho (a možná i dalších) Standa vyjádří, protože když už nic jinýho, tak alespoň tohle si blog LoveShy zaslouží..

[10]: Neasi..

[16]: Prosimtě kopírování… stejně to děláme všichni, že tu a tam hodíme nějakej ten obrázek nebo něco a kolikrát tam lidi, jak jsem koukala, vůbec nedaj zdroj. To je prkotina a evidentně to nikdo nekontroluje.

Vyjádření nečekej, nanejvýš se můžeme dočkat jejího návratu, ale komentář k tomu rozhodně nebude a nebo bude zaměřen nějak proti nám. Tohle může bejt fakt jenom snaha o zase nějakej ten bugr, která bohužel vyjde, a tudíž to příště udělá znova a je mu úplně jedno, že to lidem neni příjemný a že některým na Klubu záleží a že jim to připraví nepěkný chvilky, že to někdo bere vážně nebo že je to sviňárna, takhle se chovat k členům vlastního klubu.

Některé totiž nezajímá nic kromě návštěvnosti a podle toho to pak taky vypadá.

Někteří holt mají v hlavě piliny.

[15]: Prosimtě nebuď tragická, seš součást komunity a je úplně jedno, jestli zrovna teď visíš na titulce nebo ne :-D

Ono na jednoho člověka je to docela dost, třeba by nebylo na škodu nechat na Standovi to přijímání a na "péči" o seznam blogerů a případné vyhazování/průběžné kontrolování nasadit někoho "od nás", ale komu by se do toho chtělo. Už jsem si říkala, že napíšu mail, ale (možná)zatím na to nemám koule a pochybuju, že bych nedostala košem.

[21]: Já myslím, že jemu už mnohdy takhle někdo výpomoc nabízel, ale vždycky to odmítal, že si to chce dělat sám. Jistá si teda ale nejsem..

Klub byl kdysi v rukou více lidí, ale jaksi to asi neklapalo. Zajímavé že to kdysi Krutomuv ukočíroval sám, až když se ukázalo že odejde, předal "žezlo" někomu jinému.

A co na to říct? Že se to děje, že nás tosejří, ale jelikož jsme jen za monitorem, těžko se s tím něco dělá. AK brzo přestane mít takovou váhu jakou měl a bude spíše jen jako nějaká titulka, kam se rvou všichni, na které má Standa náladu. LoveShy mám též ráda, takže mě to hodně mrzí, přitom tam (já osobně, nechci nikoho urážet) vidím blogy, které se ji nemohou rovnat ani v nejmenším a stejně tam strašej.

[13]: Neaktivní? Suss s jejími články vyhodili za příliš článků. Kupříkladu Alue má stejné množství článků jako s 365kou Suss, ALE vyšší návštěvnost. Zrovna Alue do AK patří, ale poslední dobou vždy, když rozkliknu článek na titulce, vidím něco buď bez zdroje nebo extra krátkého nebo článekzačínající a zároveň končící jednou fotkou nebo vulgárně pojatý deník. A takové blogy, bohužel, neaktivní nejsou, to si spíš Standa představuje kvalitu s duck facem.

Celkově mi přijde, že se pan Rulc dočista zbláznil, co se týče jeho chování v poslední době (lotty biondi, odmítnutí soutěžícího kvůli AK ikonce, a mnoho dalšího).

[26]:  Jen musím souhlasit, ten výběr portrétu na nový Srdce mi přišel  jako soutěž dekoltu ilustrátorek…

Tohle je fakt děs. Je pravda, že jsme poslední dobou myslela, že poslední dobou přestala přidávat, protože nebyla na titulce, ale vzhledem k tomu, jak málo píšu já, brala jsem to jako fakt, ale tohle???

Kolikrát projíždím články z titulky a nestačím se divit množství kopírovaných obrázků a textů, jenže se s tím nedá nic moc dělat…
Je to fakt škoda, takový pěkný blog :((

[19]:  Myslím, že dělat si standu není až tak marný pojem xD vlastně je to docela výstižné

[30]: Souhlas, mě to docela rozsekalo XD Asi to zavedeme.

[21]: Já bych si přála mít na to čas, pak by se s tím možná něco dalo dělat. Ale i když jsem ho měla a chtěla jsem se zapojit, nebyl tam o mě zájem, takže vnucovat se nebudu. Já myslím, že kdyby se nás takhle dalo dohromady hodně, tak by s tím šlo dělat, ostatně Téma blog má taky hafec správců.

Jenže to by musel Standa předat otěže a s někým se o klub dělit, a to neudělá.

Leda až mu jednou fakt hrábne a hodí to na nás celý komplet jako protest.

[26]: Já jsem už tehdy říkala, že někdo s takovým přístupem by ve vedení klubu vůbec neměl figurovat. Jenže nenaděláš nic.

No, mě spíš přijde, že pan Rulc potřebuje místo pro nějakou jinou Lotty. Jak už je napsáno na AK, klub není nafukovací. Myslím, že v příštéch dnech se na Vás valí další katastrofa v přijetí nováčka :D

Pokud chceš může jít toto téma na Akční Blog. Mohli by jste trošku rozvířit vody.

To mi přijde docela sprostý, nějak to nesleduju,v AK nejsem, ale něco málo vím a přijde mi absurdní někoho "vyhodit" a ani mu to neříct, ale vedle toho přijímat s prominutím sračkoblogy, které jsou často absolutně o ničem a všem to cpát…

[33]: Já myslím, že pokud nepřijde brzo náprava a LoveShy nebude zpátky, tak by to bylo dost vhodný. Tohle si přece nemůžeme nechat líbit.

Je mi to líto.
Byla jsem proti této "nucené správě". Klub se vyvíjí přesně tak, jak jsem od Standova vedení očekávala. Bohužel, bylo nás málo, co jsme Standu ve vedení nechtěli. Ale i kdybychom tenkrát byli ve většině, není jisté, zda by nám to bylo něco platné. Standa má totiž přístup ke všem blogům na blog.cz a může si na kterémkoliv z nich dělat, co bude chtít a občas i dělá!

Začínám být ráda, že nejsem v AK a můj blog je nenápadný. Sice mám minimální návštěvnost, ale zase snad nikomu nevadí. Do fungování AK nevidím, ale přijde mi to celé dost neprůhledné.

Nechápu to. Nechápu to u LoveShy. Ale tak když má člověk moc, tak mu to začne časem lézt na mozek, že. Kdyby jste si mohli se světem (tohle je takový náš svět) dělat co chcete, možná by vám taky občas takhle hráblo. Já ani nevím, co k tomu psát. Standu nikdo nechápe a asi s ním nikdo nic neudělá a já radši nebudu vyčuhovat ještě víc, jsem docela překvapená, že tu za mé šťourání jsem. :D Ej jejejej.

LoveShy znám díky svému minulému blogu už dost dlouhou dobu a upřímně vím jen o málo lidech, kteří by si zasloužili členství v AK víc, než ona. Má úžasný styl, je svá a lidé ji čtou rádi. Nevím, o co Standovi jde, protože podle mě mu tenhle "vtípek" začíná solidně přerůstat přes hlavu a jestli hodlá ignorovat tolik naštvaných blogerů, tak by se mu to nemuselo vyplatit. Už hodněkrát se podobné jeho "úlety" zamluvily a zapomněly, ale tohle podle mě dost lidem v paměti zůstane. Je dobře, že jsi její blog takhle podpořila i tady 😉

Tak tohle považuji za neslušnost. Pokud LoveShy neporušuje podmínky (a to neporušuje, její blog jsem viděla už před dvěma nebo třemi roky a už tenkrát byl výborně vedený), je to sprosťárna. A hlavně, pokud ji někdo vymazal ze seznamu, měl by mít tolik slušnosti a sdělit jí to emailem.
Být jí, napsala bych S.R. email.
A jestli se to objeví na Akčním blogu nebo v Blogosvětě, rozhodně nebude na škodu!

Zkrátka se musíme smířit s tím, že moc kvalitní blogy už v AK nenajdeme a na hlavních stránkách se bude zobrazovat ten hnůj ze zbytku blogů. Přemýšlím o přestupu na blogspot či cokoli jiného. :-?

Tím samozřejmě nechci říct, že jsou všechny blogy v AK nekvalitní – jen jich je více, než těch kvalitních :).

Takže já jsem nebyla jediná? Stalo se mi totiž úplně totéž a pořád jsem nechápala, co je špatně.
Byla jsem ubezpečena, že z AK se už nevyhazuje. Je fakt, že jsem měla nějak dva měsíce nebo tři pauzu, protože jsem byla bez netu, to nebyla má vina, ale zkrátka hned na to jsem byla nemilostivě vykopnuta(ani nevím kdy a proč) a ani mi to nikdo neřekl…

[48]: Jediná rozhodně nejsi, jen se podívej na to množství nováčků, co byli přijati a téměř hned následujícího dne opět vykopnuti, jelikož se hlas lidu projevil proti. Někteří se odebrali sami, protože to neunesli, ale někteří neměli soudnost, takže to za ně musel udělat Standa. Kdepak pravidlo, že už se nebude vyhazovat. A navíc je to krávovina od hlavy k patě.

Takových lidí je, co z AK tu a tam mizí. Akorát že se o nich neví. Standa nepovažuje za důležité o tom informovat (další věc, v níž se neshodneme), takže pokud nemáš vyloženě všechny lidi v Bloglovinu a nevšimneš si tak, že se ti některej najednou přestal ukazovat na titulce, nemáš šanci.

A jako že ani sami blogeři kolikrát nevědí, že v Klubu nejsou, dokud si nevšimnou, že se jejich články na titulce neobjeví, to už je gól největší :-D

Pauza nebude důvod, aspoň ne regulérní. Při mý předposlední kontrole jsem našla celou řadu blogerů, co byli neaktivní víc než čtyři, pět měsíců, a nikoho to nesralo. Naštěstí poté, co jsem na ně upozornila, se o to Standa postaral. Ale jako mám za to, že tohle má dělat on nebo osoba jím pověřená, a maj to dělat pravidelně a furt.

A pak, v pravidlech vlastně ani nestojí nic o tříměsíční neaktivitě. To je takový moje vnitřní pravidlo, myslím, že jak bloger nepíše tři měsíce a víc, tak tomu Klubu nic nepřináší a stává se mrtvou duší, který si myslim, že sbírat nepotřebujeme. Samozřejmě jakmile by se takovej člověk napravil a zase se do toho dostal, neměla bych problém ho hned vzít zpátky. Ale myslím, že seznam členů působí mnohem líp, když po kliknutí na jakejkoli blog dostaneš aktuální články nanejvýš tejden dva starý, než když tam na tebe vybafne hláška z prosince:"Já nevim, o čem mám psát, nějak mi to nejde".

Komentáře nejsou povoleny.