Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Vidím blogosvět, v němž všechno funguje tak, jak má

Aspoň bych ráda viděla. Teď momentálně jsem tak nakrknutá, že vidím tak akorát hovno, hlavně teda pokud jde o titulku Autorského Klubu, kde je ticho po pěšině, ačkoli jsem po svém posledním článku naivně očekávala bouřlivé reakce. Nebo aspoň – vůbec nějaké O.o
Jelikož ještě pořád nezazněla jediná odpověď na otázku, Proč není LoveShy v AK?, a vzhledem k počtu komentářů lidí, kteří se tím cítí zaskočeni, šokováni, znechuceni a kdovíco ještě, vážně jsem čekala alespoň pár článků s vyjádřením podpory, dožadováním se nějaké dospělejší reakce ze strany milého Stanýska, než je mazání všech komentářů, které se o LoveShy a vůbec o ty nechutný sprosťárny, s jakýma se na nás honí ego, jen otřou – a ono se nestalo vůbec nic, jediná Berenika to pojala jako inspiraci k sepsání velice poetického rozsáhlého pojednání o tak zvané biondifobii, které se sice možná fajn čte a něco na tom je, ale přijde mi, že to postrádá fokus na to důležité, co se teď děje – a sice že jsme bez LoveShy, její jméno pořád chybí v seznamu členů, její články se pořád nezobrazují na titulce a k celé věci jsme od Standy pořád neslyšeli ani hovno. To vám přijde v pořádku?
Netrpím žádnou fobií z blonďatý blbky, jejíž čas už dávno pominul, jsem úplně normálně nasraná a zklamaná a neustále v hlavě přemítám, co všechno se s tímhle dá dělat kromě toho, že bych si na dotyčného počkala u něj před barákem (náhodou vím, kde to je) a šlápla mu do úsměvu s pevnou botou nesoucí metaforickou pečeť nás všech blogerů v klubu i mimo něj, kteří sice už možná dávno ztratili iluze o jeho soudnosti, ale přesto nám vždycky spadne brada ještě o něco níž, když se dozvíme, o kolik víc se dá ještě v jeho případě klesnout, a které rozhodně nebaví to sledovat a být toho součástí.
Já se ptám, blogeři, kde je vaše solidarita a podpora? Kde je vaše soudržnost? Kde je vaše nadšení pro věc a pára, když někdo z nás potřebuje pomoct? Co uděláte, až se váš příští článek neobjeví na titulce? Nebo článek vašeho naprosto nejoblíbenějšího blogera z AK? Přejdete to jedním komentářem? Nevzruší vás to?
Stanley jakožto správce klubu nemá soudnost ani úroveň, to vědí všichni. Vážně se nenajde nikdo, komu by to doopravdy vadilo a byl by připraven proti tomu bojovat vším, co má?
Chci jinýho správce. Nejsem z těch, co by přehnaně lkali, že to tu dřív bylo lepší, ale je fakt, že takhle posraný vedení jakýhokoli blogerskýho sdružení jsem ještě nezažila a že takhle hnusně, přezíravě a arogantně se ke mně jako k blogerovi ještě nikdo nechoval. A to už bloguju sedum posranejch let.

17 reakcí na „Vidím blogosvět, v němž všechno funguje tak, jak má“

Vlastně už od toho osudného dne, kdy se tohle provalilo, přemýšlím nad nějakou pořádnou vzpourou. Jo, přiznám se, že jsem srab a v klubu se budu držet zuby nehty (třeba i na mě brzy dojde řada, protože v porovnání s LoveShy jsem jen malý obyčejný bloger). Vznesla jsem tento nápad i na Akční blog. Zatím mě nic konkrétního nenapadá a ani tam se ke mně bohužel nikdo nepřidal.

Ale pokud někdo něco vymyslí, nebudu váhat ani minutu a rozhodně se přidám.

Článek u LoveShy jsem četla a musím říct, že mě to taky dost překvapilo. Mě se ty věci okolo AK netýkaj, jelikož v něm nejsem (a jsem spokojená), ale že je to hnus to říct musím.

Taky v AK nejsem, bohužel jsem ale skoro před rokem podala přihlášku, takže mě to trochu štve.  Trochu mi to připadá jako nějaký absolutismus. Dost zvrácený. Tu přihlášku asi nestáhnu (titulka je pro mě moc lákavá), ale pokud by se něco dělo, jdu do toho. :-?

Už na svých dřívějších blozích jsem se několikrát rozčilovala nad Rulcovým chováním, jeho mazáním nepohodlných komentářů, přijímáním a naopak vyhazováním členů AK a podobně.
Člověk si kolikrát říká, jestli tady má vůbec cenu blogovat (na současném blogu toho ještě moc nemám, ale jinak bloguju už nějaký en pátek), když to tu v podstatě řídí jen on – vede AK, píše Srdce blogu, vyřizuje uživatelské maily… Takže obyčejný smrtelník vlastně ani nemá možnost kontaktovat někoho jiného, ani kdyby chtěl. A tím pádem má pocit, že nemůže nic změnit. Není se proto čemu divit, že nejeden bloger přešel jinam, a dost možná, že kdybych si nechtěla zvykat na nic nového a kdybych neměla Blog.cz jako takový prostě ráda, už bych tady taky dávno nebyla.
Zakončila bych to asi tak, že já bych klidně "bojovala", ale musela bys mi říct JAK.

Nedávno akce "Kozy na titulku" byla velice zajímavá…hlásim se do zbraně :-)

Ale de to z kopce, jakmile stránku vede jeden člověk…nenene, to nedělá dobrotu, člověk nemůže najít někoho nezaujatýho :-| sice vedoucího AK klubu neznám a nikomu nechci křivdit, ale za těch ahmmm…za těch let, co je tu AK jsem to ještě nezažila

[4]: Tak já mám v plánu blogerský vedlejšák, ale vysloveně odcházet odsud zatím nehodlám, baví mě tu ta komunita a ještě mi to něco dává (a podle mnohých pozitivních ohlasů tu zjevně i já někomu prospívám, což mě těší ještě víc). Ale je poměrně náročný tu fungovat a nějak pozitivně se zapojovat, když ti na tom záleží a člověku, kterej to vede, je to tak nanejvýš k smíchu a nemá žádnej respekt ke zdejším lidem. Nepochopíš, co někdo takovej dělá ve svý funkci a proč ji vlastně zastává.

[5]: To jo, byla to sranda a hlavně to mělo nějakej efekt. Ale tady? A hlavně já nechci furt protestovat, jsme snad na střední? Člověk by od dospělýho člověka čekal mužnější a zodpovědnější chování než takový, který tě dohání k šílenství (a citlivější povahy možná i k slzám). Na to by nikdo neměl bejt pyšnej.

tohle jednání je absolutně neetický i neprofesionální. Standovi nějak stoupla do hlavy moc, kterou nad celým blogem má. Čím se ale tímhle chováním snaží dosáhnout, to je mi záhadou… protože lidi nejsou slepí ani blbí, aby si nechali tohle všechno líbit. Jestli se bude organizovat nějaký odboj, tak jdu do toho 😉

Že je Standa hovado, to je fakt. Jak už bylo řečeno, na prd je, že zapustil výhonky snad už do celého blog.cz, takže spojit se s někým, kdo by mu mohl zatnout tipec, asi nejde.
Říkám si, jestli je úplně debilní nápad napsat petici, podepsat ji (přiznat se ke svým blogům se svými skutečnými jmény a tedy odtajnit svou totožnost) a poslat na "Společnost CET 21 spol. s.r.o., se sídlem Praha 5, Kříženeckého nám. 1078/5" (pokud to je adresa, kde sedí i redakce blogu). A odpovídám si že ano, je :D
Ovšem jestli se objeví návrh na funkční vzpouru, ráda se nechám naverbovat 🙂

[9]: Nooo, aspoň je to konečně nějakej konstruktivní nápad a v tuhle chvíli mi to přijde jako že by to docela mohlo mít efekt, ale to by se tam muselo přidat fakt hodně lidí :D A krom toho by se musel najít někdo, kdo by ten klub chěl převzít do svojí správy, a na to, abychom to dělali zadarmo, asi nikdo z nás nemá. Mladší generace by na to neměla zkušenosti a náturu, starší nemá čas a energii, protože musí chodit do práce a má spoustu jinejch, důležitějších starostí ve 3D světě. Ještě tak dělat to jako skutečnej job, ale kdo by chtěl dělat pro Novu. Já teda ne.

[10]: Já myslím, že počet signatářů by až takový problém nebyl, ale s tím novým vedením máš pravdu. I když tak beznadějné by to třeba být nemuselo… Třeba by se dalo zvolit, dejme tomu, pět zástupců z řad blogerstva, kteří by to vzali. Mohli by být třeba demokraticky voleni každého půl roku :D Tak by to snad nějakou dobu šlo… Než by se našel nějaký nový novák (ohoho, jaká vtipná slovní hříčka, že… Ehm). Nemyslím si, že by se už nikdy nenašel nikdo, kdo by byl ochoten převzít Standovu funkci (a značně ji zdemokratizovat, samozřejmě) 🙂

Jo, stěžovat si někde na nově mě už taky napadlo. :-D
Každopádně, já bych se proti Standovi ve vedení AK klidně bouřila, a vlastně se i docela bouřím, ale potíž je v tom, že když v AK nejsem, nejspíš bych měla prostě držet hubu, ehm. Ale kdyby z vedení vypadnul, klidně si zase podám přihlášku. Taky netrpím fobií z nějaký bloncky, ale Rulcofobií trpím pořádnou. :-D
Každopádně, kdyby se dělala nějaká petice, mileráda na ni odkážu, kde jen budu moct… :-D

Hmmm, začíná se ve mě probouzet potřeba založit nějaký pěkný hejtovací bložínek B) Kde by mohla probíhat organizace, že.

No popravdě? Nenapsala jsem článek ze dvou důvodů. První je, že ačkoliv ano, moc mě to mrzí a chtělla bych LoveShy nějak víc podržet, je mi bohužel jasné, k čemu to bude. K ničemu. Standovi už totiž definitivně hráblo a on se k tomu prostě nemíní vyjadřovat. Jak ho chceš donutit?
Navíc, jak už jsem psala, hráblo mu a no.. bude to znít sobecky to přiznávám, ale už jsem na sebe poutala dost pozornosti a v AK se kvůli titulce chci srabácky udržet a tak na sebe nechci poutat pozornost další a nechci skončit jako LoveShy. :/ Tohle je špatné a vidím to bledě, ale jak sním chceš hnout? Články to tentokrát podle mě nepůjde.

Já jsem se s tím už smířila, protože nic jinýho mi nezbývá. Ráda bych podnikla něco velkýho, jako jeden tým, kde se všichni podporujem.. ale.. ale co? Nezmůžeme nic. Můžeme být přeci rádi, že můžeme víst zadarmo blog. A vlastně všichni můžete být rádi, že v tom AK jste a že máte tu možnost svůj blog zviditelnit na titulce. Podle mě, i kdyby se Standa vyjádřil ohledně mého vyhazovu, vymyslel by si nějaký super argument a my nezmůžem nic. On neodpoví, všechno maže. Má v piči.

Jestli někoho napadne, co by se s tím dalo udělat, klidně. Já bych měla být první kdo něco takového bude podnikat. Ale neriskujte svůj vyhazov. Myslím, že se fakt nedá nic dělat, maximálně nějakej hromadnej odchod a bojkot nebo něco v tom smyslu, ale myslím, že by to někomu ve vedení srdce neutrhlo a všichni by tu akorát mohli přijít o blog. Jak napsala Adelaine nademnou – buďte sobci a blogujte dál. Je to smutný, nechat si srát na hlavu, vím, že se ti to nelíbí, ale mě už stejně nic nevrátí.

V blogování kvůli tomu rozhodně neustanu, toho se není třeba bát, byla jsem před klubem, budu i po něm. Že jsem ráda v AK, to je fakt, kterej není třeba zdůrazňovat, ovšem rozhodně to není díky Standovi.

No nic, hlavou zeď neprorazíš, ale píšu si to a budu si to pamatovat.

Ja viem, že by pomohol fakt, keby povedzme napríklad polovica blogerov odišla z AK . To si totiž on nemôže dovoliť . Alebo keby ľudia zrazu prestali komentovať na Srdci blogu alebo tá petícia napríklad.. alebo sa spojiť s vedením Novy pre toto "oddelenie", lenže ako do toho vidím ja, tak je všetkým blog.cz vlastne ukradnutý, kým plný svoj účel . A ľudia si zakladať blogy práve tu stále budú . ja neviem, každý, kto chce svoj vlastný blog myslí hneď na blog.cz, nie ? Takže účel, pre ktorý ho nova odkúpila to splňuje . Myslím . Jediné, čo by pomohlo AK je hromadný odchod, ale úprimne si povedzme, kto by to skutočne spravil ?

Komentáře nejsou povoleny.