Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Blog.cz se pro mě stal nefunkčním

Helejte se, já z toho nedělám zase takovou vědu. Nesedím u toho a nebrečím. Ale můj výraz v první chvíli byl asi takový to *Hm. Co se na to dá říct. Krčí rameny a mlčí.*

Už nějakou dobu se moc nezúčastňuju takovejch těch debat typu „Co byste tu chtěli vylepšit“, „Co se vám jak líbí“ a podobně. Víte proč? Protože je to úplně jedno. Ať napíšete co napíšete, ať vám v anketách vyjde co chce, Standa má velice krátkou paměť a hlavně mu to je jedno, a tak se prostě nemůžete spolehnout na to, že by nějakej hlas většiny k něčemu byl a že by někoho zajímalo, proč vlastně lidi choděj na tu hlavní stránku.

A proč že to dělaj? No připomeňme si to třeba tímhle, Standou vlastnoručně napsaným článkem o Úvodní stránce, z loňského roku. Cituji a vypíchávám zejména následující odstavce:

„Typický uživatel Blog.cz je konzervativní a jakékoli změny nese těžce.

Oblíbené jsou statistiky pro přihlášené uživatele a žebříček Autorského klubu a Téma týdne.

Většina uživatelů Blog.cz si otvírá úvodní stránku Blog.cz ze tří důvodů: 1) přihlášení do blogu; 2) přehled o návštěvnosti, nových komentářích a článcích oblíbených blogerů pro přihlášené uživatele; 3) hledání nových článků ke čtení v žebříčcích Autorský klub a Téma týdne.“

Ehm. Co se na to dá říct. Někde jsem slyšela, že změna nebude zase tak drastická, že to budou jen drobné kosmetické změny. A vlastně jsou, ale asi jako nechat si ze dvojek udělat pětky nebo místo nosu namontovat rychlovarnou konvici. Proč? No proč ne, žejo, aspoň bude o čem tlachat.

O statistikách nemá smysl mluvit. Vůbec nevím, co tím bylo sledováno, že je na úvodní stránce odkaz na „Detailní statistiky“ (který mimochodem pokaždý, ale fakt pokaždý čtu jako „Debilní statistiky“, fakt nechápu proč…), když blog.cz stále (už kolik měsíců to je, osvěžte mi někdo paměť, někdy od července?) nemá statistiky zprovozněné a tyto trvale hlásí nula přístupů denně. Pokud chci tedy vědět, kolik lidí na blog přišlo, musím si vypomoci Googlem, kde jsem si sice statistiky zprovoznila už se založením blogu, neboť ty zdejší nejsou úplně přesné, ale přesto. To hlavní, co mě vždycky zajímalo při příchodu na úvodní stránku, bylo, kolik lidí včera navštívilo můj blog. A jsem skálopevně přesvědčená, že je to ta hlavní věc naprosto pro každého uživatele blog.cz, možná s malými výjimkami, ať nežeru.
Vážně by mě MOC zajímalo, co je na tom tak strašně zapeklitě složitýho, že to nejde opravit, vážně moc. Vám to nepřijde zajímavý?


Žebříček Autorského Klubu. Zajímá mě. Docela hodně. Aby ne, ostatně v klubu jsem a zajímá mě dění. Téma Týdne rovněž. Ale co mě na tom hlavně zajímá, je název článku. Ten mě buď chytne nebo nechytne, that’s it, a nevím jak vy, ale při stávajícím nastavení to první a jediné, co mě praští do očí, je jméno autora, psané Caps Lockem, který to na mě prostě křičí. Při luštění těch mnohdy krkolomných přezdívek se pak nejsem schopná soustředit na titulek článku, který navíc mezi hlasitě „křičeným“ jménem autora a zmateným perexem upadá v nemilost a prostě není vidět. Jestli vám něco říká pojem „stand out“, tak tohle je přesný opak, ať si to je barevný, na mě to prostě „nevyčuhuje“, já to nevidim. Vidim jenom jméno autora a změť písmenek. Normální postup při tvorbě webu, normální vývoj autorův spočívá v tom, že postupně ubírá méně důležité elementy a zjednodušuje – aspoň ty nejúspěšnější weby to tak mívají. My, samozřejmě, musíme mít vždycky něco special, místo ubírání elementů elementy přidáváme a čím je uživatel ve výsledku zmatenější, tím líp.

Přehled o návštěvnosti, nových komentářích a článcích oblíbených blogerů. Je třeba k tomu něco dodávat? Já myslím, že není 😀 Přehled o návštěvnosti nemáme, přehled o nových komentářích taky ne a články oblíbených blogerů jsou rovněž v prdeli, pokud teda nejsem úplně slepá, takže… prostě cože? K čemu ta úvodka teď vlastně je, připomeňte mi to někdo 😀

Dodávám, že vrchní reklamní box, který mi při prvním náhledu popřál pěkné Vánoce, jsem okamžitě zablokovala. Stejně dopadl i pro mě zbytečný (a obří, žejo?) box „Blog dne“. Naprosto nepodstatná věc. Blog dne je pro mě ten, jehož autor právě zveřejnil zajímavý článek, a ne ten, který mi na základě bůhvíčeho vygeneruje automat (nebo nastaví Standa…?), z náhledu vidím pouze design a ten mě nepřitáhne, mně zajímají titulky, titulky, titulky.

Hnidopišsky bych ještě mohla okomentovat boxík „Váš blog“, na němž není nic vysloveně zle, ale nelíbí se mi a jsem přesvědčená, že předchozí zpracování bylo funkčnější, nehledě na to, že mě fakt rozčiluje zkrácená url adresa mého blogu, která tam na mě neustále pomrkává – viz obrázek. Můj blog neleží na adrese phoe…se. A co to kvantum prostoru mezi vrchním řádkem a spodkem? Je to hnidopišství, ale nezlobte se na mě, měsíce keců a upozorňování, těšte se a já nevim co všechno, tajnosti a kecy prdy, a tohle jako výsledek? No to mě poser 😀 To by spíchla moje babička za pět minut v Malování. No možná i děda, a to je už pár let po smrti.

No, tolik k morbidnímu humoru (mám já to zas dneska náladu) a kibicu, shrnuto a podtrženo, pro mě se úvodní stránka blog.cz stala s těmito „převratnými“ změnami naprosto nefunkční, to jediné, co mě tu momentálně zajímá a co pro mě funguje, je tlačítko Správa Blogu, na které hned po otevření stránky zuřivě klikám, abych už byla pryč z toho maglajzu a mohla se věnovat tomu důležitému.

Asi to jediné, co mohu hodnotit skutečně pozitivně, je zkracovátko „Napsat nový článek“, které mi o jedno kliknutí usnadňuje život, když jdu vysloveně jen psát (což je, bohužel, od nynějška skutečně asi to jediné, co tady budu schopná dělat, protože díky změnám dostaly moje možnosti lustrování zdejších blogů pořádnou ránu a moje působení v komunitě je tím opět o něco více ohroženo – což zase nepochopíš, protože nejde tu hlavně o to? Nebo spíš – nemělo by jít?).

Jsem typický uživatel. Jsem lemra líná. Vím o tom, že existují fígly, jak to či ono obejít, ale proč bych to doprdele měla dělat?

Abych řekla pravdu, dostávám čím dál tím víc důvodů odsud odejít a jako – mě to moc neničí. Jako jo, mrzí mě to. Bude mě to mrzet, asi jako mě mrzelo odejít z lide.cz a přestat fungovat v tamější komunitě „chatařů“. Přestat se scházet s lidma, se kterýma jsem tam prochatovala spoustu hodin a něco pro mě znamenali. Bude to změna. Přijdu o čtenáře, přijdu o to dění tady, o odezvu a o kontakty. O tu budovanou síť, o základnu. Něco dobrého, co mohlo být dobré i nadále, bylo pošlapáno a zničeno a rozpadá se to. Za vším hledej ženu. Nebo Standu.

Loučí se m. z blogu, který se mi čím dál tím hůř používá. Ta komunita tady mi bude chybět, ale nedá se svítit.

Konec světa čekali jen pitomci. Jen pitomec taky nevidí, že za stávajícího vedení se rapidně blíží konec projektu Blog.cz.

28 reakcí na „Blog.cz se pro mě stal nefunkčním“

Ten nový vzhled nijak nehrotím, vím, že by to bylo beze smyslu. Jediné, co mi doopravdy nedává spát je výpis nových komentářů, to bylo na starém blogu to nejlepší.

[1]: Mně je vzhled ukradenej, jde mi o funkčnost, a ta tady prostě není. Aspoň pro mě už ne.

Taky chci odejít. Jen jsem se ještě nerozhodla, jestli někam jinam (např. blogspot atd.), nebo na vlastní web. Až se rozhodnu, ihned odejdu. Blog by mi taky samozřejmě chyběl, ale pitomce ze mě nikdo dělat nemusí, navíc když patřím do komunity tak dlouhou dobu.

[4]: Já už mám založeno na vlastním, takže tuhle otázku mám pořešenou. Ale je škoda tý komunity. A krom toho jsem nechtěla vysloveně odcházet, ještě mě to tu baví (nebo bavilo) a dávalo mi smysl tu být. Ale budu muset pozměnit plány.

Souhlasím s tebou. Jen mě to hrozně mrzí. Parta nepovedených bytostí / jedna nepovedená bytost nutí KVALITNÍ blogery rušit blogy, přestávat blogovat, odcházet na jiné servery.
KŇUČÍM, A TO MOC.

Souhlasím naprosto se vším. Jsem ráda, že jsem v létě odešla alespoň z AK, na blogu se mi pak přece jen bude o něco lépe končit, i když bych to stejně dělala nerada, ale svítit se už opravdu nedá. Na blog.cz jsem se teď hlavně chodila kouknout na výpis nových článků, nebudeme si nic povídat, ale co jsem odešla z AK, je oje návštěvnost a jakákoliv odezva na články naprosto katastrofická. Články už bohužel nevidím a pokaždé když se na tu úvodní stránku podívám, cítím se dost zmateně a tak nějak izolovaně, jako kdybych už neměla právo nic vidět. Pokud i ty tu skončíš, bude to samozřejmě škoda, ale budu tě naprosto chápat. Ještě, že mám ten Twitter, aspoň někde tě kdyžtak vždycky najdu. 🙂

Mě momentálně trápí jiný problém. Když vlezu do složky "rozepsané", otevřu nějaký články, smažu ho, vysypu ho i z koše, tak mi ten článek ve složce "rozepsané" smrdí dál, jako by nic… Akorát, když ho chci otevřít, tak to vyhodí hlášku "článek je smazaný"

No to je hezké, ale mohl by zmizet ze seznamu rozepsaný. Řeší někdo podobný problém?

Se vším souhlasím! Teď je to na dvě věci a ty věci předtím, co na úvodní stránce byly, tak mi dost chybí. Dost mi to pokazilo náladu na blogování. :C

[9]: Tohle asi ne, ale běžně se mi už dlouhou dobu stává, že zveřejním článek, chci ho upravit a místo toho článku se mi zobrazí prázdné pole. Tak musím znova kliknout do zveřejněných článků, na ten článek, dát upravit a doufat. Někdy se do toho článku dostanu až napotřetí, napočtvrté.

Rovněž po upravení se mi často stane, že se změna neuloží, nebo mi prostě zmizí půlka článku.

Nebo se změna uloží, ale pouze v administraci. Když dám zobrazit náhled, je tam pořád původní verze článku a někdy je tam třeba i do druhého dne.

Takových much potkávám čím dál tím víc, ona to právě není jen nějaká úvodní stránka, ono se to tu prostě fakt čím dál tím hůř používá.

Dala jsem si do záložek administrační stránku, Nový článek. Úvodku už nebudu používat, nic na ní stejně nenajdu.

[12]: Hm, byznys já ráda :-)

[13]: Já do toho nevidim a nerozumim tomu, ale jsem přesvědčená, že to jsou věci, který se daj řešit. A že je evidentně nikdo neřeší. A to je na palici.

Nemohu jinak než souhlasit. Blog.cz je skvělý tím, že je tady asi největší komunita blogerů, velká možnost nastavení vzhledu dle vlastní libosti (pokud není člověk takovej patlal jako já) atd. .. Bohužel poslední dobou začíná přibývat negativ. Nechce se mi odcházet, jelikož svůj blog už pár let vedu a i když staré články jsou něčím hrozným, tak se mi od nuly vážně začínat nechce.
Mimochodem fantasticky napsaný článek.

Víš co napsat do smsky člověku, kterýho nemáš ráda? (,,s Láskou Standa) :-D Ne to byl malý trapný vtípek. Abych se vyjádřila: Odešla jsem z jiných důvodů a své oblíbence projíždím rovnou zadáním jejich adresy, plus sleduji výpis členů přímo na jeho url, jen abych se vyhnula titulce blog.cz, protože se mi zdá též šílená. Podle mě není důležitý čas, ale funkčnost, a tedy pokud něco není dodělané, tak to neukazuju. Já sama jsem měla problém, že jsem při měnění layoutu byla vzhůru o hodinu déle, jen abych nenechala něco nedodělaného(a to mi za to nikdo neplatí), ale holt takový přístup nemají všichni a ve světě dospělých je to tuplem jinak. :-D
   Až se odstěhuješ, dej mi adresu, ráda si u kafe čtu tvá písmenka.

Ke článku, který jsi komentovala u mě:

Tohle je přesně můj názor, takže zníš akorát. :D I to s hloubkama, i to, že to ve výškách zní hrozně, se vším souhlasím, a těší mě to.
Já bych si to hodila níž, ale bohužel, pořád nejsou peníze na klávesy. Zahrála bych si to, jak bych potřebovala, kdybych je měla. Asi budu muset zpívat bez hudby, tohle mi vůbec, ale vůbec nesedí. Pak to hodím na blog, a třeba ti dám vědět. Je to vážně 1000 a 1. Nechci znít sebevědomě, ale to, co doteď předvádím, je hrůza. A mám na víc, právě, když zpívám níž. Mám normálně alt. Tohle je hrozný. :D
Nelíbí se mi Born To Die. Nesnáším Lanu, bohužel. Jen mi tahle písnička sedí textem. Je, jako bych ji napsala já sama.

[16]: Já jsem teď zkusila ten bloglovin.com, co o něm píše Arvari. A vypadá to hodně dobře, akorát teda to má trochu problém s češtinou, neumí to zobrazit některý písmenka, třeba e s háčkem, takže ty názvy článků mám takový pošahaný. Ale když si to pak rozkliknu, tak už dobrý.

Líbí se mi na tom hlavně to, že oproti čtečce ti to nabídne článek na tom blogu, tzn včetně designu, což je pro mě docela důležitá věc.

Adresa už je daná, ale zatím docela prázdná, jakmile mi to můj IT poradce pomůže zprovoznit (holt už na tyhle věci nemám trpělivost jako zamlada), hned to začnu plnit písmenky tam 😉

Přijde mi to úplně fantastický, že ve stejný chvíli, kdy moji největší blogovzoři (do nichž jsem se zamilovala hned po svém příchodu sem) začínají na vlastním, začínám i já. Fakt jsem se za tu dobu strávenou tady posunula, to mě těší. Alespoň v něčem dělám pokroky :-P

[19]: Sikar, Cirrat, ale i další, kteří mě třeba momentálně až tak neberou, ale taky odešli a furt žijou.

Tak byly časy, kdy jsem proseděla celý noci u blbnutí s designem. Dneska už mě to tolik neba, jsem radši, když se to dá nastavit nějak jednoduše a můžu se věnovat obsahu a pak časem pilovat drobnosti. I když mám o svátcích čas, nemám prostě nejmenší chuť ponořit se do zkoumání wordpressu, prostě mě to neláká :-|

A jako jo, už je to pár let zpátky, tím spíš, když to počítáš na blogerskej postup a srovnáš si, jak jsi na tom byla s blogováním tehdy a jak teď :D V tomhle jsem prostě fakt někde jinde a dělá mi to radost :-)

Jako já moc nevím, jak se k tomu vyjádřit, protože tvé rozhořčení dost chápu, na druhou stranu mě blog.cz už asi ani moc vykolejit nedokáže, takže to nijak nehrotim. Ale zas.. můžeš u mě kliknout na web a uvidíš.

Děje se přesně to, co jsem říkala – půlka blogerů kvůli Standovu chování přejde jinam, nebo skončí úplně. Co se tu teď děje, je hnus. Kdybych počkala ještě měsíc a viděla, jak to tu teď funguje, tak bych nový blog asi ani nezakládala. Když už jsem se do toho pustila, tak se mi pryč nechce, i když mě tohle jednání neskutečně se**. Pořád se ohánějí tím, jak všechno dělají pro nás, jak jim záleží na našich názorech a spokojenosti, a pak to hned dalším článkem a úpravami všechno zazdí. Dbá se tady jen na ně samotné, my jsme jim ukradení, což vím už dlouho, ale nikdy to nedávali tak okatě najevo, jako poslední měsíce…

Myslím, že si to vystihla vážne dokonale.

A mne popravde chýba aj výpis najnovších článkov. Občas sa aj tam našli dobré články, predsalen, kopa dobrých blogov je aj mimo AK. A takto sme my, obyčajní smrteľníci prišli o ten kúsok propagácie.
Predsalen…zase sa propaguje len ak, tt a krásna a ostatné blogy si môžu ísť pískať. No díky. Okrem toho, už vidím čo toto ochudobnenie o ten kúsok slávy neautorských blogov spraví – detičky budú aj normálne články písať pod tému týždňa ešte viac aby si aspoň nejakých návštevníkov priviedli na blog. :-?

[21]: Vím, všimla jsem si u tebe. Njn 🙂 Já mám na fotky deviantart. Na příštím blogu to asi nějak víc zdůrazním, myslím, že tady si toho odkazu nikdo nevšimne.

[22]: To je právě to, že to je jak kdyby nahoře bylo deset lidí, každej s úplně jinym přístupem, něco se řekne, druhej den se udělá něco úplně jinýho a když se lidi ptaj, co to má bejt, tak žádná reakce a vesele jedeme dál jako by nic. Něco tak šílenýho jsem vážně ještě nezažila.

[23]: To mi taky pije krev. Blog.cz se přece nerovná AK, sakra. Jsou tady tisíce blogerů a ti jsou úplně stejně důležití, možná pár debilů si myslí, že jedině AK žije a že jedině tam se něco děje, ale není to vůbec pravda a jenom úplnej magor může přijít s tak koňskym nápadem jako že zrušíme výpis tisícovek nezařazených blogerů a budeme se soustředit jen na klubové. To je diskriminace jako kráva a já se fakt moc divim, že lidi víc neřvou. Bejt bloger mimo AK, vezmu si to okamžitě jako záminku, proč napsat na vedení.

blog.cz už to má za sebou, ak sa rýchlo niečo nespraví, už to pôjde len do kopru. mala som to tu kedysi rada ale potom čo to tu dostal do rúk prakticky výlučne SR som si povedala dosť, pobalila svoje "švestky" a odišla a teraz si blogspot neviem vynachváliť. občas mi chýba komunita ale má to aj svoje výhody.

Já jsem z blog.cz utekla někdy v srpnu nebo září, nelíbí se mi přístup. Nějak to celé zjednodušují a vedou spíš jako plakátovací plochu pro Novu. Té komunity, co se před půlrokem, před třičtvrtě rokem začala rozpadat mi je líto, ale Nově je něco podobného fuk

[26]: Protože blog.cz jako takový už Standu evidentně nezajímá, podle mě se rozhodl, že když půjde on, tak ať padne celý blog.cz s ním – protože by nejspíš nepřežil, kdyby to měl někdo převzít po něm a lidi by si toho dotyčného chválili. Kdyby to tu dostal do ruky někdo pořádnej a něco tu s tím udělal, asi by se to Stanleymu špatně rozdýchávalo. Nevím, jak jinak si to všechno vysvětlit.

Tuhle se vedly diskuze o tom, jestli blogy jako takové končí, jestli jim odzvonilo. Stanley sám se na to rád blogerů ptal v rozhovorech. Moje nynější odpověď by byla, blogování ani ne, ale komunitnímu blogování už zvoní umíráček, neboť blog.cz byl asi tak posledním místem, kde se ještě nějaká komunita kolem blogů udržuje – teda aspoň pokud jde o české, nezaměžné blogy.

Místo aby to někdo vzal za důvod na tom pracovat, se na to někdo vysral a poslal to do kytek. I takový věci se holt dějou.

Ještě se tu z toho dalo hodně těžit a ještě jsme tomu mohli hodně dát. No co…

Komentáře nejsou povoleny.