Rubriky
co se mi honí hlavou

Sehnat dobrý cestovní pojištění koukám taky neni sranda

Já už z toho začínám normálně blbnout. Právě jsem řekla mámě, že jsem ještě neobědvala, takže si nedám kafe, a nato jsem začala vymýšlet, co si uvařím. Bylo mi divný, že nemám hlad. A pak mi o několik minut později došlo, že jsem úplně blbá, dyť já se najedla venku! Bože, já jsem takovej sklerotik, zavřete mě někdo do blázince než si ublížim.
Tak jsem si teda šla udělat to kafe, když už jsem teda po obědě (jako fakt hustý, zapomenout, že jsem ani ne před hodinou jedla, to už je síla i na mě), ostatně si ho zasloužim. Přiměla jsem se po těch několika dnech naprosté nechuti cokoli dělat zajít konečně do zdravotní pojišťovny s papírem z pracáku. Takže to si můžu odškrtnout. Ale zdaleka to nekončí.
Mimochodem nevíte někdo, jestli musím hlásit změny i na sociálku? Pro tu mi pracák ani nedal žádnej papír O.o Mám v těch úřadech zmatek…

Z pojišťovny jsem se prošla do T-Mobile, abych se zeptala, jestli můžu přejít z paušálu na kredit, protože tentokrát odmítám bejt tak pitomá, abych používala českou simku po celou dobu pobytu, zařídíme si prostě normálně oba anglickej mobil a bude. Pán za pultem byl velice sympatický a evidentně jsem mu padla do oka, neboť si mi hned řekl o telefonní číslo (muhaha) a následně o občanku, což už by bylo divný, kdyby nešlo o mou smlouvu, ale naštěstí šlo. Zjistili jsme, že mám smlouvu do července a že by šla ukončit maximálně o měsíc dřív, ale nakonec to vymyslel, dal mi podepsat ukončení smlouvy už teď, takže do července holt budu platit tu svou stovku měsíčně a pak budu mít pokoj.
Pán, jak řikám, byl velice sympatickej, zajímal se, kam jedu, a povídal, že „páni“ a že se mám. Tak jsem řekla, že si tim nejsem jistá, protože ta nabídka zní možná až moc luxusně, a že se trochu bojim, že přijdu o ledviny. Tak jsme se oba zasmáli, popřál mi, ať mi to vyjde, dal mi pár tipů, kde se dá v Londýně kdyžtak koupit neoprenovej oblek, protože „La Manche už pár lidí přeplavalo“, takže kdyby mi to nevyšlo, tak to můžu mít jako plán B, já mu slíbila, že když to přežiju a ledviny mi zůstanou, tak se za rok zase stavim znovu tu smlouvu podepsat, poděkovala jsem mu, zaculili jsme se na sebe a šla jsem.
Díky všemu tomu pomrkávání jsem se ho zapomněla zeptat ještě na jednu celkem důležitou věc, ale bez toho přežiju, kdyžtak až za ten rok.
Jinak válčíme s pojišťovnama ohledně cestovního pojištění. A nejen s nima, tak vůbec se světem. Nejdřív se zdálo, že si ho sjednáme přímo u Studenta (báj d vej, zmínila jsem, že už máme zabookované lístky? Jedeme 11. dubna 8)), kde zjevně nabízejí možnost sjednat si ho zároveň s koupí lístku, a to od Allianz. Jenže informace byly kusé a nám se to nezdálo vůbec výhodné, cena byla prakticky stejná jako nejdražší možná varianta toho pojištění, když jsme si ho vypočítávali přímo na stránkách Allianz, a nějak mi nešlo do hlavy, proč bychom si museli nutně sjednávat tu nejdražší variantu, když by nám bohatě stačila levnější. Takže první rozhodnutí padlo – kašleme na Studenta, bookujeme lístky a pojištění si sjednáme radši mimo, sami.
Čímž jsme se následně zabývali včera celej den a bylo odesálo tolik mailů a bylo vygoogleno tolik stránek a kalkulaček, a taky jsem četla tolik pojistnejch podmínek, že jsem na moment měla pocit, že jsem se vrátila v čase a že zase dělám pojišťováka. Připomněla jsem si, proč takový lidi vlastně existujou – protože normální člověk nemá šanci se v tom zorientovat. A to ani nejsem vysloveně „normální“ člověk, dělala jsem v tom tři roky, taky něco vim a narozdíl od normálního člověka vim, že nejdůležitější položkou pro mě jsou Výluky z pojištění. Protože to pak nestačíte čumět, na co všechno se vlastně vaše pojištění NEvztahuje. Najednou zjistíte, že přesně ty věci, kvůli nimž jste si ho chtěji uzavřít, vůbec nekryje.
Proč nemají pojišťovny nějakou nabídku vyloženě pro au-pair?
Nakonec se nám donesla interní informace, že u Axy je možné si sjednat pojištění za cca 2000,- na rok, což nás vyburcovalo ze židlí, neboť všechny ostatní kalkulace se pohybovaly od tří a půl výš, Allianz nám nabízela dokonce za 3900,-, jenže při mailování s Axou jsme zjistili, že vstřícnost je pro ně neznámé slovo, stejně jako nápomocnost. Chtělo to fakt hodně mailů (a Míru už tam musej milovat), abychom z nich vymlátili přiznání a vysvětlení, jak to tedy s tím levným pojištěním je. Ale nakonec to vypadá, že ho mít budeme a pojistné podmínky vypadají dobře, tak by nás snad nemělo nic překvapit.
Uf, zase o pár kroků blíž.

7 reakcí na „Sehnat dobrý cestovní pojištění koukám taky neni sranda“

Už 11. dubna? No tak to pak koukej fotit a psát, ať se tam taky jistým způsobem "podívám" 🙂

[1]: Hele s tím focením jsem trochu nervózní, budeme sebou mít jenom 'ajfounovej' foťák, ale snad pro začátek postačí a až vyděláme ty miliony, tak si třeba koupíme něco lepšího :-D

A psát rozhodně budu, zrovna řešíme, jak to tam vlastně bude s internetem, a prý je tam "všechno zařízené", říkala jedna z předchozích operek. Tak snad teda fakt bude. Rozhodně bude o čem psát, to zase bude jinej svět a už teď se těšim, jak zase nebudeme nic chápat a nikoho stíhat 8-)

Ha, tak si to datum znamenám. Nemysli si ale, že se vyhneš pohledové povinnosti ;-) Hezky pěkně nahlásíš novou adresu a bude! :-D

přesně tak, koukej hodně fotit a psát (nejenom elektronicky!!) .. s "ajfounem" se náhodou daj fotit bezvadný dokumentační fotky, stačí nebejt línej 8-)  :-D

jinak s tim pojištěnim už mě to taky napadlo, jsou různý druhy cestovních, ale aupairský je ještě nenapadlo .. nebo třeba jo, ale z nějakýho důvodu se jim to nevyplatí .. nebo kdo ví .. za všim jsou vždycky prachy

Komentáře nejsou povoleny.