Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Takovej můj Očistec pro Klub. Rádo se stalo.

Uvědomuju si, že ne všichni moji čtenáři mají co dočinění s Autorským Klubem a kdekoho tyhle lamenty už nebaví, ale co naplat, dokud jsem ještě tady, pořád jsem členkou a dění v kuloárech mě pořád zajímá. A abych pravdu řekla, myslím, že mě bude zajímat i dlouho potom, stejně jako mě zajímalo dlouho předtím, než jsem se do něj dostala, prostě proto, že ten klub má něco do sebe. Nebo měl. Nejsem si jistá. Rozhodně by měl mít. Ale bohužel je nás nemnoho takových, kteří by ještě byli ochotni „plýtvat“ na něj energií a písmenky. Ostatně i já sama často nad ledasčím spojeným s tamějším fungováním mávnu rukou, protože mám prostě zrovna zajímavější věci na práci. Nicméně jelikož zrovna teď je nemám a mám volnej večer a chuť tvořit nějaký hodnoty a názory místo čumění na seriály (i když Scrubs se ukázali být naprosto boží 8)), here we go again.
Mluvim o tom už hodně dlouho, kdo to tam sleduje a sleduje třeba i mě, tak to dobře ví – myslím si, že Klubu strašně moc chybí Kittanya a její Očistec a Kladivo na blogery. Myslím si, že mu chybí i Kartáč. A kdo by se chtěl hádat, že je to jenom moje domněnka, ať se podívá, kolik lidí se dobrovolně přihlásilo jen na prokartáčování designu, když přišel Destinateus s novou rubrikou pro tyto účely. Mně osobně z toho až zaskočilo, jak jsem rolovala dolů, abych se dopočítala, kolik že lidí touží po tom, aby jim někdo konečně zase jednou dal zpětnou vazbu a řekl jim, co si myslí o jejich blozích. A přitom to vůbec neni překvapivý. Přes to všechno, jací jsme lidé a co zažíváme, všichni máme pořád někde v sobě toho exhíbu blogera, kterej prostě strašně moc chce, aby mu někdo řekl, jak skvělej má blog a jak ho žere. A taky máme pořád chuť se zlepšovat a to je strašně super.
Jelikož ale nic takovýho jako Očistec momentálně nemáme, nemohla jsem to už vydržet a pustila jsem se do tý vytoužení kontroly sama. Proč zrovna já? Protože to nikdo jinej neudělá a já si myslim, že by se to udělat mělo. Vim, že mě o to nikdo nežádal. Ale na to seru. Udělala jsem to pro sebe, udělala jsem to pro Klub, kterej to, podle mě potřebuje, udělala jsem to pro ty z vás, které by to vlastně taky zajímalo, ale nemáte na to dost času nebo se vám prostě nechce. Z pochopitelných důvodů. Nejde o život. A většina lidí má důležitější starosti než furt řešit nějaký klubíky. Já to taky nepovažuju za něco zásadního, kvůli čemuž bych musela navštěvovat psychologa, ale pro radost a ze zvědavosti… no znáte to. Když vás něco baví…
Neni to úplně věc na pět minut, je nás tam přece jenom hodně, takže ten seznam rozhodně neprojdu celej najednou, ale whatevs, let’s do this shit! Hlavně že to udělám a dostanu to ze sebe. Tákže!

To jsou pořád řeči o kvalitě a laťce AK, ale jak často se skutečně proberete seznamem členů? Jak často klikáte na jejich blogy a děláte si představu o tom, kdo všechno vlastně v tom klubu je? Napadne vás někdy, jestlipak tu náhodou nemáme nějaké hříšníky, kteří by tu možná neměli být?
Dneska jsem si je prošla, ty naše blogy. A bylo milé zjistit, že většina lidí tu skutečně má co nabídnout. A našla jsem i nemálo zajímavých překvapení, o nichž jsem nikdy neslyšela, vůbec nevím, že tu jsou, a přitom jsou jejich články dost zajímavé na to, aby ihned zpestřili jídelníček mého Bloglovinu. Ale při takovém procházení se vždycky najde pár jedinců, kteří by užili pořádný kartáč a já nevím, kdyby to bylo na mně, rozhodně bych se nad jejich působením v AK zamyslela. Neříkám hned „pryč s nimi a upalte je“. Ale zamyslet bychom se nad tím měli. Tak třeba následující.
Carol aka K. H. z blogu www.nikola9.blog.cz
Na její obranu musím hned zkraje říct, že její působení v AK jí rozhodně přidává pěkných pár bludišťáků a oproti mnohým jiným má dost náskok. Stará se tu o to a aktivně se účastní tím, že vede vlastní rubriku. Já osobně ji sice nesleduju, pro mě není moc zajímavá, ale pro jiné evidentně je, pořád běží a netrpí zatím žádnými příznaky skomírání, což je rozhodně ohromné plus. AK potřebuje, aby se v něm něco dělo. Když se neděje, lidi mrmlají.
Ale přesto se mi krabatí čelo nad Caroliným blogem, který by měl na první pohled něco vypovídat. On totiž momentálně bohužel vypovídá jen to, že se mu málo věnuje. Články jsou povětšinou velice krátké, mnohdy o jedné fotce nebo sice o více fotkách, ale se značně pochybnou kvalitou (a tudíž výpovědní hodnotou). Jasně, každej neni bůhvíjakej fotograf. Ale není nutné publikovat fotky, o nichž sám autor není přesvědčen, že jsou dobré. Frekvence přibývání nových článků je vysloveně žalostná. A některé z těch článků svou strohostí tak strašně bijí do očí, že kdybychom se o to vážně začali zajímat a hrát si na obnovení Očistce a odkazu velké Kovářky Kittanyi, pak bychom museli začít křičet „Ven, tohle nám nestačí, my chceme víc!“ Kdyby to bylo na mně a moje slovo v tom něco znamenalo, pak bych požádala Carol, ať se sebou něco vážně začne dělat. Pokud jí KK ubírá tolik energie a času, že není schopna se věnovat vlastnímu blogu, pak ať to někomu předá. Ať zapracuje na svém blogu, a to hezky rychle, pokud tu chce zůstat. Protože pokud jde o mě, myslím si, že aktivita na blogu AK není a neměla by být jediným kritériem pro členství v klubu, myslím, že je to chvályhodné, ale hlavním měřítkem by přece měl být hlavně členův blog samotný, ne? A ten Carolin toho prostě v tuhle chvíli naprosto není hoden, pro mě ne.
Dia z blogu www.didu.blog.cz
Asi takhle. Mně se moc líbí Dianiny fotky, vážně moc. A i to tam vypadá fakt hezky. Ale je tohle vážně blog?
Osobně nechápu smysl jeho členství v AK a nechápu ani smysl jeho existence. Dia je dobrá fotografka, ale wtf? Proč by měl fotograf zveřejňovat své fotky prostřednictvím blogu? Když máme věci jako Deviantart. A spoustu dalších platform k tomu určeným, v tomhle omluvte mou neznalost, já osobně svoje foto cpu vlastně jen na DA a výběr toho nejoblíbenějšího mám na Facebooku jako bonbónek, jen tak pro představu. Aby friendi věděli, že občas taky fotím a zhruba v jakym stylu. Ale je to jen pro tu představu, jakmile něco zrobím, jde to v první řadě na DA a za prase nevidím důvod, proč bych to měla dávat na blog, kterej přes všechny debaty pořád je a má bejt v první řadě místem, kde lidi píšou svoje názory a přemoudřelý kecy a eventuálně publikují svou vlastní tvorbu, ale takovým nějakým šikovnějším způsobem, než jen mrdnout do článku jednu fotku a napsat k tomu, že to je fotka ze Silvestra. A o tomhle celej blog. Upřímně, koho by to zajímalo „číst“? A ty uvozovky jsou na místě, protože kdo si tam jako co počte? Název článku? Datum zveřejnění?
Tohle není nic pro Die, jak říkám, její foto se mi hodně líbí a na DA bych ji klidně sledovala. Ale je to otevřeně vůči všem fotografům, kteří si při propagování a zveřejňování své tvorby počínají – nebo by si eventuálně plánovali počínat – stejně nešikovně. Blog není Galerie. Jestli ho chcete používat jako Galerii, děláte to špatně! Narvěte ty fotky do Galerie nebo na Flickr, nacpěte si je na Facebook a Deviantart a třeba Photobucket a Befunky a co já vím, založte si vlastní webový stránky se svým jménem a tam si udělejte překrásnou výstavku a propagujte svoje jméno, protože proč sakra ne, dyť fotíte, tak se předveďte pořádně. Nechte lidi, ať vám tam píšou kritiku, ať se můžete zlepšovat, a pokud jste bloger, jasně, veďte si k tomu blog a pište tam o svý práci a o svých pohnutkách k tomu či onomu dílu a nebo jak jste zapomněli kvůli focení koupit chleba a jogurty. Pište tam, co jak vzniklo, veselé historky z natáčení, totiž z focení – a určitě jich máte po kapsách hodně, sama jsem na takovym focení byla vlastně jen jednou a je to už před lety, ale pořád k tomu mám co říct, protože si pamatuju, že to byla prdel, a že jsme u toho museli řešit spoustu problémů už jenom se světlem.
Prostě – dělejte to nějak zajímavě a buďte famózní. Ale nedělejte to takhle. A nebo jo, dělejte. Ale pak je to váš problém. A kdokoli vás přijal do AK s takovým pokusem o blog, byl pitomec a měl by nad tím víc uvažovat. Kdyby uvažoval, tak vás tu s tímhle rozhodně nenechá. Já myslím, že to není blog a už vůbec nevidím jeho přínos AK. Jsou to jenom fotky.
Evelin z blogu www.creation.blog.cz
Mně se ten blog na první pohled líbí. Hlavně třeba záhlavím, HP mě nikdy nepřestane bavit. Ale druhej pohled nemusí bejt moc detailní, abyste zjistili, že poslední článek byl publikován desátého ledna, ten předtím dlouho před Vánoci a vůbec za poslední rok je frekvence vydaných článků jeden až dva za měsíc, což by nemuselo bejt na škodu, kdyby byly vážně super-epický a naprosto strhující a neskutečný, ale upřímně, zase takových převratných hodnot nedosahují, jsou to prostě normální články. Kam se podělo dohlížení na aktivitu blogerů-členů AK? Kam se podělo pravidlo o tom, že jakmile není blog aktivní tři měsíce, báj báj? Proč je tenhle blog v AK? Z nějaké nostalgie? Nebo prostě proto, že si nikdo nedá práci tu a tam ten seznam projít a překontrolovat?
Dragell z blogu www.hand-art.blog.cz
Prosimvás nelekejte se, normálně proti Dragell ani písmenka, ona tu rozhodně podle mě má co dělat a ani ve snu by mě nenapadlo hlásat opak.
Ale aby to bylo spravedlivé, musím podotknout, že taky její poslední článek je z konce ledna. Na to, že máme za pár dní květen… Ale jako jasně, beru. Abyste mi hned nenadávali, samozřejmě se občas stane, že člověk prostě fakt nemá čas – a pokud k tomu dojde, tak je rozhodně lepší, že nepíše, než aby psal, že nemá čas a že nepíše. Ale říkám, aby to bylo fér, tak musím vytípnout i tohle. Už abyste věděli, že někdo se dívá a já nevim, někdo si třeba řiká – třeba si toho nevšimnou. Well, všimnou >:) Nějakej hnidouš se vždycky najde. Měl by se najít.
Hanisshka z blogu www.hanulinkas2.blog.cz
No tak to vůbec, bez diskuse. Poslední článek ze Štědrého dne. A dalo by se dost polemizovat i o samotném obsahu blogu. Bíbr, spřátelování blogů… já nevím, vám to přijde jako že to tu má co dělat? Bývaly časy, kdy by správci takový blog nepustili ani na dva prstíčky. Řekni, kde ty časy jsou…
Idenka z blogu www.idenka1978.blog.cz
Zase jeden podobný případ jako Dia. Mně se ty fotky líbí. Ale jakým způsobem to využívá možností, které nabízí blogování? Podle mě nevyužívá. Co článek, to fotky s velice kraťoučkým popiskem, příliš krátkým, než aby mi to o fotce něco fakt převratného řeklo, příliš krátkým než abych to dokázala nazvat blogem. Navíc je to celé takové chaotické, spousta různých projektů… je tam sice životopis a nějaký ten článek o tom, jak to všechno začalo, což je jistě fajn, ale krom toho tam prostě žádný blog nevidím. Žádné povídání. Nic ke čtení. Takže se zase musím ptát – k čemu to? Nebylo by lepší to všechno přesunout do Galerie nebo na nějakou platformu určenou pro fotografy? A z pohledu správce Klubu – opravdu stačí ke členství v klubu autorsky píšících blogerů blog plný fotek, byť jsou sebeautorštější a byť by se mi i celkem líbily? Kam se podělo to „píšících“?
Lilly z blogu www.lilly-uchiha.blog.cz
Čerstvý nováček, k němuž jsem se už dostatečně vyjádřila přímo v přijímacím článku, ale pro úplnost uvádím i tady. Lilly by jinak mohla mít zajímavý blog, ale bohužel se dost vyžívá v používání cizí tvorby pro „ilustraci“ textu, a to mnohdy bez zdroje. Což tu a tam děláme skoro všichni, sáhněmež si do svědomí, ale všechno je to o poměru. Jsem si jistá, že poměr vlastní tvorby by měl být mnohem, mnohem vyšší než jak to vypadá u Lilly. Že se takové kraviny promíjely úplně zkraje působení AK nebo v některých slabších obdobích, no dobře. Ale jak se mohl takový blog v současné době stát členem AK, to nepochopím, a dost mě zaráží komentáře typu že skvělý blog a že tu určitě má co dělat. Protože určitě nemá. Zahlásila bych něco o urážce všem stávajícím členům, kteří svůj blog plní výhradně vlastní tvorbou, všem někdejším, kteří byli z klubu vyhozeni i pro menší prohřešky proti pravidlům, i všem těm, jimž bylo přijetí zamítnuto z důvodů podle mě méně důležitých než je porušování pravidel (třeba že Standovi nesedli do vkusu, fajn, to se může stát). Zahlásila bych, že mě sere, jak tu někdo (nebudeme jmenovat) naprosto bez mrknutí oka přehlíží tak základní věci jako autorskost blogu. Při přijímání do Autorského Klubu. Už jsem viděla leccos, ale tohle je gól. Jedinou útěchou mi jsou ohlasy těch blogerů, kteří jsou se mnou zajedno, a naděje, že s tím něco zmůžeme. Což bychom měli. Myslím, že máme plné právo do těchhle věcí kecat.
Luci z blogu www.luci-foto.blog.cz
Další foto-ne-blog. Velice zřídka se tam mihne pár řádků, naznačujících blogování, něco k fotkám. Ale většina článků neobsahuje ani tu jednu větu a mně to prostě fakt vadí. To není blog, ale Galerie, a nemělo by to tu být.
Hemten, pro dnešek stačí, už na to nevidim. Jestli jsem někoho urazila, hele sorráč, no hurt feelings. Nic osobního. A jestli mi někdo bude mít potřebu sdělit, že řešim sračky, tak vám přeji dobré ráno a pěkný den a díky za návštěvu 😀 Si tu můžu řešit co chci. Někdo je vlhkej z Čečny, někdo z ukradenýho šátku, někdo z Olgy Lounový a někdo holt z AK. Vlastně všichni brojíme proti tomu samýmu – proti lidský debilitě a věcem, co nedávaj smysl. Ain’t that right?
-> Pokračovat na druhou část Očistce

24 reakcí na „Takovej můj Očistec pro Klub. Rádo se stalo.“

[1]: Po slovensky "kefovat", od slova "kefa", znamena kartac. Lenze slovensky pisuci vedia, co teda kefovat znamena, ci je to obdobne v cestine s tym kartacovanim? ;-)

[2]: :D Vím, co je slovensky "kefovat", ale "kartáčování" je něco jiného.

Nejsem člen AK, tak bych se do toho asi neměla míchat, ale opravdu s tebou souhlasím. Nad některými členy AK a jejich blogy fakt zůstává rozum stát.
Tvůj výběr to názorně dokládá.

Na správě AK je nejasné, zda vůbec jde o kvalitu, nebo hlavně o výběr vhodných typů pro přitáhnutí čtenářů, návštěvnost a příjmy z reklamy. V tom druhém případě se náramně hodí lolitky a jejich sexuální tápání, typy, které budou psát o Justinu Bieberovi, Harry Potterovi a všem, co zrovna frčí.
A skoro to vypadá, že druhé je hlavní, protože bez povšimnutí zůstaly přihlášky výborných blogů Robky, Pižlíka, Arvari a dalších a jsou často přijímány naprosto plytké a hloupé blogy.
Mě to dost štve, proto jsem si nakonec také dal příhlášku do AK, nedělám si ale žádné iluze, kdybych náhodou se dostal do výběru, smlsnou si na mně "intelektuálky" ze základní školy a se svými fans z facebooku nasází 1000 záporných hodnocení, protože jsem si dovolil se o nich vyjádřit kriticky.

V AK jsem a možná dobře, že jsi skončila u L. Po přijetí už nějakou chvilku řeším, co s designem, který zrovna nesklízí úspěch. K článkům – sama se snažím, zkouším psát dobré články, ale je jasné, že na některé členy mít nikdy nebudu. Jejich délka také není závratná, ale členství v AK mi dalo takový podmět se snažit více a více. Uvidíme.

[6]: To, že máš dobrý blog, by nemělo stát před tím, co jsi kde kdy řekl. Jak už jsi nejednou zmínil, spolu jsme se při prvním setkání zrovna nedohodli, ale mně samotné by to nikdy nedávalo důvod Tě hodnotit záporně. Mimochodem, u toho, že lze členy v po přijetí vyloučit si myslím, že je podmínka důvodů v komentářích. Jen těžko tam budou psát lidé "nemám ho ráda" a oni Tě za to vyloučí.

Jo, tak kartáčování by bylo třeba, bohužel je v pravidlech, že jednou jsi přijat, je to na věčné časy… Vím, že bych si nejdřív měla zamést před vlastním prahem (hodně jsem mazala kvůli útokům na moji osobu a tak té aktivity, taky moc nezbylo, ale co)… je to klub autorský, ale poslední dobou se stále více rozmáhá nešvar zaplácat článek cizími obrázky, což se mi v AK zdá neomluvitelné, nebudu říkat jména, ale myslím, že už si toho u některých členů nejde nevšimnout

Jo, opravdovej Kartáč by se AK nepochybně hodil, jak tak na to koukám. Teda, ne, že by ty vybraný blogy byly kdovíjak hrozný, ale… No, nějak to není ono. Ale nemyslím, že by k tomu mělo doopravdy dojít. Ale tak co, já mám z AK oblíbence víceméně 'vylovený' a poslední dobou nováčky nějak moc nesleduju…

[6]: Tru story. No, někteří mají k tomu tu smůlu, že nasrali Standu. A přes to holt vlak nejede 8-) Obzvlášť ti, co se sami z klubu odebrali, to budu mít dost těžký, neboť Stanýsek se nemůže dočkat, až přilezou zpátky se žebrotou a on jim bude moct zabouchnout dveře před čumákem.

[7]: A přihlásila ses na Designový pranýř? Tam se na sebe člověk dozví a dostane i spoustu rad 8-)

[8]: Kde to tam je? Já to nikde nevidim. Vim, že to jednou Sranda plácl (to neni překlep), ale už tehdy všichni věděli, že to je nebetyčná blbost, kterou ani nelze prakticky dodržet, i kdybychom nakrásně chtěli, jako že nechceme – protože to je nebetyčná blbost.

[8]: Tak toho jsem si všimla vpodstatě až teď při tom prolejzání seznamu, zase tak moc to nesleduju, kdo čím plní články, sleduju jen vybrané. Ale jestli je to fakt, tak tu pevnou ruku potřebujeme víc než jsem myslela.

[9]: Samozřejmě nejsou všichni hrozný. U většiny z nich jde jen o neaktivitu nebo  mi tu prostě nedávaj velkej smysl, v porovnání s tím ostatním. Dovedu si tu představit mnohem větší perly a mnohem přínosnější členstvo. A není ostatně pravda, že čím zajímavější člen, tím větší bude návštěvnost? A myslím tím tu dlouhodobou. Jasně že skandální nastrčená opička to na pár dní až týdnů vytáhne mnohem víc. Ale pak po ní ani pes neštěkne, kdežto stálice jen rostou a rostou a s nimi i návštěvnost. Když jsou fakt dobrý.

[10]: Fakt? Tyjo tak já mám pocit, že právě tvou přezdívku znám už hrozně dlouho :-D

Teda, pranýř by se hodil asi stejně, jako dalších minimálně patnáct hodin do dne.
Ale aspoň zdaleka nejsem jediná, komu se nepozdává, jaké blogy se pravidelně blýskají s novými články na vývěsce Blog.cz. Tak cca třetinu bych poslala s chutí do háje. A možná je to jen averze a naprostý nezájem.
Radši si přečtu něco takovéhleho, podívám se, co se děje ve světě (a hlavách) kvalitních a opravdu autorských blogů, než abych prohlížela videa z youtube, o kterých vůbec nevím, proč je autor vybral, a četla trojslovný výžblept, jak je svět nespravedlivý. Nehledě na esoterično jisté slečinky, kterou prostě nepřekousnu, i kdybych chtěla. Oh yeah, asi si půjdu dobrovolně lehnout na pitevnu ke kámošům z vedlejší fakulty… :-D

Hand Art není blog Dragell, je to spíš projekt, kam přispívá mnoho blogerek s kresbami. Bohužel už jaksi dlouho skomírá. Sama jsem tam vkládala kresby taky, ale naposled snad někdy před rokem, přestala jsem kreslit a tak jsem se od HA tak nějak distancovala. Furt čekám sama na sebe, až nějaké dílo vznikne, až se mi vrátí chuť malovat, ale stále nepřichází. A tak HA nechávám na jiných, ostatně je nás tam dost a HA má pořád svou zakladatelku. Škoda, že poklesl zájem zjevně i u zbytku..
Jinak já celkem souhlasím, ty by ses toho mohla ujmout přímo v klubu nějak ofic :D

Vlastně jsem ještě chtěla něco říct k těm fotoblogům, nebo-li galeriím. Já spoustu fotoblogů sleduju. Myslím tím teda spíš ty lepší, ona spousta fotografů má jak oficiální stránky, kde maj náhled svejch výtvorů, kontakt, kalendář volnejch termínů a takový blbosti a facebook, kde zveřejňujou ukázky atd. (však to všechno beztak znáš) a krom toho i blog, kde zveřejní třeba z jedné série 10 fotek, prostě víc, kdežto na FB hodí třeba jenom dvě.
Takhle to má třeba http://zyxphoto.blogspot.cz/ ale i spousta jiných, i zahraničních fotografů, převážně na blogspotu teda. Tohle vedení blogu taky celkem schvaluju, je to příležitost nahlédnout více do sérií a přitom si tím autor nezaliská celej facebook.
Nicméně jedna fotka a k tomu jedna věta… To už je něco jiného.

[11]: Aha, moje chyba, teď jsem si projela "Co je třeba splnit" a tam naopak připouští možnost vyhození… Vím, že to někdy plácl (přidržím se tvého termínu) a myslela jsem, že je to i zanesené v pravidlech, no tak není…

[14]:
Já si myslím to samé, co píšeš v poslední větě. Sleduju m. v různých komentářích, jak velice výstižně dovede vyhmátnout "podstatu problémů" při různých příležitostech.
A v AK by se převelice hodilo nějaké síto, přes které by se prosypaly stávající členové a trochu se to tam vyčistilo. Jsou tam opravdu i některé úplně hloupé blogy, při jejichž čtení se nestačím divit. Vždyť dobrým autorům by mělo vadit, že jsou v jednom spolku s takovým plevelem. ;-)

[17]: A jak já vidím, Standa ji tiše vzal za slovo, protože třeba HA už v AK není 😉 Nicméně kvůli té neaktivitě se vážně nedivím.

[17]: Tak takhle drsně bych to asi neřekla,  ale právě. Bloguju osm let a za tu dobu jsem ušla pořádnej kus cesty, největší hlavně od vstupu do AK, kterej k tomu taky přispěl. Pořád na sobě pracuju, furt se snažím být lepší a lepší bloger a vůbec pisálek, protože sním o tom, že si tím jednou i něco vydělám. Píšu jako divá a dávám do toho sto procent, je to něco, co mě fakt baví a naplňuje a dávám si na tom záležet. A tak jsem na to náležitě hrdá. Jakkoli se snažím nebýt namyšlená jinde v životě (a  myslím, že fakt zase tak moc nejsem :-D), jsem háklivá na to, když stejnou šanci jako já dostane někdo, kdo si jí dostatečně neváží. Myslím, že šanci zaslouží každý, kdo o ni stojí – tedy konkrétně šanci dostat se do AK, v tomhle případě. Ale jsou prostě lidi, co se jí chopí a něco ze sebe udělají, a pak jsou druzí, co na to zvýšky serou, protože nemají úctu a vědí, že jim to sraní projde.

Do jisté míry mě uráží, když se na titulce objeví článek bez perexu, jehož jediným obsahem je totiž fotografie. Nebo něco fakt hodně krátkého a úplně zbytečného. Sere mě to tím víc, čím delší článek jsem právě vypotila já :D Je to hnusná vlastnost, jasně, ale kurně, myslím, že nějak tak by to tu mělo vypadat. Když si chce AK hrát na klenot mezi českými pivy, tak ať na sobě ty lidi makaj a kdo na sobě makat odmítá, nazdar bazar. Dalších tisíc blogerů čeká na jeho místo, tak co se s nim srát?

Kdyby tu bylo já nevim dvacet zájemců, tak pochopim vzít kohokoli a rozšiřovat řady. Ale zájmem AK by nemělo být vysloveně rozšiřování řad, pokud teda nenajdeš něco, co by fakt stálo za to. Mělo by to být spíš broušení toho, co už máš, zvedání úrovně, mělo by to být taky o tom, že po svých členech chceš pořád víc, protože víš, že na to mají, a chceš aby ten klub byl sakra něco fenomenálního a aby to, že seš v AK, něco znamenalo nejen pro blogery odsud, ale vůbec pro blogery obecně a když to přeženu, tak i pro lidi mimo net. Aby se o tom prostě mluvilo tak moc, že i lidi mimo blogosgéru budou vědět, co je to Autorský klub, a dojde jim, že teda asi máš fakt hodně dobrej blog, když tě vzali do něčeho takovýho.

No dobře, to jsem asi trochu přehnaná, všeho s mírou, ale mám prostě o AK velké představy a byla bych ráda, kdyby je Standa sdílel a přestal to furt sabotovat nesmyslama.

[18]: Tak to je fajn, aspoň něco. Stojím si ovšem za tím, co jsem říkala už dávno – články o vyřazených členech by se měly publikovat. Nemusí jít vyloženě o reklamu s odkazy na jejich blogy, stačilo by říct "Došlo k vyřazení xy členů z důvodu neaktivity a jednoho blogu z důvodu porušování pravidel. Tečka". A když to nevydá na článek, proč to nemít ve sloupku v newsfeedu? Jen tak strůčo, prostě. Update, aby lidi věděli, co se děje.

[6]:Smutné. Přesně opak teho, co jsme s děckama v Akčku budovali. Nu, prachy jsou prachy.

Na stránku klubu jsem napáchla víc než dva roky, ale i tak mi zatím stačí recenze uživatelů. Ale dobré zboží nepotřebuje reklamu;-)

Nějaký ten očistec by se asi hodil to je pravda, i kdybych si tím pod sebou asi podřezal větev :D

A k DP, to sem taky valil bulvy. Když jsem se rozhodoval, jestli to zpřístupnit i nečlenům, tak nejdůležitější argument byl můj mylný dojem, že AK je plný lidí, kteří si vše dělají "sami" a od nikoho si radit nenechají. Tím mám na mysli takové ty puritány ohledně autorských práv a jejich otřepané fráze "Sice mám hnusný design. Ale je MŮJ!!".
A když sem pak viděl tu lavinu přihlášek z řad AK, tak sem nevěřil svým očím :D

Jej, nevím, jak jsem se sem proklikala, ale když vidím své jméno, musím, ač hodně opožděně, reagovat :D
Hand Art není můj blog. Kdybys zavítala na můj blog, jsem asi až přehnaně aktivní.
Hand Art je blogový klub, kam nemálo blogerů vkládá svou kresbu. Tedy už nevkládá, nějak to upadlo, každopádně jsem jen členka a aktuálně nekreslím, proto tam nepřispívám 😉

Komentáře nejsou povoleny.