Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Očistec pro AK, druhá část

Ráda vidím, že se můj nápad chytl a že to aspoň těch pár duší ocenilo. A jedeme dál bez zbytečnejch keců na další „hříšníky“! A dneska půjde hlavně o nízkou až zero aktivitu. Možná se pletu, ale myslím, že tu bývalo takové tříměsíční pravidlo… možná že si ho pletu s pravidlem, že přijímaný blog musí být aspoň tři měsíce aktivní. Každopádně by se to mělo vztahovat i na tohle. Upřímně jsem přesvědčená, že víc jak tři měsíce neaktivní blog tu nemá co pohledávat. Ostatně až se ho jeho majitel znovu chopí, nic mu nebrání se znovu přihlásit, no ne?
A některý adresy v tom seznamu teda fakt nechápu. Ani jak se sem dostaly, ani proč tu ještě furt jsou. Tak jdeme na to.

Miriam z blogu www.non-exception.blog.cz
Bej bez netu je na hovno, ale Miriam zjevně neni bez netu natolik, aby nemohla přispět videjkem. A to je podle mě špatně. Takovej „článek“ nemá v AK co dělat. Někdo se mnou nesouhlasí? Byly časy, kdy o tom nebyla diskuse a každej to věděl. Kam se to vědomí sakra podělo? Každej by to měl vědět i dneska.
Nessie z blogu www.reddevillenka.blog.cz
Dahell? Co ten poslední „článek“? Jinak blog vypadá bezproblémově, takhle na rychlej scan, ale toto? No toto??
Nika z blogu www.post-nubia-phoebus.blog.cz
Bohužel neoplývá aktivitou. Není to sice úplně zlé, ale dávala bych si na ni pozor, kdybych to snad měla někdy na starosti. Protože články o tom, jak nemáte čas psát a jak u toho zrovna nejste, nikoho nezajímaj, a kdyby jich mělo nějak přibývat (nebo by nepřibývalo vůbec nic), já bych se fakt zamyslela nad členstvím takového blogu.
Noirre z blogu www.vrbize.blog.cz
Opět jeden z foto-ne-blogů. Já prostě nějak nevím, co si s nima počít a jak si je přebrat. Ale když vidím, že ctěný pan majitel má i DA, pak už vůbec nechápu, na co ten blog je. Osobně tohle nemám ráda. Říkám tomu duplicitní publikování. Znamená to, že svoje věci nacpete jak na facebook, tak na blog a i třeba ještě jinam. Nemám to ráda, myslím, že to devalvuje hodnotu té tvorby, protože co je na ní zajímavého, když je na několika místech zároveň? A myslím si, že blog, který je v podstatě kopií galerie z DA, obohacenou pouze o neautorská videa z youtube, tu nemá co dělat. Až k tomu bude autor něco psát a fakticky blogovat, tak jasně, proč ne. Ale on nebloguje, aspoň to tam nevidim.
Pajussska z blogu www.pajussska.blog.cz
No toto tento! Poslední článek je z 30. prosince a autorka sama v něm doznává, že blog se jaksi nachýlil ke konci a že se jí nedaří ho oživit a že vlastně ani neví, jestli má založit nějakej novej nebo se na to úplně vykašlat, a od těch dob ticho mrtvolné a aktivita není. Podle mě jasný adept na vyloučení. V případě, kdy by se k tomu blogování chtěla vrátit, až blog – jakýkoli – znovu zprovozní, tak proč to nezkusit znova, ale do té doby nemá v AK proč být.
Semi Lee z blogu www.semi-lee.blog.cz
Poslední článek zveřejněn 25. prosince. Nuff said.
Sharaniel z blogu www.sharaniel.blog.cz
20. prosince. To jsou mi věci, herdek.
Štaja z blogu www.mstajer.blog.cz
Z 12. ledna.
Třetí sloka z www.tretisloka.blog.cz
Z 13. prosince. Už nemám slov.
Vlček Ondřej z www.vlcekondrej.blog.cz
Já si nemůžu pomoct, mně se to prostě nelíbí a vůbec tenhle blog nechápu. On prostě nemá design a je nějak úplně vadně nastavenej. Vůbec z toho není k pochopení, co jsou rubriky, obsah je schovaný jako by se za něj snad autor styděl a ten Windows motiv nápis uprostřed hlavičky je fakt dílo. Pokud to ovšem nemá bejt záměr, ale v tom případě ho nechápu. Upřímně nechápu, jak se tohle dostalo do klubu, a jestli se to stalo ještě v době, kdy tam tahle poťamťanej vzhled nebyl, pak bych ráda upozornila majitele, že to je ultrabída a že jestli se sebou něco chce dělat (a účast v AK obvykle znamená, že přesně to chcete a že někam míříte), tak ať pohne zadkem a sežene si někoho, kdo mu s tím píchne – pokud si teda sám neumí nastavit ani nějakej základní přijatelnej vzhled. Protože pakliže je tohle naše dítko, nebyli bychom raději, kdyby se pořádně oblékalo a umělo si zavázat tkaničky? Vždyť co si o nás takhle pomyslí sousedi?
Inu, a to je vše, přátelé! Jsem ráda, že to mám za sebou, ale hlavně jsem ráda, že jsem to udělala. Díky tomu máme všichni o trochu lepší přehled a já osobně jsem si za ty dva dny přidala do čtečky dobrejch deset blogerů, o nichž jsem doposud nevěděla, což se vyplatí.
Závěr? Nabízí se otázka, co si od toho slibuju. Asi takhle – jsem člověk se selskym rozumem. Někdy, pravda, trochu stagnuje, každej máme právo na trochu tý debility, ale povětšinou na sobě sleduju poměrně dobrej pozorovací talent na chyby v Matrixu, neboli věci, co nefungují, jak by měly nebo jak by mohly. Tyhle věci mě nesmírně baví vynášet na světlo světa, obzvlášť pokud vidím, že je všichni ostatní okázale ignorují. Kolikrát taková věc užírá lidem čas, energii a vůbec jejich životy a vy to prostě vidíte a taky vidíte, že s tím nikdo nic neudělá, i když by to bylo tak strašně snadný. No nedokáže vás to nasrat?
Mě to fakt nebaví a byla bych proto ráda, aby se pravidla AK, která jsou momentálně naprostým paskvilem na pravidla, přehodnotila a přepsala, respektive vrátila do některé ze starších podob. Jelikož si docela dobře vzpomínám, že bývala velice šikovně a dobře napsána, dokud do nich někdo nezačal šťourat a zobecňovat je, což je ostatně někoho velká vášeň. Všechno mít co nejvágnější a všechny praktické problémy ignorovat, dokud to jde, a pak když to nejde, je ignorovat dál.
Byla bych hrozně ráda, myslím, že bych dokonce hodila vítěznej taneček, kdyby ta pravidla zase byla vzata pevně do ruky a bylo v nich uvedeno, že Biebroviny a Sbénka nebereme – a aby se to hlavně dodržovalo. Byla bych hrozně ráda, kdyby se vrátil do hry Kartáč a občasný Očistec – a jelikož můj časový rozvrh mi to momentálně dovoluje, klidně bych se toho ujala – a seru vám na nějaký rozdělování dnů v AK a že už není kdy publikovat, protože jsou všechny rozebraný 😀 To je komický. To si to klidně budu dělat tady, ale bylo by fajn, jelikož nemám faktickou pravomoc dotyčné pokárat, eventuálně vyhodit, když se nezařídí, tak by teda bylo moc fajn, kdyby ten, co tu pravomoc má, si tyhle věci vzal k srdci a konečně se začal chovat jako ten klenotník, co má na starosti vybrušování AK k dokonalosti. Bylo by moc fajn, kdyby se přestaly přijímat zcela zcestné blogy za účelem umělého navyšování návštěvnosti nekonečnýma komentářema právem naštvanejch členů, z nichž si tu někdo neustále dělá prdel a vůbec mu nevadí, že mu ti nejlepší z klubu houfem odcházejí. Prostě je v klidu nahradí něčím, co tu úroveň nejen zdaleka nemá, ale hlavně se ani zjevně nesnaží ohledně toho něco dělat.
Někomu ty moje přísery můžou připadat namyšlený a možná že právě na mně pak stavíte ty svoje hlášky jako že AK jsou nafoukanci apod. K tomu bych ráda řekla toto: Jakmile jsem přišla na to, že existuje něco jako AK, okamžitě jsem projela svůj blog a do posledního řádku jsem zvážila, co v něm chci a co nechci nechat, jinými slovy co tu smí a co nesmí být, vzhledem k tehdejším pravidlům. Něco málo padlo za vlast. Bylo tu několik titerných pidičlánečků o neaktivitě a dalších věcech, byly tu nějaké neautorské fotky, videa, možná i texty. A všechno jsem to smazala. Víte proč? Protože já narozdíl od některých mám k AK úctu a vzhlížím k němu (i když už z něj zbyla spíš jen ohlodaná idea, jíž se dnešní AK jen málo blíží a spíš pořád vzdaluje) a byla to a pořád je moje laťka, stanovující nějakou úroveň, pod niž už nehodlám klesnout. Jako třeba že nebudu zveřejňovat texty svých oblíbených kapel jen proto, že se mi ta písnička líbí. Že tu nebudu mít rubriku na videa, co mě zaujala. Od toho mám ostatně facebook a na všechny krátké postřehy, kterých není dost na článek, mám twitter. A jen nemelte, máte ho skoro všichni nebo minimálně můžete mít, takže pokud vám to prostě nevydá aspoň na jeden fakt pořádnej odstavec, držte se rady ctěného nejmenovaného klasika a nepište článek, a pokud možno nepište vůbec.
No, prostě tak. Tady to máte a nebojte se, však já to zase někdy udělám znova, až se budu nudit. Tic tac, goes the clock. A snad se dožiju chvíle, kdy s tím budu moct něco fakticky udělat. Zatím jsem holt jen u toho psaní a můžu s váma tak maximálně diskutovat.

11 reakcí na „Očistec pro AK, druhá část“

Noirre jsem jeden čas sledovala. Než mi došlo, že každá nová fotografie je vlastně tak trochu variace na stejné téma v bledě modrém. Kdyby Mucha uplatňoval jeden a ten samý do očí bijící motiv, taky by mě nebavil (o jeho dvorní modelce však žádné špatné mínění, ta se dá namalovat různými způsoby :-D ).
Já osobně proti duplicitnímu postování (zatím) nic nemám, ale to bude spíš tím, že sleduju většinou jen jednu věc autora, ne dvacet.

A jinak platí tříměsíční neaktivita. Ale jak jsi sama napsala, m., všichni na to, že jsou daná pravidla, tak nějak… ain't nobody got time for that, so deal with it. Aspoň mně to tak přijde.

[1]: Já bych nad tím taky dokázala přivřít oči, kdyby si někdo tou duplicitně publikovanou tvorbou nezajišťoval místo na titulce, kde bych upřímně řečeno radši viděla články než fotky – a když už takové věci povolujeme a je jich tu tolik, tak proč jim neudělat vlastní "titulku", proč nerozjet nějaký větší fotoprojekt? Ačkoli vlastně proč, od toho jsou právě ty deviantarty a podobně…

To není o času, v tomhle případě fakt ne. Standa by měl na takový věci času dost a je za to ostatně placenej, což se o nikom jinym na týhle planetě říct nedá, AK je čistě v jeho rukou a kdyby byl o něco schopnější, dovedl by s ním dělat věci, že by si někdo na nějakýho Krutomluva ani nevzpomněl a všichni by z něj byli úplně paf a vypadalo by to tu všechno jinak a návštěvnost by byla faktická a ne umělá.

Spousta lidí by na to měla čas, aby s tím vypomohla, kdyby náhodou vrchní king fakt nemohl. Ale to by musel vrchní king stát o pomoc a účast druhých a mně nepřijde, že by zrovna o to stál :-D

[2]: Jo, tak to je taky fakt. No, vrchní king si může válet šunky ve studiu, to je koneckonců jeho věc :-D Ostatně pochybuju, že by "pečlivě" sledoval úplně všechno a úplně všechny v AK, jinak by totiž jistá Alue ležela konečně pod drnem :-D
Asi to zase zbyde na mě.

No, když už je pokec o těch fotoblozích… Hodila jsem si na blog anketu, možná jsi na ni taky narazila, co uživatel či návštěvník na Blog.cz nejraději čte. Fotoblogy to zatím táhnou. A mě v souvislosti s tím napadá i otázka (a když si to poznamenám, napadne mě možná i článek), proč to tak je – je to proto, že se objevují tak často na titulce AK? Anebo člověk už natolik zlenivěl, že na dlouhé články některých z nás prostě dlabe? …

Upřímně, já bych se na to pravidlo o tříměsíční neaktivitě klidně i vybodla. Říkám si, že neaktivní členové vlastně ani nikomu nepřekážej. I když si nedokážu představit bejt čtvrt roku naprosto neaktivní, někomu se to prostě stane. A když ten někdo pak zase blogovat začne, prostě se zas ukáže na titulce. Vždyť je to jedno, jestli je v mezičase členem. Stejně hádám, že je málokdo, kdo by se proklikával seznamem na AK blogu a hledal blogy, co by se mu líbily. Většina lidí vidí jen členy na titulce. Já to tak taky mám… :-D

Myslela jsem si, že když je AK prestižní klub, který zaručuje čtenáři kvalitu, nebude se tam vyskytovat třeba tohle http://amart.blog.cz/1304/svet-pres-krasohled-podruhe, čehož smysl jsem nepobrala, nebo tohle:http://yumeookami.blog.cz/1304/denni-davka-kurevske-roztomilosti.
Vypadá to, že někteří lidé svého členství v AK zneužívají jen k zvýšení návštěvnosti a smutné je, že oba články jsou z aktuální titulky. Nevím, podle čeho Standa blogy vybírá, ale jisté je, že kartáč, který tu fungoval, zoufale chybí. Lidi by měli občas dostat přes čumák a někdo by jim měl říct, co dělají blbě a v čem by se měli zlepšit.

[3]: Tak spousta lidí má pěkný fotky ráda, a tak sledujou ty svý oblíbený fotografy… tohle já prostě dělám na DA. Blogy si ráda čtu, jako že fakt čtu. Na fotoblogu není co číst. Pokud není jeho majitelem někdo jako Metteorwa. Takovej způsob fotoblogu mi maximálně vyhovuje a nemá chybu.

[3]: Čtenáři jsou prostě líný. Já taky málokdy čtu dlouhý články, jedině když už vím, že jejich autor je fakt zatraceně dobrej. Pak se na ty dlouhý naopak nejvíc těším.

[4]: Mně překážej :-D Asi mi jde hlavně o nějakej princip, o to, aby lidi pro to členství něco dělali a měli nějakej vztah ke svýmu blogu, aby na sobě pracovali. Když někdo čtvrt roku nepíše, tak to u mě neni bloger, kterej by o to blogování měl pořádnej zájem (pokud zrovna neodjel někam na pustej ostrov, kde je bez netu. Taky jsem kdysi dávno byla půl roku závislá pouze na netu v knihovně a blog šel do háje). A myslim si, že by to tu bylo přehlednější bez takových lidí. Prostě když tím seznamem procházím (a určitě nejsem jedinej blázen, kterej to dělá), tak chci vidět aktivitu a něco fantastickýho a ne blogy s posledním článekm před Vánoci. To je prostě hlubokej podprůměr a rozhodně mě to neohromí. AK by mělo ohromovat a bejt naopak nadprůměrný.

[5]: Amen. Pofidérní vybírání je tématem samo o sobě, ale že se to pak nekontroluje a každej si tu může dělat co chce, to mě teprve sere.

Kdybych ještě byla v AK, asi by sis mě taky pěkně podala… :-D

Na fotoblogy mám svůj názor, ale je to asi tím, že jsem 'fotograf', přičemž trochu nemám ráda, když se dá jen fotka bez textu, i když to sem tam dělám, ale snažím se to dělat co nejméně. U některých fotek prostě raději text nedám, protože kdybych to dala s fotkou dohromady, třeba by ti nevyniklo tolik, jak bych chtěla.

Ovšem chápu, taky mi občas nejde do hlavy, kam se podělo tříměsíční pravidlo.

Na neaktivní blogy máme sami upozorňovat, aby byly vyloučeny. Takže asi se nemá cenu rozčilovat, ale stačí poslat mail 🙂

Na blog Noirre som chodila dávnejšie ako fotografka. Ale omrzelo ma to, neviem prečo. Jednoducho sa mi tam nechce vrátiť naspäť.
Ale nevidím nič zlé na tom, keď niekto, kto má fotoblog zavesí svoje fotky aj na deviantart a facebook. Ja mám taktiež fotoblog a aj facebook. Deviantart už nevyužívam.. ale aj tak si myslím, že je fajn presadzovať svoju tvorbu (možno, aby si ma niekto všimol) .. aby niekto vedel, že existujem.

Podle mě by si byla skvělým adminem na novodobý Očistec 🙂 A klidně bych se s tebou podělil o mou sobotu :D

Ale problémem Očistce byl ten, pokud si dobře pamatuju (v té době jsem nebyl členem, takže jsem AK sledoval jen na půl plynu), že ihned vyřazoval nevyhovující blogy. To by se dle mého dalo snadno ošetřit anketou, kde by se vyjadřovali sami členové, zda ponechat či vyhodit. Zkrátka stejný princip jako když někdo dá nízké hodnocení nováčkovi. Příde mi trošku nespravedlivé, že pod drobnohledem jsou jen nováčci a staří kmeti jsou za vodou. Jak jsem už říkal, asi bych se tím odsoudil k záhubě :D Ale pokud by to bylo vedeno spíše jako doporučení pro zlepšení v rámci zdravého rozumu a zlaté střední cesty (ta drakonická pravidla ohledně každého prdu mi přišla spíš k smíchu), tak bych to i uvítal.
Ale něco takového v AK chybí, to je pravda. Standa to vede někdy až moc benevolentně a bylo by celkem dobré, kdyby to měl na starosti někdo jiný než ten co přijímá.

Žiši, to je zas dlouhej koment o ničem :D

[10]: No, pokud si dobře vzpomínám, tak Kladivu na blogery šlo hlavně o to, provrtat se blogem a vyhmátnout věci, co v AK nemaj co dělat, porušování podmínek atp. a každej dostal lhůtu na nápravu, neboli odstranění takovejch věcí, doplnění popisků a podobně. Když pak Kittanya dělala Očistec, tak ten, kdo se nenapravil, šel pryč, ale jinak kdo se polepšil, měl normálně zelenou. Snad akorát pokud šlo o hodně velký porušování pravidel, se mohlo vyhodit rovnou, to už nevím. Ale vždycky tam byla ta lhůta na nápravu. Pokud nešlo o nefunkční blog, žejo, pak už nebylo co napravovat a prostě ho z Klubu smazali.

Zapomínat na staré firmy je nejenom nefér, ale i nesmysl, protože je tu dost lidí, kterým AK zase tak moc neříká a jak jsou jednom v něm, nemají k tomu ten správnej vztah a přístup a když je nikdo neklepne přes prsty, tak na to serou. Samozřejmě by bylo ideální, kdyby všichni, kdo se hlásí, chápali, o čem ten klub je, a že tohle netolerujeme, ale bohužel kužel.

Další věc jsou ovšem benevolentní podmínky vstupu. Bylo by fantastický, kdyby Standa poskytl starší verze pravidel, já už je bohužel nemám (dřív jsem si je skladovala) a docela ráda bych si je prošla a myslím, že by to prostě chtělo ty stávající překopat, protože v nich není prakticky nic řečeno, tak jak jsou teď.

Myslím, že to vůbec není o ničem 8-)

Komentáře nejsou povoleny.