Rubriky
co se mi honí hlavou

Vltavské vzpomínky: Vylévám vodu z lodi

Varování: vážně výlev
Tak mě tu zas máte. A mám hlavu tak plnou dojmů, že ani nevím, kde začít. Po celou dobu jsem se snažila v hlavě sesumírovat ty správný slova, abych vám dokázala vykreslit tu úžasnou atmosféru kolem Vltavy a co všechno se mi přitom honilo v hlavě, ale asi toho na mě bylo přece jenom trochu moc. Mrzí mě, že jsem si nepsala průběh, protože se tam stalo hodně zajímavejch a hodně vtipnejch věcí, ale víte co, mně se o tom ani nechce psát, protože kromě nich jsem si tam zažila peklo a ještě teď mě tak strašně bolí srdce a žaludek, že na to vlastně ani nechci vzpomínat. Zvláštní. Jsou věci, který byste tak rádi hodili za hlavu, a oni vám v ní zrovna strašej a v jednom kuse se vynořujou na povrch, zatímco ty krásný vzpomínky upadají kamsi do tmy a ne a ne najít tu správnou baterku na posvícení.
Jsem mimo a mám poetickou náladu. Utopila jsem sluneční brýle a kraťasy, ale ze všeho nejvíc mě trápí úplně jiný věci, o kterých tu ještě nemám sílu psát. Snad ji ani mít nebudu. Vltava mě neuvěřitelně nabila, ale srdeční záležitosti jsou věc jiná a já musím přiznat, že jsem nejeden večer a dokonce i nejedno odpoledne ztrávila sama ve stanu s nezastavitelným pláčem a takovýma myšlenkama, že je div, že jsem z toho stanu ještě vůbec vylezla živá. Ne, vážně, o takovejch věcech se nežertuje a já vždycky říkám, že miluju život až příliš na to, než abych se ho vzdala, ale myslím, že tentokrát to bylo spíš jenom o náhodě než že bych by byla tak odhodlaná žít. Láska je strašná a mocná věc a když vás ta vaše tak strašně trápí, může vás to i zabít. Nevidí to? Nechce to vidět? Kdo ví… každopádně jsem smutná i ráda, že jsem zpátky v týhle betonový džungli. Vltava mi chybí, ale bolest, kterou jsem tam prožívala každou minutu každý hodiny mě málem přivedla do jejího chřtánu, a já bych to nesnesla ani o den dýl. Každej dobrej skutek sílu vrací, a tak jsem se snažila seč to šlo, abych aspoň někomu připadala důležitá – bezhlavě jsem se vrhala do peřejí pro cizí loď uhánějící pryč, půjčovala jsem, o co si kdo řekl, rozdávala jsem sušenky a vůbec krmivo, který jsem si sebou přivezla, a taky dobrý rady těm, kdo je podle mě potřebovali. Snažila jsem se bejt ta rozumná, snažila jsem se držet partu na nohou při tý ponorce, co se tam pomalu rozlejzala do všech koutů, a snažila jsem se, aby pan Božský pochopil. Jestli jsem uspěla, to nevím. To ukáže až čas. Prozatím jsem bezmocná, protože jakkoli je svět krásnej, pořád v něm existujou škodolibý a pomstychtivý fúrie, který naprosto nezajímá, že na ně doma čeká přítel, dokonce je ani nezajímá, že přítelkyně toho, o nějž si ždímají prsa, stojí přímo naproti nim, prostě se klidně chovají jako kurvy, protože vědí, že tenhle chlap si takový věci nechá líbit. Jestli je to v jeho povaze, jestli si nevšiml, co to se mnou dělá nebo jestli mu to je jedno, to vám vážně nepovím. Nevím, na čem jsem, už od března. A hlasy přátel mě nijak neuklidňují, naopak mi spíš radí, abych to vzdala a radši ho pustila k vodě, než mě zničí. Ale copak já můžu? To by mě zničilo úplně stejně.
Achjo, vážně si přeju nebejt. A zároveň doufám na zázrak. Stejně jako jsem včera celej den koukala po břehu, jestli někde neuvidím svoje uplavaný kraťasy nebo jeho šátek, doufám už několik měsíců, že se stane zázrak a pan Božský udělá něco, co od něj nikdo nečeká, jen já věřím. Já mu věřím. Já ho potřebuju. A snad se jednou dozvím, že je to vzájemný.

6 reakcí na „Vltavské vzpomínky: Vylévám vodu z lodi“

M., je mi líto, že se trápíš. Láska je vážně svině, o tom jsem se již stačila přesvědčit, a tak se jí vyhejbám obloukem. Je těžké opustit někoho, koho miluješ. Jenomže někdy není zbytí. Máš ho sice u sebe, ale trápíš se. Když ho opustíš, bude to sice nějaký čas těžký, než si zvikneš. Ale to přijde a pak, je klidně možné, že teprve při nějakém rozchodu si pan Božský uvědomí, jakou chybu udělal. A třeba se ji pokusí napravit. Ale nenech sebou takhle zametat. Chlapi jsou pohodlný a když zjistí, že se můžou otírat o jiný holky a ta jejich jim nic neřekne, kašlou na její city a pokračují v tom. Nenech se, M., je to na tobě, ale hlavně se drž, držím ti pěstičky. 😉

Díky moc za podporu. Ono se s tím teď nedá nic dělat, pustit k vodě ho nemůžu – bejt s ním mě ničí, bejt bez něj mě zabíjí. Bože, já bych pro něj vraždila. Je hrozný vědět, že je to jednostranný. Ale po chlapech toho prostě tolik chtít nemůžeš, řada z nich myslí pérem a stejně jako některý holky chtěj mít v hrsti každýho kluka, některý kluci se holt klidně nechaj ohrabávat cizíma holkama, i když ta jejich zatim brečí ve stanu. Svět je prostě takovej a já doufám, že budu mít v budoucnu víc síly k boji než kolik jsem měla těch pár dní na vodě. Tam mi to vážně dalo zabrat, abych se nezbláznila nebo abych jí nerozmlátila ciferník. Teď si jen přeju, aby mu to došlo.

Víš, ale aby to nedopadlo ještě hůř. Neznám ho, a tak o něm nemůžu nic tvrdit. Ale obrazně, co kdyby sám přišel s tím, že už tě nechce? Věřím, že už teď ti solidně pošlapal sebevědomí a potom by to asi nebylo o moc lepší. Ale přijdeš na to sama, ono je to tak možná i lepší. 😉 No snad mu to docvakne, myslím, že ty patříš k holkám, kterých by si měli kluci vážit, už jen proto, že jsi ochotná kvůli nim takhle trpět.
Jestli chceš, tady najdeš odkaz na můj Facebook http://zrcadla.blog.cz/1005/bels , můžeme si třeba někdy popovídat. 😉

[3]: Tak s touhle myšlenkou se budím nejmíň pětkrát každou noc a děsí mě k smrti. Podobnej názor má ostatně i většina našich společnejch kamarádů, ale já se snažim na to moc nemyslet. Koneckonců, do hlavy mu nikdo nevidí a já ho nebudu soudit podle toho, co mi o něm kdo nakuká, na to ho mám příliš ráda.

Myslím, že sebevědomí mám v pořádku. Vím, kdo jsem a co dokážu a taky vím, že je kolem mě spousta chlapů, co by si dala říct, kdyby on ztratil zájem. Kdybych byla stejná děvka jako některý lidi okolo mě, už dávno bych mu vesele zahejbala, kde by to šlo. Jenže já taková nejsem. A navzdory řečem věřím a doufám, že on taky ne.

Komentáře nejsou povoleny.