Rubriky
poesie

Žalozpěv za zraněné srdce

Jsme dva a kráčíme vedle sebe
každý svým tempem, každý svým směrem
blíží se podzim a vítr zebe
smráká se dlouho před večerem
Jsme dva a kráčíme každý sám
kdysi snad dvě duše v jediné
však dávno už tomu, dnes sotva tě znám
ze sna jsem proctla ve vteřině
Teď ztichlá je ulice, kde kroky tvoje
zněly dřív táhlou ozvěnou
srdce mé v koutku se obvazuje
a léčím si duši zlomenou
Sama jdu ulicí prázdnou, plnou
nevnímám, neslyším, necítím
jen bolest a stesk a s další vlnou
sypu si prášky do pití 
Kdes lásko moje, kams odešel?
a proč srdce mé nevzal jsi sebou?
skončili jsme, večer nadešel
a nůžky na zápěstí zebou
Roky a týdny a měsíce
potrvá, než se zahojí
rány, které jsem, plačíce
tvrdila, že nebolí
Pak odložím snad chmurné představy
a s nimi zas kousek sebe
však navěky budeš mi předrahý
navěky, lásko…
pro tebe…
Broken Heart (http://beyond50radio.blogspot.com)

7 reakcí na „Žalozpěv za zraněné srdce“

Auvajs. Tak to je nádhera, opravdu.

Ale původně jsem sem přišla odepsat na komentář: já jsem pověstná tím, že dělám všechno na poslední chvíli, ale tentokrát to tak nechci, tk uvidíme. A u nás je problém ten, že maturitní témata do češtiny nemůže zpracovat dřív než se dozvíme, jak maturujeme – jestli státně nebo ne. Jde o to, že do češtiny buď budeme mít jen rozbor děl a autorů nebo komplet celou literaturu a v tom je docela velkej rozdíl.

Ale jinak děkuju za rady. S těma tričkama to je u nás marný – dokonce ani na výlet jsme se málem nedohodli, až když půlka třídy ustpoupila, kus se ignoroval a menšina si to prosadila.

A ještě k tomu kafi: u nás v automatu je výborný. A právě proto se dost často stane, že buď dojde kafe/voda atd. A naše domácí je hnus, protože ho táta neumí udělat tak, jak to ve škole. Zvláštní.

Dík za chválu. Možná to tak nevypadá, ale dost to pro mě znamená.

Já jsem na tyhle věci vážně hrozná, furt všechno odkládám, ale zrovna matura je věc, kde se fakt vyplatí poslouchat všechny rady a řídit se jima 🙂 Vim, že to máte na prd s tou státní maturou a že vlastně nic nevíte, ale i tak – aspoň se na ta témata podívej a zběžně si zjisti, čeho se týkají a co pod ně spadá. Nemusíš se hned pouštět do jejich kompletního zpracování, ale aspoň to nakousnout a udělat si nějakou představu, to samo o sobě pomáhá duševnímu klidu 🙂 A ten je před maturou nejdůležitější.

My jsme byli strašně rozdělená třída a vlastně jsme se všichni dost nenáviděli :D Nějaký trička u nás ani nebyly, daly nám zabrat i ty šerpy.

Tak ono záleží na tom, co je to za kafe, jak ho děláš, kolik ho tam dáš, kolik mlíka, cukru… 🙂 To je umění, uvařit dobrý kafe 🙂 Ale když se to naučíš a najdeš si to svoje oblíbený, je určitě lepší navařit si ho ráno plnou termosku a pak se můžeš smát těm ubožákům, co hážou do automatu těžce uspořený drobný 🙂

Komentáře nejsou povoleny.