Rubriky
co se mi honí hlavou

Reakce na rozhovor s „dívčími“ blogerkami

Nakonec mi to nedá a po vzoru Bels (povinně přečíst její článek, inteligentní to názor) i já znovu zareaguji na aktuální téma – Dívčí blogy. Tentokrát to bude taková menší pitva rozhovoru s dvěma „růžovými“ blogerkami. Rozhovor najdete zde. Kurzívou označuji citace z článku, na něž reaguji.

Cílem je vyvolat novou diskusi na téma, zda mají tyto blogy nejen právo na to, stát se členem AK, ale i na rovnoprávné postavení v rámci uživatelské komunity Blog.cz.

Právo, právo… o přijetí nebo nepřijetí blogu do AK rozhoduje přijímající a Kovářka, a dělají to svědomitě, s těmi nejlepšími úmysly a pěkně podle pravidel. Jestli někdo není přijat z důvodu porušování pravidel klubu, co s tím má společného diskriminace? A rovnocenné postavení? Kdo jim ho upírá? Samy se definují svou tvorbou a prezentací v diskusích. Každý svého štěstí strůjcem.

Lady Vanilka: „O své soukromí se bojím, protože díky jménu se toho dá hodně zjistit, ale pokud nezmiňuji adresu domu, tak si myslím, že je to v pohodě.“

Tady je někdo buď hodně naivní nebo hodně blbej nebo obojí. Zveřejňovat JAKÉKOLI osobní údaje na internetu není nikdy „v pohodě“!  Miliony lidí se o tom už přesvědčily na vlastní kůži a svět se pořád nepoučí a nepoučí…

Lady Vanilka: „Já hodně nerada čtu. Ať už knížky, tak časopisy. Občas po nějakém skočím, ale jen výjimečně. Když jsem byla malá, uměla jsem hodně brzo číst, a v první třídě jsem si hodně knížek přečetla, ale pak mě to přešlo.“

Nechci rejpat, ale jakou úroveň vědomostí a vyjadřování očekáváte od člověka, který vůbec nečte a jediný časopis, který ho kdy zajímal, byla nějaká Šťastná 13, jak Vanilka sama dodává? Totéž druhá slečna s Bravíčkem. Pro mě je to teda dost pádným ukazatelem inteligence, protože ukaž mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi není jen prázdná fráze.
Teres Xeina: „Naprosto souhlasím! Kupuji si BG!, i když poslední dobou mi přijdou jeho články hloupé, zbytečné, a hlavně stále stejné, a jeho odebírání jsem omezila. Znám spoustu dívčích blogů, bohužel i když toto téma je mé nejoblíbenější, tak chodím na minimum těchto blogů. Majitelky jsou ve věku 10-12, i když proti tomu nic nemám, i já byla v jejich věku :-), neovládají ani trochu psaný projev, kvalita fotek se pohybuje kolem bodu mrazu. Myslím, že v těchto bodech jsem já jejich přesný opak.“
Nebudu soudit kvalitu fotek a psaného projevu, jelikož jsem blog neviděla, ale baví mě, jak se slečna snaží oddělit se od dvanáctiletých slečen, protože ona je přece mnohem starší, mnohem chytřejší. Je úsměvné, jak si čtrnáctiletá holka připadá dospělá a jak shovívavě se sama usmívá nad o dva roky mladšími holkami. Pokud jde o mně, dvanáct nebo čtrnáct – pořád jsou to jenom holky a dokud jim nebude aspoň dvacet, nevědí o světě nic. O nebetyčné nafoukanosti číšící z jejích slov se ani nezmiňuju.
LadyVanilka: „Jediný můj vzor, který se občas stydím uznat, je Agáta Hanychová, která je vždycky v klidu a vše bere s nadhledem. Avšak snažím se být hlavně sama sebou.
Stydím uznat? Co to je za vzor, když se ho stydím uznat? 😀 Agátu nekomentuju, o té mám taky svoje mínění, ale to sem nepatří.
LadyVanilka: „Nebyla jsem kvůli odmítnutí ani trochu smutná, přihlásila jsem se tam, jen abych zkusila, jestli to vyjde.“
Nebyla smutná? Tak to je asi dost velká necita, podle mě každej musí bejt aspoň trochu smutnej, že ho nevzali 😀 Vždyť vy doufáte, že na to máte, a oni vám pak zatnou tipec a smůůůla. To přece musí zamrzet každýho. Nj ale tyhle slečny ne, ty mají „nadhled“. Kdyby aspoň v tomhle byly upřímné…
Teres Xeina: „Rozhodně nesouhlasím… To, že Míša přidala pár výtvorů od jiných, je snad zločin? A v době přihlášení už dávno nic takového na blog nepřidávala… Její články nejsou méněcennější než od členů AK, prostě se jen netýkají toho, co je zajímá. V téhle situaci odmítnutí mohli ti, co ji přijímali, argumentovat tak, že tam má něco neautorské, stačilo smazat pár článků, a mohla by se tam dostat. Třeba v dnešní době myslím, že na to má, celé je to ale o tom, že oni dívčí blogy nesnáší a ve své komunitě je nechtějí, ať už jsou kvalitní nebo nejsou.
(Teda ale že mi dalo práci pochopit jádro pudla. Někteří prostě nejsou schopni vyjádřit svou myšlenku jednoduše a jasně, aby to pochopil i unavenej člověk, co už do toho sotva mžourá :P) Přidávat cizí tvorbu není zločin, pokud přitom neporušujete autorské právo, a to bych chtěla vidět, jak byste to udělali – leda snad mít přímé svolení autora. Všichni tu vykrádáme, i blbej ilustrační obrázek je porušením AZ, takže bych si odpustila tyhlety frázičky. Ano, je to zločin, a basta. A přijímající má plné právo takový blog nepřijmout. Nějaký přísery? Stěžujte si u pátý popelnice zleva na hlaváku. Ta poslední věta je zcela lživá a nebudu se k ní vyjadřovat.

Nedávno se na blogu Autorského klubu objevil článek v rubrice „Úhel pohledu“, který vzbudil bouřlivou diskusi. Jde o problém, zda se může stát členem AK i dívčí blog, pokud splňuje všechny podmínky (stáří min. 3 měsíce a aktivita v posledních 3 měsících, veškerý obsah na blogu je původní, dodržování citací, atd.). Můžete s čistým svědomím prohlásit, že vaše blogy splňují všechny podmínky AK, a měl by tedy mít nárok být přijaty?

LadyVanilka: „Dříve, asi před 6 měsíci, jsem žila v domnění, že mám autorský blog. Ale nyní si to již nemyslím. Nevím ani proč si to nemyslím. Možná mi ti „chytří“ lidé zmanipulovali mozek, abych si to nemyslela. Je pravda, že nekopíruji (tak dvakrát ano), ale nejsem originální, nepíši povídky, a možná v tom je zřejmě problém.

(Ježiš ta je snad vážně blbá jak bedna kytu) Ehm. Možná, že tihle „chytří“ lidé udeřili na nějakou „chytrou“ strunu ve Tvé ctěné hlavince, a tys tudíž pochopila, co znamená slovo „autorský“. Ale ten fakt, že bys něco pochopila, tě pravděpodobně samotnou natolik vyděsil, že radši ani „nevíš, proč si to myslíš“. Znám spoustu AK blogerů, kteří nepíší povídky, a i tak jsou originální, kus od kusu. Takže zase zcestná poznámka.

Teres Xeina: „Pokud nemluvím za ostatní blogy, ale pouze ten svůj, tak jak se říká na plnou hubu tohle řeknu! Ale je to právě v rubrice úhel pohledu. Je to jejich úhel pohledu!!! Tak proč si dělají pravidla pro příjetí do AK? Když se podle nich stejně v jistých případech neřídí a dají na svůj pocit… Po stránce pravidel by můj blog být přijat měl, jenže do toho jejich ,,slavného kolektivu“ bych stejně nezapadla.“

(Tady je někdo hodně uraženej, že ho nevzali. Těch vykřičníků…) Úhel pohledu a Pravidla pro vstup jsou dvě naprosto odlišné věci. Do Úhlu pohledu vždy napíše jednotlivý bloger a ostatní se k tomu můžou vyjádřit jak je jim libo. Nemusí s tím souhlasit, a tudíž to ani nevyjadřuje názory celého klubu. Je to prostě jenom názor jednoho blogera. Pravidla se tím názorem neřídí a kdyby je slečna skutečně všechna dodržovala tak, jak vehementně tvrdí, byla by přijata.
Pokud by vaše blogy splňovaly všechny podmínky AK, a přesto do klubu přijaty nebyly, souhlasíte s tvrzením, že je to jednoduše diskriminující?
Kdyby to tak bylo, pak by to skutečně bylo diskriminující. Jenže ono to tak není.

LadyVanilka: „Do AK bych za žádnou cenu již nechtěla“

Kéécááá…
„Hodně (AK blogerů, pozn.) si myslí, že jsou „dospělí“, i když je jim kolem 15 let. Nás tím způsobem berou za děti s trapným chováním. To samé bych mohla říct já o nich, ale nemám potřebu chodit na jejich nudné blogy (kvalitní články mají, ale mě prostě takové blogy neberou), které mě nezajímají, a psát jim od rána do večera „názorové“ komenty, ve kterých jen a jen rýpou a dosvědčují nám vzájemně, jak jsme trapné a máme s blogem skončit.“
Kolem patnácti let? Já jsem teda v klubu potkala dost málo tak mladých lidí. Aspoň tedy v mých oblíbených rozhodně převažují starší autoři, i když i hodně těch mladších má v hlavě mozek a jejich články se rozhodně číst dají. Taky mají daleko do „nudných“, a podle mého názoru je k smíchu, že něco takového prohlašuje právě majitelka dívčího blogu. Ale chápu, že psaní „názorových“ komentů ji nebere, u toho by musela myslet, a to je pro některé náročná věc.
„Nelíbí se jim můj blog, ale přesto na něj chodí – to svědčí o jejich inteligenci, a tvrdí, že se tam chodí zasmát – to dosvědčuje zas to, že se chovají jak děti. Jenže já to, že se chovám jak dítě, uznávám, ale oni ne. Já jejich blogy ignoruji a nic proti nim nemám.“
Aha, takže ta litanie (kterou jsem pro svoje potřeby hoodně zkrátila) je vlastně co? Vzdání holdu? Taky se mi líbí, jak dívčí blogerky často užívají pojmů jako je „házení do jednoho pytle“, přičemž ony samy dělají přesně to ve vztahu k AK blogerům. To je ostatně jedna z mála věcí, který mi na nich jako lidech opravdu vadí, jinak nemám důvod držet si nějaký „předsudky“ k nim a prohlašovat třeba, že jsou to všechno blbý krávy. Vím, že se mezi nimi určitě najdou světlé výjimky, a rozhodně je nemám potřebu všechny do jedné odsuzovat pro nedostatek mozku (ačkoli jejich v rozhovorech se prezentující část si o to přímo říká).
„Furt proti nám něco mají, ale my proti nim nic (většina z nás)“
HA-HA
„Myslí si, že špulíme pusinku a vystrkujeme zadky na fotoaparát“
A ne snad?
„Pro některé jsme naivní husičky, které jsou povrchní a namyšlený“
Ehm. Opakuji: A NE SNAD?
Podle mého názoru jsou podmínky pro přijetí do AK příliš mírné. To se ale neslučuje s většinovým názorem, podle něhož jsou adekvátní, nebo dokonce příliš přísné. Protože však AK neřídím, nebudu do toho zasahovat. Můj osobní názor je ale takový, že pokud dívčí blog splňuje podmínky AK, měl by být buď přijat do AK v takové podobě, v jaké AK v současnosti existuje, nebo by měl AK své podmínky zpřísnit, ale potom by se členy nestala ani celá řada současných členů. Největší problém vidím v argumentační neudržitelnosti zdůvodňování, proč dívčí blogy – zdůrazněme kvalitní dívčí blogy – údajně do AK nepatří. Zatím jsem neslyšel jediný poctivý argument, proč dívčí blogy do současné podoby AK nesmějí, naopak jsem si vyčetl celou řadu neuvědoměle nepřiznaných nenávistných reakcí, majících původ v nejrůznějších pochybnostech o vlastní hodnotě. 
Já osobně jsem nepostřehla žádný takový případ, přijímající a Kovářka vždycky dostatečně zdůvodní, proč to a to nepatří do klubu. Velké diskuse pod tím nevznikají, takže mají zřejmě i podporu členů – protože ti se vždycky ozvou, když se jim nějaké přijímání nezdá. Jestli se skutečně takové nekalosti dějí, tak to ať si vedení klubu sáhne do svědomí, samozřejmě. Ale znovu říkám, nezaznamenala jsem to, a to jsem na blogu AK pečená vařená.
LadyVanilka: „Je v tom prostě jen nenávist, která mezi blogy přetrvává. A tím nás chcou diskriminovat – i když říkají, že nechcou, nebo se nám pomstít za to, že jsme ovládli blog.cz a jsme nejnavštěvovanější“
😀 Ovládli? Co to mele? Na titulce jsem je nikdy neviděla, návštěvnost jim přináší jedině tyhle rozhovorový články a v neposlední řadě – uvědomme si znovu, čeho je taková návštěvnost ukazatelem – je to ukazatelem JEDINĚ toho, že se spousta lidí přišla na blog podívat. Ale nad tím, PROČ tam asi přišli, už se tyhle slečny nepozastavují. Že tam 99 procent lidí přijde prostě ze zvědavosti, pak se zasmějou nebo nechápavě zatváří a rychle to zase zavřou, to už je nezajímá. Jen ať nám slečny ukážou screeny z Google Analytics, ať všichni vidí, jak dlouho na těch jejich „úspěšných“ stránkách lidi zůstávají a která stránka je nejopouštěnější? Vsadím blog, že ta hlavní.
Teres Xeina: „Mně je úplně jasné, proč nás nechtějí. S jednou věcí z jejich ,,vzácných argumentů“ souhlasím, a to s tou, že do jejich kolektivu prostě nezapadáme a zapadat nikdy nebudeme.“
Může mi někdo sehnat screen toho, kdy přijímající tohle prohlásil jakožto důvod nepřijetí? To by mě totiž vážně zajímalo. Teda podle mě je nad Slunce jasné, že čtrnáctileté slečny čtoucí Bravo Girl a mající Agátu Hanychovou za svůj vzor (za což se ale stydí) skutečně trochu vybočují z řady intelektuálně vyspělých (a kolikrát i mladších, takže s věkem to nesouvisí) blogerů, kteří mají rozhodně dospělejší témata na přemýšlení. Zapadat budou, až zmoudří.

„Měli by si konečně přiznat, místo psaní těch článků, které jsou tak strašně kvalitní na AK a mají tam perfektní argumenty pětiletého děcka :D, že nás diskriminují.“
Říká uražené čtrnáctileté děcko, které napsání kvalitního článku není evidentně schopno.
Bohužel, podmínky AK v současné podobě jsou nastaveny tak, že dívčí blog už do AK ani být přijat nemůže.
Ale co by nemoh. I o módě a líčení se dá psát trochu rozumně. I na takových stránkách se dá prezentovat něco tvůrčího a nového, a až se takovej blog najde, tak ho AK s radostí přijme. Autor tohodle interwia by se měl nad sebou zamyslet. Slovy Z. Jirotky, o jeho objektivitě dalo by se s úspěchem pochybovat.
LadyVanilka: „Vyjádřila jsem se již v předchozí otázce. Možná to má šanci, aby se to změnilo, ale nechci být naivní. Budu doufat v ty nejlepší reakce, ale čekat ty nejhorší. Je jen na lidech z AK, jestli dostanou rozum a začnou nás ignorovat.

Ehm, to jsme dělali celou dobu, ale když se pořád serete světu na oči, nestěžujte si na tolik zájmu o váš problém. Když nechceš být naivní, nebuď. Prober se, vypni počítač a běž dělat něco užitečnýho. Poznámka o dostání rozumu mě opět klátí ze židle.

Teres Xeina: „Podle mě jim vadí, že o našich blogách se na internetu více píše a většinou mají větší návštěvnost, i když jsou méněcenné – podle nich. Přijde jim zbytečné zajímat se o kosmetiku… Povídky jsou přece hodnotnější“
(Pomíjím výraz „blogách“, při němž se mi obrací žaludek naruby) Co furt maj s těma povídkama?  A na zájmu o kosmetiku není nic špatnýho, jde jen a jen o formu – až to slečně dojde, uvítají ji v klubu s otevřenou náručí.
„Každého prostě zajímá něco jiného, měli by nás tolerovat, stejně jako my jim tolerujeme to, že nás ještě nedávno diskriminovali – teď už se to říct nějak nedá, kvůli novým pravidlům… A rozhovor? Ten nic nezmění, budou k nám mít ještě větší nenávist, když jsme si dovolily tohle vše prohlásit před celým blog.cz. Jenže já a ani můj blog nejsme něco míň než ostatní a já si za svým názorem budu stát!“
„Oni“ vás tolerují. V opačném případě by vaše blogy byly dávno už zablokovány, a to byste teprve pochopily, co je to diskriminace. Nikdo neříká, že jste něco míň než ostatní. Říkáme (klidně se v tomhle začlenuju do obce AK blogerů, ačkoli mezi ně zatím nepatřím – ale snad brzo budu) jen to, že nedosahujete úrovně potřebné pro vstup do AK. A to je fakt, za kterým si pro změnu budeme stát my, když dovolíte.
Závěrem bych dodala, že ty jejich kecy o diskriminaci mi vůbec hýbou žaludkem. Nebojím se přirovnání k cikánům, tohle je prostě odporná demagogie a překrucování zjevných faktů. Nikdo je nediskriminuje, samy se vyčleňují. Nikdo jim neříká, jak se mají chovat a jak se mají prezentovat, to si vybraly samy a měly počítat s tím, že si na ně svět podle toho udělá nějaký názor. Že se jim ten názor nelíbí? No to už není problémem světa, milé děti, tady to pověstné jádro pudla leží někde jinde. Pokud si o mně celá společnost myslí, že jsem blbá kráva, tak to asi nebude tak docela vinou celé společnosti, tak se nad tím zkuste někdy zamyslet. Když vám vadí, že se o vás tolik mluví, neserte se světu na oči, blogujte si samy pro sebe a vyznávejte si co chcete. A hlavně si srovnejte myšlenky. Dost na tom, že jich máte málo, ještě když si vzájemně protiřečí. Nicméně souhlasím, že „růžová je jen a jen barva“. Já mám ostatně růžovou docela ráda.
P.S.: Dala jsem to „dívčí“ do uvozovek, jelikož souhlasím s jednou slečnou z komentářů – i mně se příčí tohle označení- Sama sebe za dívku považuju (byť by se o tom dalo spekulovat :D) a rozhodně mi nepřijde, že bych se v těch blogískách nějak nacházela. Ale beru to jako označení, nějak jim říkat musíme. Je to totéž jako s tou růžovou barvou – oni ty blogy taky nejsou všechny růžový, je to prostě jenom obecný označení a nemá smysl ho nějak zvlášť řešit.

24 reakcí na „Reakce na rozhovor s „dívčími“ blogerkami“

Píšeš to naprosto dobře, souhlasím. Je smůla, že právě takové ….. mají největší propagaci přímo od blog.cz

Ta propagace je neférová, ale je třeba si uvědomit, že ty lidi, co k nim přijdou, zase hezky rychle odejdou 😉 Nikdo nechce číst brak a těch pár dětiček, kterým se tam zalíbí, mi starosti nedělá.

Kvalitní blogy si propagace užijou taky – když se dostanou do AK nebo když se jim podaří nějak jinak se zviditelnit.

Dokonalost a vcelku se shoduje s mým názorem. To, jak si stále stěžují, že je házíme do jednoho pytle a že my je nenávidíme, ale ony nás ne, ony nás jen ignorují, jinak nás mají vcelku rády, že?
Původně jsem proti nim nic neměla. Řekla jsem si, že z toho vyrostou (Ach, komické. Jsem mladší než ony.) a pak to bude v pohodě..
Ale teď jsem vážně zírala s otevřenou pusou..

To je právě to, o čem mluvím. Jsi mladší, ale vyjadřuješ se jako o deset let vyspělejší člověk. A to je ten důvod, proč ty jsi v klubu a ony ne 🙂

Ty máš nejdelší odpovědi, kde je alespoň co číst… :D Ale mám na tyhle holky naprosto stejný názor. Zmalované jsou jak Ku*ičky, s prominutím!, a chtějí radit o líčení? VAE 14ti letech. Chacha. To mě dostalo nejvíc!!!

Víte, co je zábava? Že netuší, že přebytečným líčením před 20 rokem života znamená zatěžení pokožky > z toho samozřejmě plyne, že kůže pak později stárne > patlají na sebe víc a víc krémů, aby vypadali co nejmladší > a kůže je zatížena o to víc a znovu o něco rychleji stárne. 😉

A ještě se neřídí vůbec pravidlem, že ŽÁDNÉ LÍČENÍ NEVYPADÁ PĚKNĚ NA NEVYČIŠTĚNÉ PLETI. A ještě hůř vypadá, když to sama vyretušuje. :D

Jedna nečte, jedna chce bejt novinářka… Ježiši. Náš svět se hroutí – nejen už na netu, ale i v realitě. 😉 Budu nad tím hodně dlouho vrtět hlavou. Osobně – mě tyhle diskuze nikdy neomrzí, ráda si na hlavu těhle rozmlazlenejch slečinek vždycky ráda zasměju. :D

Obvykle se tomu reagování vyhýbám právě proto, že vím, že se pak akorát naseru a napíšu tři lokty dlouhej článek, kterej si přečte jen minimum lidí, protože prostě kdo to má číst? :D

Ale tentokrát mi to už vážně nedalo, to téma se tu propírá už příliš mnoho než abych si dál mohla nechávat svoje postřehy pro sebe. A to ani nemluvím o postřezích z "argumentace" komentujících blogerů, to je taky příběh sám o sobě. Ty lidi melou neuvěřitelný sra*ky někdy.

S tím líčením naprostá pravda, já se třeba teď přes léto skoro nelíčila, a když, tak jsem zase hned odličovala, jakmile to šlo – taky poctivě čistím jemným peelingem a pleť mám rozhodně zdravější, svěžejší, líp to vypadá a líp se i cítím, nemluvě o tom, že mám teď tvář vyloženě hebkou. Další nesporný výhody jsou třeba i to, že si s tím ksichtem můžu klidně jít plavat, trsat, cvičit, zpotit se jako vepř a nikde mi nic neteče, nemusim se furt zkoumat v zrcadle, jestli nemám rozmazanou řasenku atp. :D Je to obrovská svoboda najednou 🙂

My jim říkáme prostě „blogísky“. Jednou jsme na to se skupino blogerů narazili, a takhle tam pojmenovávali svoje „blogy“. Protože dívčí blog je třeba inteligentní blog starší dívky o jejím nitru (příklad).
Co na to říct? Je to jako pozorovat válku, která se mě ani netýká.
Dívenky jsou prostě mladé, tohle teď letí. A součástí mládí je i taková snaha dostat se někam. Evidentně.
Jen si díky tomuhle uvědomuji, že jsem rád za to, kde je (resp bude) můj blog (stěhování, stěhování, a zase stěhování. Ale končí to. Definitivně), o čem píšu já, a že nepotřebuji uznání od kohokoliv, miliardovou návštěvnost.

To je taky jedinej smysl, kterej v tom všem vidim – že si spousta lidí uvědomí, že mají na víc než tohle

Protože jsem ráda v klubech. Protože se chci trochu zviditelnit, získat nový čtenáře a slyšet nový názory. Chci zpětnou vazbu na to, co tu dělám a píšu. Protože jsem v klubu potkala nejednoho úžasnýho blogera a tak nějak toužím zařadit se mezi taková jména jako Tlusťjoch, Cirrat, Bels, Myšmamá, Mami a řada dalších. A protože jsem zvědavá, co mi to členství může přinést.

Ah tak. Pochopitelné.
Dotaz mimo…je možné, že to tu někde máš, ale přece jen bych se Tě chtěl zeptat na mail.
To, jak snadno ho lze najít, raději ani nechci vědět, hledání mi nikdy nešlo, nezávisle na tom, jak moc/dlouho hledám. :-D

Ony jsou s prostě vypatlaný, s prominutím.. Ah, miluju tyhle smysluplný články proti nim, jen kdyby je četly, aby se jim zavřely ty jejich našpulený držky. ^^

Na tohle téma jsem taky chtěla napsat článek, ale pak jsem si řekla, že je budu radši ignorovat…i když to moc nejde, protože poslední dobou je jich plnej internet. Připadám si divně, když o nich takhle mluvím a přitom jsem stejně stará (vlastně mladší) než ony. A na blogu mám taky svoje fotky, sice málo, ale nějaká ta našpulená pusa tam je taky :D. Ty jejich kecy o diskriminaci, apod. mě ale štvou. Jinak musím pochválit článek, je vážně dobře napsaný a s tvým názorem na tyhle blogy se docela ztotožňuji.

Díky za chválu 🙂 Já už to holt ignorovala dlouho a s tímhle rozhovorem to ve mně nějak vzkypělo a chtělo to ven, no. Že by si to četly, o tom pochybuju. Ale docela by mě pobavilo, kdyby si některá ze zmíněných slečen dala tu práci a napsala mi sem nějakej pěknej komentář :D

Jsem na intru a chtěla jsem se jen na chvilinku mrknout na net, ale tvůj článek jsem musela přečíst až do konce, protože je skvěle a trefně napsaný. Souhlasím se vším a v podstatě nemám co dodat :D

Tak jsem to dočetla. Pěkné, pěkné. Více méně jsem je stále ignorovala (a snažím se i nadále), ale jde to čím dál tím hůře. Kdyby pravidla AK splnily, tak by je snad přijímající přijal, v to věřím. Tudíž myslím, že asi nepochopily, v čem je problém. A teď kolem sebe holky kopou, protože jim není jedno, že je AK nepřijal, úplně z toho lze vyčíst, jak rády by do AK patřily. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud je jakýkoliv problém, lze se slušně ozvat a domluvit. Kdyby chtěly, není problém se slušně zeptat, co je špatně (u přijímání je to navíc napsáno), něco například upravit a hurá do AK. Pokud to pro ně problém je, holt zklapnu a jdu o dům dál. Jak prosté.

[16]: Takový komentáře mmám vůbec nejradši :D

[17]: Já si taky myslím, že se dá všechno rozumně pořešit a že kdyby se nějak normálně ohradily a měly aspoň snahu se přizpůsobit, Kovářka by byla ochotná svoje rozhodnutí přehodnotit. Není to taková fúrie, jak ji popisujou.

[18]: Samozřejmě :D Já se tu přepisuju v jednom kuse a někdy mám chuť si dát přes hubu, když vidim, co jsem vypustila :D Ale co se dá dělat. Při tom množství písmenek, který za den naklepu do klávesnice, se prostě nějaká ta chyba objevit musí 🙂

Ty odpovědi mě na jednu stranu pobavily a na druho zarmoutily… Vždyť já ve 14ti četla jak divá… Jasně, měla jsem hloupý blog, ale nedělala jsem ze sebe hvězdu… Ony prostě myslí, že ovládly internet a nevědí, že se pletou… Fkt mě mrzí, že některé zajímavé blogy jsou opomíjeny a takovéhle o ničem jsou popularizované

[20]: Asi tak. Proto jsem ale ráda za AK, který propaguje především ty "zajímavé" blogy 🙂 Ne všechny ze zajímavých blogů jsou v AK a taky ne všechno, co najdeš v AK, je skutečně zajímaé, ale i tak to pomáhá v orientaci, a když chceš narazit na něco smysluplného, mnohem lépe to dohledáš právě v AK.

tak tenhle článek mě hodně pobavil. rozhovor jsem četla a tvoje vsuvky k tomu perfektně sedí. Taky nechápu, co to teď kolem těch "dívčích blogů" teď je za poprask, ale doufám, že to dopadne stejně jako třeba s Tokio hotel – velký vzestup, velký a strmý pád… a po pár týdnech ticho po pěšině bez zaštěkání psa.
co se jinak mého názoru týče – bylo by to na hodně dlouho… 😉

Jejda jejda, ty jsi nám skoro hořela, když jsi to psala, viď? Tolik ohně v písmenkách. Ale s myšlenkou souhlasím, jen kdyby to tolik nepálilo.
Samozřejmě, že kdyby akové slečny splňovaly podmínky pro přijetí do AK, byly by přijaty. Problém je v tom, že je nesplňují.
Co se týče těch fotek… Nemají snad na blog.blog.cz obě dvě dívčiny useknuté hlavy? Tedy, tady jen potvrzují to, co o nich už někteří napsali.
"Je pravda, že nekopíruji (tak dvakrát ano)" – a přesně kvůli tomuto ta slečna nebyla přijatá.
Jakákoli kopie textu se v AK prostě netoleruje, jsme přece Autorský klub.

Co se týče Agáty Hanychové, může být nečím vzorem. Ale pokud se Míša stydí za svůj vzor, stydí se sama za sebe. To je docela smutné.
Jo a přečtěte si tento článek:http://www.super.cz/clanek/42104-hanychova-skoncila-osklive-popalena-v-nemocnici.html

Já opravdu nechápu, jak vzor děvčat (a nemám namysli jen Míšu) si může dostat na popáleninové centrum kvůli tomu, že si chtěla na sobě vyžehlit kalhoty. Mislím si, že ač jsou mi děvčata krajně nesympatické a jejich rozhovor mě utvrdil v tom, že jsou ještě nevyzrálé, že přecejen mají ty holky víc rozumu než idol Hanychová jedné z nich.

No, někdy to holt musí ven… A jsem ráda, že vidím tolik souhlasných  názorů. Ono to někdy vypadá, že svět takový lidi hrozně žere, ne-li uctívá, a to jsou přesně ty momenty, kdy už to nevydržím a musím s něčím takovým na trh, abych zjistila, jestli to je jenom můj pocit nebo jestli se fakt všichni zbláznili. Je fajn vědět, že to byl jenom pocit.

Komentáře nejsou povoleny.