Rubriky
Bez kategorie

Co přijde po smrti?

Jelikož věřím, že v lidech existuje něco, čemu říkáme duše, nabízí se samozřejmě otázka, co se s ní děje, když fyzické tělo zemře a rozpadne se. Já to v první řadě vidím asi takhle: 
Duše je věčná nebo aspoň mnohem déle trvající než fyzické tělo. Všechny duše pochází z jednoho zdroje, kterému třeba můžeme říkat Bůh, ale vůbec se tím nemusí myslet Bůh v zavedeném slova smyslu. Bohem nemyslím nějakou bytost, staříka s fousama, kterej se někde nahoře baví tím, jak jste právě uklouzli na šlupce od banánu 🙂 Bůh je počátek. Je to něco, z čeho se jako kapky oddělily všechny duše na tomhle světě a jsou jeho dokonalým obrazem. Duše sama o sobě neumí komunikovat s fyzickým světem, a proto k tomuto účelu využívá fyzické tělo, v němž zahnízdí a obalí se jím jako štítem. Ke kontrole tohoto těla samozřejmě potřebuje taky mysl, která by ho dokázala ovládat, hýbat s ním, a tlumočit fyzickému světu její jazyk. Bohužel mysl je obvykle mnohem silnější a praktičtější než duše, a proto rychle získává navrch a my zapomínáme, čím jsme byli původně. No ale o tom kdyžtak až jindy. 
Zkrátka duše se schová v tom těle a po celou dobu jeho životnosti se snaží se realizovat – proto máme nutkání nalézt „smysl života“ a realizovat se. Protože každá duše má nějaké poslání, něco, co chce a potřebuje v tom fyzickém světě udělat, a i když na to často zapomínáme, pořád v sobě máme to puzení a nutkání to hledat, tím silnější, čím silnější je naše duše nad okovy naší mysli. 
A pak, když tělo zemře a duši se ještě nepodařilo dostatečně splnit svoje cíle, musí se reinkarnovat a vrátit se do fyzického světa, aby mohla ve svém snažení pokračovat. A pak? Pak se nejspíš vrací zpátky do svého počátku, tedy k Bohu. Vrací se tam i v mezidobích mezi jednotlivými životy, aby se očistila od všeho vědomí a zapomněla, kým byla a co dělala. Proto lidi při klinické smrti vídají tunel, který je vede ke světlu a teplu. To světlo a teplo je právě náš počátek, Bůh, z nějž jsme vzešli a do nějž se vrátíme, když se vazby s naším fyzickým tělem přetrhají. 
Nevěřím, že nás po smrti čeká něco jako nebe, kde o sobě budeme pořád stejným způsobem vědět a kde budou ty stejné věci, co tady dole – jako že tam někde bude třeba jezero a okolo stromy a tak, prostě věci, co známe. Ne, takové to nebude. My budeme existovat dál jako čirá energie, která naprosto nepatří do tohoto světa a taky nemá potřebu do něj patřit. Duše sama o sobě netouží po sociálních kontaktech, po penězích, po zaměstnání nebo dalších statcích, duše touží jen po splynutí s Bohem a po realizaci své existence, své podstaty, svých cílů. 
Myslím ale, že opouštění těla po smrti není žádná jednorázová akce a určitě to není nic tak jednoduchého jako že tělo zemře a duše jde dál. Někdy se duše nedokáže od těla odpoutat a vrátí se. Někdy se odpoutá, ale nedokáže se vrátit k počátku, a pak může být situace komplikovanější. Duše může uvíznout někde, kde by normálně vůbec neměla být, a pak může opravdu trpět. Může to být něco jako peklo, ale rozhodně v tom nebudou zahrnuty kotle vroucí vody a chlupatí čertíci. Bute to opravdu zlé a hrozné, bude to plné strachu a bolesti, ale bude to něco na mnohem psychičtější úrovni než že by tam do vás nějaké jiné bytosti píchaly jehlami nebo tak něco. 
A taky to nemusí být vždycky jenom smrt, kdy se naše duše spojuje s Bohem, možné je to například při meditaci, ve snech a podobně. Mám na to řadu teorií, ale to bych o tom psala knihu a ne článek 🙂 Osobně se o takových tématech mnohem radši bavím osobně a porovnávám svoje nápady a myšlenky s druhými. Obsáhnout takhle najednou všechno by šlo těžko a nemám to zase tak rozpracovaný. Ale jako základ k diskusi nebo dalšímu přemýšlení to postačí 🙂

5 reakcí na „Co přijde po smrti?“

Rozhodně zajímavá úvaha, mám na ni také podobný názor a věřím, že něco jako pojem "duše" existuje:)

Máš pěkný a zajímavý názor 🙂 V nečem souhasím, v něčem spíš ne, ale nevím. Každopádně mám taky své teorie. Duše určitě po smrti svého těla pokračuje dál. Věřím v určitou reinkarnaci a zároveň si myslím, že vesmír je příliž velký na to, aby v něm byl jen náš svět. Takže se můžeme reinkarnovat do jiného světa. A to s tím peklem a nebem by se dalo vysvětlit naší karmou, když je čistá, následuje šťastnější život, když naopak, budeme více trpět. Ale ve svém přemýšlení jsem se nedostala tak daleko jako ty. Líbí se mi představa hledání smyslu života, poté bychom mohli mít třeba na výběr co dál, protože pak by se zase splnila další má teorie o andělích, na které věřím. Ale to jsme už zase dál.. 🙂

Velmi mě baví život mám rád svoje rodiče a sestry ale když pomyslím na to až umřou tak se mi chce plakat. Vím je mi 13 ale to nemění nic na tom že mám rád svoje rodiče a sestry prostě bych nejradši byl nesmrtelný ale ten pocit když myslím na to že aý umřeme a už nikdy ale nikdy! už neuvidím své rodiče mě děsí :-( Aproto si užívám každé chvilky s nimi a s kamarády naplno ale i tak mě to velmi mrzí :-(

Komentáře nejsou povoleny.