Rubriky
co se mi honí hlavou

Korektura, seriály, We are scientists a další novinky

Dnes jsem obdržela svou první korektorskou zakázku 🙂 Tedy první, o kterou někdo vysloveně stál (protože moje věčný kibicování na všechno, co kolem sebe vidím napsaný a není to ťip ťop, se nepočítá), a za níž dostanu zaplaceno. Yahoo! 🙂 Miluju studenty a jejich bakalářky. Škoda že podobně línejch lidí kolem sebe nemám víc, jako přivýdělek to vůbec není špatný. Tak doufám, že slovo bude rozšířeno a že to nebude poslední případ. Což mi připomíná, že bych měla dokončit stránky, co překládám známý, a pak přeložit máminy. Jenže překládejte něco, co si musíte nejdřív vymyslet, protože na těch stránkách skoro nic neni 😛
Anyway, dala jsem si pauzičku od Kostiček. Nějak mě to přestalo bavit a vzpomněla jsem si, že od tý doby, co jsem dokoukala Vampire Diaries, už uteklo hodně vody, takže by mohlo být k dispozici pár nových dílů. A taky že bylo, celá série. Trvalo mi to asi tři dny a je po tom, takže jsem se vrátila ke Kostičkám, ale ty asi brzo taky dokoukám. Chjo, těžký je život seriálového maniaka. Zvlášť po tom, co mi bylo ukázáno zkouknito.cz, které narozdíl od kinotipu nemá časový limit. Chjo a ještě jednou chjo 😀
Pravděpodobně jsem ještě nezmiňovala, že si máma pořídila novýho kocourka. Teda ne tak úplně, jen na něj přispěla jedné známé, takže na něm má podíl. Každopádně kocourek před pár dny přestal jíst a zvracel až hrůza, takže ho vzali k vetovi, ten ho otevřel a zjistil nějakou zúžežinu mezi střevem a něčím (sorry, anatomie není moje silná stránka) Což neni dobrý, neni to vůbec dobrý. A co hůř, den na to se ozvaly další dvě kočkařky, že jejich kočky mají totéž a že to tudíž musely chytit na výstavě koček, kde byla máma v sobotu nejen s kocourkem, ale taky s naší Melsie. Někdo je tam otrávil. Ale Melsie se zdá bejt ok, tak snad se jí to vyhnulo. Každopádně je to dost špatná zpráva i tak, takže se všichni modlíme, ať se jim ty zúženiny zase rozšíří a ať jsou číči v pohodě.
Poslouchám právě CD z pondělního koncertu, kalifornskou bandu We are scientists. Musím říct, že podle obalu jsem to tipovala na něco dost hroznýho, a ono vůbec 🙂 Je to super a fakt se mi to líbí. Jedinej problém je, že můj PC při přehrávání dost nepříjemně bzučí a nechce s tím přestat. Tak snad mu to neublíží.
Zejtra mě čeká jedna finančně poradenská schůzka (že je to ale pohoda, nemít to na starosti a vidět to ze strany klienta nebo spíš poradce na půl cesty), pak musím jít zaplatit pokutu (jsem nervózní, na lístku stojí 950,-, revizor ale mluvil o 700,-, když to zaplatím do nějakých xy dnů. A někde jsem slyšela, že kdybych to zaplatila na místě, bylo by to mnohem, mnohem míň. Ale on mi nic takovýho nenabídl, tak nevím. Nemáte s tím někdo zkušenosti?) a pak bych měla jít sehnat dárek bráchovi a babičce, ale jsem v podstatě bez nápadu a hlavně bez peněz. Což, jako by nebylo dost nepříjemný samo o sobě, mi ještě dává sežrat máma – třeba včera na mě byla fakt nepříjemná a vztekala se, že nepřispívám na domácnost. Nojo, ale z čeho mám asi přispívat? Nemám ani na posranou Opencard a po tom včerejším vystoupení se jí ani nehodlám ptát, jestli mi jí zasponzoruje. Ať si ty svý prachy nacpe někam, zjevně je to to jediný, na čem v týhle domácnosti záleží.

12 reakcí na „Korektura, seriály, We are scientists a další novinky“

Korektořina! Mno jo, zrovna dělám korekturu korejskému filmu o cukrárně a jejím démonickém kuchaři-gayovi.

Jo, to existuje.

[1]: Myslíš k pokutě, ne? 🙂 No, doufám. Ono to má vzadu celou esej, ale já to z ní vůbec nechápu. A vepředu je prostě napsáno 950 a furt se tam mele něco o přirážkách.

co měl básník na mysli, když mluvil o líných lidech. to by se i ble mohla urazit. don't mess with ble!

Myšleno samozřejmě s nadsázkou. Já bych toho po napsaní něčeho takovýho měla taky dost, ještě to po sobě kontrolovat 🙂 Člověk už z toho má v hlavě stejně takovej bordel, že ty chyby ani nevidí.

[7]: No, dneska jsem se přesvědčila, že to není pravda. Chytli mě podruhý a chtěl sedm stovek.

Ano, těžký život seriálového maniaka. :D

A bájdvej, pokud myslíš stejný kinotip jako já, tak ten samotný žádný limit nemá, pouze weby, na kterých jsou ta videa a které jsou pak na kinotip nasdíleny (megavideo a pak takový to, co nevím jak se jmenuje, ale tlačítko play má kolem sebe takový čtyřbarevný okraj. :D )

Jaj, těžký život seriálového maniaka.

On se nějaký ten seriál zase najde, toho bych se nebála;)
Nechápu, jak někdo může cíleně ubližovat zvířatům. Doufám, že kočky budou v pořádku a viník řádně potrestán (i když to jsem asi naivní, co?).
S revizorama naštěstí žádné zkušenosti nemám..

Komentáře nejsou povoleny.