Rubriky
co se mi honí hlavou

O blokádě, tedy o tom, jak to nemá být

Upřímně řečeno, televizi a vůbec média už delší dobu nesleduju, alespoň ne pravidelně. Vím, je to svým způsobem špatně, vzdělaný člověk by měl mít přehled o všem, co se kolem něj děje, ale v tomhle státě? V týhle době? Divte se mi.
Před časem, už to bude víc než rok, mě prostě přestalo bavit, co se v tý televizi dozvídám. A nejen to. Přestalo mě bavit, že kdykoli se koukám na film, dostanu k němu závdavkem tři hodiny reklam navíc, a to ještě tak neschopně vložených, že mnohdy hrdinu ani nenechají doříct jeho dramatickou repliku a jeho poslední slova prostě useknou. Ponechám stranou, že naprosto nechápu, jak se něco takového může dít – stříhají to snad opilí? Nebo je to prostě tím, že jim je buřt, že se na ten film někdo bude dívat? Nevím a jak říkám, ponechám to radši stranou.
Díky rozhodnutí zbavit se televize, která stejně fungovala jen tak tak, jsem najednou získala spoustu volného času, který, když už ho chci trávit koukáním na filmy a seriály, mám šanci svobodně naplnit právě a jen tím, co mě zajímá a na co se dívat chci. Což je paráda, ale samozřejmě to s sebou přináší i tu nevýhodu, že nejsem informovaná.
A tak jsem se v pátek večer dozvěděla, že se chystá stávka a že v pondělí od rána do večera nepojede metro. A především to, že se tudíž nemám jak dostat do práce, protože auto nevlastním, a i kdyby, nemám řidičák, a i kdyby, do toho štrůdlu, co nastane, bych neměla zájem se zapojovat – kor když má bejt část hlavních tahů úplně zablokovaná. Jít pěšky na Palmovku? Děkuji, nechci. I s pojízdným metrem vstávám ve čtyři hodiny ráno a představa půlnočního budíčku mě dvakrát netankuje. Vytáhnout kolo? Taky nic moc. Nejsem zvyklá jezdit po městě, neznám pořádně pravidla a značky a nevím ani, kde jezdit můžu a kde ne. Přičtěmež k tomu fakt, že nemám helmu a že ve čtyři ráno můj mozek ještě dávno spí, a vyjde nám, že abych za takové situace sedala na kolo a vydávala se do toho provozu, který navíc bude stát za to, jelikož jistě nebudu jediná s podobnými problémy, je prostě špatný nápad.
Během diskuse v autě, cestou na chalupu, mi táta slíbil, že mě do práce odveze autem. Bude si sice muset přivstat a po mém odvozu se vrátit ještě asi na hodinu domů, než bude moct jet do vlastní práce, ale že to prostě jinak nejde. Samozřejmě, správně by se o takovou věc měl zajímat můj zaměstnavatel, on sám by mi měl volat a ptát se, jestli se mám jak dostat do práce a jak to vidím, a ne že mu budu v sobotu psát smsku, že špatně, a on mi na to prakticky neodepíše, ale myslím, že řešit, co by mělo být v tomhle státě (a vůbec i jinde ve světě) správně, už tak nějak nemá cenu. Z toho jsem už vyrostla.
Ale štvalo mě to. Štvalo mě to, že kvůli nějakýmu idiotovi, co si postavil hlavičku, si musím dělat starosti s tím, jak do tý práce dojedu. Jako by nestačilo, že musím vstávat ve čtyři, kupovat si předraženej lístek na metro (bohužel stále nevlastním Opencard, prostě na ni nemám), přestupovat (nesnáším přestupování), pak makat jak fretka, stále ve střehu, až do osmi večer, pak dělat uzávěrku, to máme aspoň do devíti, desíti, a pak zase jet s přestupem a dalším drahým lístkem domů, ještě si nějakej kretén vymyslí, že metro prostě nebude? To mi silně pohlo žaludkem.
A co mi jím pohlo ještě víc, je fakt, že ta svině na něco takovýho vůbec nemá právo. NIKDO nemá právo blokovat dopravu a zabraňovat lidem, aby šli do práce. Pokud jde o mě, považuju to za útok teroristickýho rázu a nedokážu pochopit, že jim v tom nikdo nezabrání. Místo aby individuum, který takovou věc začne organizovat a veřejně se k tomu hlásí, zatkli, vyjednávají s ním podmínky a v klidu si ho zvou na rozhovory do televize, aby se ho tam veřejně zeptali, jak to teda bude, kdy se ta blokáda odehraje a kde přesně. Něco takovýho mně osobně přijde nemyslitelný, šílený, na hlavu, ne-po-cho-pi-tel-ný! Ale tady v Čechách? Pohoda leháro.
Nezatknou ho, ani mu v tom nijak nezabrání, Kalousek ho tak možná pěkně poprosí a důrazně požádá, aby to nedělal, a možná že mu i řekne, že na to nemá právo, že to je nelegální atd atd, ale prosimvás koho to zajímá? Nikoho. Protože stát se tady dopouští stejný chyby jako na tolika jinejch místech – vyhrožuje planejma kecama, o nichž ale všichni věcí, že to není nic než planý kecy, prostě proto, že v případě neuposlechnutí tady NEEXISTUJÍ SANKCE! Proti blokádě se nikdo doopravdy nepostaví. Policie nezasáhne, ačkoli na to má plné právo a navíc i POVINNOST to udělat, protože blokáda a obsazení Prahy nejsou ničím jiným než útokem na práva a svobodu jejích obyvatel. Jenže policie aby něco dělala? Prosímvás… Pomáhat a chránit? Leda nasrat…
A tak nám prostě nezbývá než tiše přihlížet, jak nás odboráři a Ováci okupujou (jeez, Ováci mi taky hli žlučí. Co je jim kurva do Prahy? Co kdybysme my, pražáci, kterejch je x-krát víc, vtrhli k nim do Ovy a celou ji obsadili? Zesrali by se do vejšky!), nasadit turistické botky, pokud je vůbec v našich silách, abychom na místo určení kdy dorazili pěšky, nebo se jinak postarat o to, aby chod našich životů byl co nejméně narušen. Abychom se dostali do práce, my, pracující lid, pro nějž má vlastně celá tahle akce být organizována. No já nevim, asi jsem divná, že mě to zaráží, ale prostě mě to zaráží. Protože milý pane Zavadile (kurně, to mi dalo práci se přemoct…), JÁ JSEM TEN PRACUJÍCÍ LID, ZA NĚJŽ SE TAK ODVÁŽNĚ BIJETE, A JÁ VÁM ŘÍKÁM, HLEĎTE SI KSAKRU SVÝHO A SHNIJTE V PEKLE ZA TO, ŽE MI BRÁNÍTE DOSTAT SE DO PRÁCE, KTEROU JSEM DVA ROKY HLEDALA! Protože abych se do ní teď, když ji konečně mám, kvůli takový svini jako jste vy, nedostala? To bych se na to podívala!
Samozřejmě nejsem odborník na tuhle situaci a přiznávám, moje informace možná nejsou stoprocentní, ale co jsem tak slyšela, návrh reformy, proti níž hodlají odboráři tímto způsobem protestovat, je zatím pouze ve fázi návrhu, ještě zdaleka to není reálné, a tudíž je takový protest zdaleka přehnaný. Navíc třeba pokud jde o lidi od železnice, tak ti by podle mě vůbec měli držet klapačku, protože železnice, jakožto prodělečný a státem dotovaný podnik (!) si prostě nemůže dovolit vyhazovat na benefitech, na něž ani morálně vzato nemají a nikdy neměli právo. Aby nejen oni zaměstnanci, ale i celá jejich rodina jezdila zadarmo? No kde to sakra jsme? To je jako bych si já i celá moje rodina mohla nabírat v pekárně rohlíky a zákusky podle libosti, protože tam já pracuju. Vám to připadá normální? Mně ne. Milí zlatí, otevřete laskavě oči a pohlédněte skutečnému světu do tváře. Takhle to v něm totiž prostě nechodí.
Slyšela jsem taky, ale nemám to potvrzené, že v případě, že plánované změny projdou, přijde takový zaměstnanec o benefity přibližně v hodnotě tří tisíc korun ročně. Tři podělaný tácy. A tohle všechno kvůli nim?
Na to všechno můžu jen říct – když se vám nelíbí podmínky, za nichž makáte ve státních službách, tak jděte jinam. Tisíce nezaměstnaných rády nastoupí na vaše místa a budou vděčny za to, že mají práci a mohou vydělávat na sebe i svou rodinu. Tisíce jiných budou rády, že mají co do huby.
A už vůbec nebudu začínat o Zavadilovi samotném. O tý svini, co se „bije za práva prostých občanů“ tím, že je okupuje, vydírá stát, připravuje lidi o výdělek, na němž zrovna v téhle době tolik lidí zcela závisí, protože každá koruna je dobrá, a která přitom opustila svou vlastní rodinu a dvacet let se o ni vůbec nezajímala. Jak vůbec někdo může takovou kreaturu poslouchat a následovat? Co má někdo takovej co kecat o morálce, o tom, co je špatný a dobrý a co by jak mělo bejt? Sesadit, ukamenovat, zavřít až zčerná, nic jinýho si ten šmejd nezaslouží. Ovšem na prvním místě bych ho soudila za narušování veřejnýho pořádku, běhu věcí a já nevim co všechno se mu dá ještě přišít. Klidně ten terorismus a šíření poplašný zprávy, vždyť tohle nic jinýho neni!
No, ale dost už vztekání se. Jdu radši děkovat UCHu, že blokáda byla přesunuta na čtvrtek, kdy mám volno, a nastavit si budík na čtyři ráno, abych mohla pokračovat v účasti v pracovním procesu, čili v aktivitě, která je teď pro mě silně důležitá a v níž mi chce ta svině vyžraná bránit. Tfuj. A stát ať se taky stydí. Ustupovat vyděračům. Povolovat takový svinstva. Že jim neni hanba…

7 reakcí na „O blokádě, tedy o tom, jak to nemá být“

Dokud to hlásili na pondělí, zuřila jsem úplně stejně kvůli poslední a jedné z nejdůležitějších zkoušek. Ale ve čtvrtek ať si stávkujou, to už budu zalezlá doma pod peřinou.

Moji mámě šéf řekl, že mu je jedno, jak se moje máma do práce dostane…Ale ať se dostaví včas.

Já se bojím té stádnosti, někdo zavelí a stádo jde, aniž by vědělo kam a proč.

A destrukce je tak jednoduchá.

Tak s tím článkem souhlasím od prvního do posledního písmene. Ale já bych ty odboráře nezavíral. Já bych jim nechal škody, způsobené stávkou, zaplatit do posledního halíře. Myslím, že po pár stávkách, které by museli zaplatit, by je chuť stávkovat přešla hodně rychle.

Jak říkám, ono to bude ještě zajímavé.

Ještě že mám den dovolené z loňska…

Nedivím se ti, že zprávy nesleduješ, mně se vždycky zvedne žaludek, když už něco uslyším. Navíc úroveň našich zpráv je taky dost nízká… Reklamy nenávidím, takže také dávám přednost filmu na dvd či seriálu na internetu.
Informace jsou vesměs všude kolem nás, takže s tou "neinformovaností" bych to neviděla tak zle.
Zatknout by se spíš měli ti individua ve vládě. Se stávkou souhlasím téměř ve všem. Už teď se bojím s některými řidiči jezdit a aby mě ještě vozili 70ti-letí dědečkové? Hororová představa nehledě na to, že to akorát zase zvýší nezaměstnanost. Tady vůbec nejde o nějaké tři tisíce. Blokáda je sice příliš, ale možná to konečně něco v téhle zemi změní nebo jsem prostě jenom naivní.

Komentáře nejsou povoleny.