Rubriky
Z deníku au-pair

Recept na lepší náladu

Když se všechno zdá bejt trochu na hovno, je třeba myslet na následující věci:
 • že jsem v Anglii, kde jsem si strašně dlouho přála bejt
 • že tu nejsem sama
 • že máme v sobotu volno a když se dokopeme, pojedeme do Londýna a možná bude konečně foťák
 • že v neděli, když bude síla, můžeme jet do Crawley a dát si tam třeba shake
 • že máme celej příští tejden napůl volno, protože tu z famílie nikdo nebude = klídeček na práci
 • že se tu mám výborně a baštim si jako král
 • že máme letenky na Vánoce a za pár tejdnů jedu na návštěvu domů
 • a že uvidím rodiče, babičku, bráchu, kočky, co už je dávno neznám a co neznaj mě, a kamarády
 • že budu brzo čuchat jehličí a rozvalovat se po letišti s pořádnou dekou normální velikosti
 • že se naložim do vany a budu tam strašně dlouho
 • že se voháknu a vyrazim do nějaký pořádně provoněný hospody a tam si dám točenou
 • že se pak zase vrátím do Anglie a dál si tu budu spokojeně žít a že se bude pár měsíců na to oteplovat a zase bude jaro,
a dát si sprchu. Pořádnou, horkou, s Happy time a Černou Orchidejí a s drbací houbou. A jasmínovej čaj. A zapálit vonnou tyčinku. A učesat si vlasy. A oblíct se celá do vypranýho. A vypsat se z toho. A přelakovat si nehty. A pochmatat v ruce svoje narozeninový cibulky na řetízku (nakonec jsem je nevyměnila, to jsem vám řekla?). A přemýšlet o meditaci, ale nakonec se na to vykašlat a říct si, že se místo toho radši půjdu pořádně vyspat. A nejít na facebook a nekontrolovat novinky. A dlabat na Twitter a nečíst už dneska žádný založený, ohvězdičkovaný články. A už nepřemejšlet.
A pak je jedno, že cleaningy u Jo se zničehonic staly utrpením a že je z toho člověk zklamanej a přemýšlí, jestli mu to za to stojí a jak dlouho to má zkoušet. A že váš obličej vede už kolik dnů dlouhou válku s akné a prohrává. Že vám nedržej vlasy a PMS trvá, i když teta už dávno odjela. Že vás všechno svědí a bolí a že se nějak necejtíte. Že si nutně potřebujete dát knedlo zelo vepřo, španěláky od mámy, křupavej bramborák, tradičně přesolenou polívku s játrovýma knedlíčkama a bramborovej salát, zasmát se od srdce s kamarádama a mít teplo na záchodě.
Když si dáte pořádnou sprchu, vyčistíte chrup a jdete včas spát s vidinou pevného přitulení k někomu, kdo je v tom všem s váma, tak je všechno hned fajn.

11 reakcí na „Recept na lepší náladu“

Škoda, že na tu točenou s tebou nemůžu, protože prostě Brno – Praha pro malé smrádě jako já je nadlidský  úkol. Spíše to není ve věcech, které bych, dle máma, mohla zvládnout. :-D
No, jinak souhlasím, že není nad pořádnou koupel a teplý záchod. Máme ve škole nové záchody. Je tam pekelná zima a člověk není schopen ze sebe dostat ani kapku, když je promrzlej na kost. Jo a že mě taky všechno bolí, protože se mnou fyzioterapeutka rolovala jako s kobercem a že PMS je svině… Ale že teta je naštěstí pryč!

[1]: S vařením jsem na tom bledě, sehnat tu ty správný ingredience fakt neni sranda a navíc proč bych ho měla někomu dávat ochutnat?? Kdybych ho měla, snim ho sama tak max s přítelem :D

[2]: My máme naprosto neizolovanej byteček, takovou nudli, a i když obejvák a ložnici docela vytopíme malym topítkem, na předsíň, koupelnu a kuchyň to prostě nestačí, a odtamtud nejvíc táhne, takže tam máme celou noc zavřený dveře. Takže ráno vylezu, obejvák dobrý, otevřu dveře do předsíně a raní mě mrtvice. V koupelně se třesu a v kuchyni už drkotám zubama. A nemám šajna, jak to téma nastolit s Ashleigh, a navíc když nám topila na jaře, byly s tim akorát problémy, tak si říkám, že je to snad lepší takhle než se s ní znova dohadovat.

Tohle je nejlepsi způsob jak si zlepšit naladu – vzit blby veci a obrátit je v dobry, uvědomit si pozitiva. A ze ty jsi jich našla dost.. krome toho ze si plnis sen ses tam s nekym a mas se v následujících dnech, týdnech, měsících.. na co těšit. Zvládej zimu, pamatuju na moje pobyty v Holandsku nebo Svedsku v rodinách, vzdycky v zimě a ta zima, jejich chození doma v botech, rampouch u nosu při odchodu z koupelny, spaní ve svetrech.. soucitim!

hrozně moc se těším domů a to jsem pryč ani ne týden. jasmínový čaj… je prostě skvělá věc. ale ono vlastně snad každý čaj je super na spoustu věcí. máš fakt můj obdiv, jak to tam zvládáš, já bybch se asi zbláznila. i když asi je plus, že tam nejsi sama. ale i tak. jste prostě dobří 🙂 a taky se dá na všem najít něco dobrého a fakt, že žiješ v anglii je sakra dobrý fakt 🙂

Asi ti budu děkovat pravidelně za každej pozitivně nabitej článek. 🙂 Hrozně příjemně se mi to čte a hledat pozitiva mě samotné v posledních dnech jde sakra blbě. Po práci jsem si dala Cheerios, na které jsem se těšila už kolik dní, pak si dala horkou sprchu (v jinak taky pěkně prochladlým baráku, mimochodem)a zalezla do pelíšku s noťasem. Nicméně je mi stále zima a již druhý den nálada na bodu mrazu. Těším se, až si zaliju dobroučký pečený čaj, těším se, až se mi konečně podaří špatné nálady zbavit. Tímhle nechci šířit nějakou negativní energii, chtěla jsem ti poděkovat, jak vnímáš svět kolem sebe a raduješ se z maličkostí, plánuješ krásné věci, na které se pak těšíš. To je úžasné 🙂

Nevím, jak moc můžeš odebírat proud, aby nebyl průšvih. Ale v obchoďáku seženeš laciná topidla. A tak můžeš dát druhé do kuchyně a třetí do koupelny. Já dnes koupil horkovzdušný ventilátor za 239 kč v Bauhausu. Nebo za 1200 Kč malá krbová kamna na elektriku. Ale v zimě jen tohle nestačí jako hlavní topení, tak musíš holt říct paní domácí, že tam máš zimu a čekáš od ní řešení.

Jo, taky můžeš použít spínací hodiny, mechanické stojí už od 70 Kč a nastavit si, aby topení automaticky topilo v určitou dobu. V koupelně třeba hodinu dopředu, než obvykle vstáváš.

Článek o tom jak si zlepšit náladu když máš štěstí a máš věci, co ti můžou zlepšit náladu. Mhm. 🙂

Jo, je občas fajn se nadechnout a uvědomit si, že jakkoli člověka strašně prudí tisíce maličkostí, tak má stejnou měrou taky každodenní malý radosti. :-) Jen je vidět.

Komentáře nejsou povoleny.