Rubriky
co se mi honí hlavou

Drak a lev (aneb Cirratino meme, den sedmý)

Jsem neuhasitelný oheň, střed veškeré energie. Udatné, statečné, hrdinské srdce. Jsem pravda a světlo, panuji nad mocí a slávou. Má přítomnost rozptyluje tmavá mračna. Jsem povolán k tomu, abych podroboval osudy. Jsem drak…
Už jsem o tom psala mockrát, ale pro potřeby meméčka to klidně ráda zopakuju – brát všechny tyhlety horosklopičiny doslova je nebetyčná blbost, ale kdybyste náhodou potřebovali najít někoho, na koho by ty charakteristiky seděly, tak tady mě máte. Jsem lev a podle čínského horoskopu drak k tomu. To máte hned dvě totálně „královská“, sebestředná a ohnivá znamení, no tak ještě abych byla nějaká puťka nudná introvertní, žejo (aspoň že se mám na co vymlouvat) 😀

Lidé narození v roce draka jsou mladiství, optimističtí a cílevědomí, odvážní a agresivní. Překypují energií jang, která je žene neustále kupředu. Přestože působí dojmem rozmarných lidí, bývají praktičtí. S velkým potěšením se pouštějí do všeho nového a nad svým okolím si udržují moc a kontrolu jako císař při audienci u dvora. Železné drápy a špičatý ocas jsou jejich nejsilnější zbraní a po těžkých bitvách je dovedou ke konečnému vítězství.
Jsou to lidé s divokou povahou, vtipní, otevření, čestní a k přátelům velkorysí. Těší se velké úctě ostatních, jsou obdařeni nezměrnou tvůrčí silou a často i velmi přitažlivým zevnějškem. Rádi bývají středem pozornosti a jen málokdo je dokáže zkrotit. Jejich citlivost a láska k přírodě v nich vzbuzuje velký zájem o otázky životního prostředí. Považují se za „syny a dcery nebes“, a proto se staví do role ochránce tohoto dědictví.
Pod velkolepým zevnějškem a energií jang se skrývá nejistota a nervozita. Nekonečný vnitřní boj strachu a úspěchu, tepla a chladu naplňuje okolí pochybnostmi a pocitem, že se stane něco neočekávaného. Po nějakém čase ale šedé mraky zmizí, hrom utichne, blesk pohasne, na obloze se rozestře duha a drak se znovu pustí do svého velkolepého tance.
Lidé ve znamení draka milují přírodu – svůj druhý domov. Nejsou to vyloženě rodinné typy, ale rodinu a domov potřebují a očekávají oddanost svých blízkých, které jsou na oplátku připraveni chránit. Tato ochrana může občas sklouznout až k panovačnosti, ale mít v těžkých dobách po boku silného draka není vůbec špatné.
To nejhorší, co se může drakovi přihodit, je uvíznout v malém zabláceném rybníce, kde nemá dostatek prostoru. Je rozčarován a trpí, touží uniknout z tohoto vězení a vzlétnout k širému nebi. Vzhledem k jeho divoké povaze by bylo moudré, aby se v nekonečném proudu životní síly pokusil najít rovnováhu a harmonii. Měl by se vyhýbat všem formám extrémismu a fanatismu, protože jinak o svou císařskou korunu snadno přijde.
Drak si zakládá na společenském postavení, rád se předvádí a miluje vše nové a módní. Lidé narození v roce draka bývají zdraví a libují si v dobrém jídle a pití. Jsou aktivní a nepokojní a jednotvárnost je nemůže uspokojit. Milují vše krásné, nebojí se přitahovat pozornost a vzbuzovat ve svém okolí protikladné pocity. Nesmírné potěšení jim působí, mohou-li utrácet a užívat rozmanité rozkoše, které život nabízí. Baví je sportovat a cestovat, mají rádi večírky, hezká auta a umění. Díky svému šarmu a moci se často dostávají do popředí společenského života.

Tak tohle je jedinej odstavec tohohle úžasnýho popisu, s nímž nemůžu tak docela souhlasit. Vzhledem k tomu, jakej jsem škudlílek a že nakupovat oblečení chodím asi tak třikrát do roka a to ještě do sekáčů… ale je pravda, že když už si něco novýho a pěknýho koupim, moje radost z toho je až nezměrná. Vůbec se dokážu radovat z maličkostí tak mrňavejch, že to někdy nechápu ani já sama, natožpak moje okolí.
A auta mě nezajímají vůbec.
Lidé narození v roce draka potřebují v životě hodně přátel a hodně lásky. V milostném vztahu bývají citliví a panovační, neustále pochybují a udržují si jistý odstup. Podléhají nejrůznějším vlivům a jejich vztahy bývají dramatické. Díky dostatku energie jang se jim však většinou daří proplout s lodí lásky mezi mraky, deštěm i příležitostnou bouří, které k jejich životu neodmyslitelně patří.

A co já jakožto lev?
O lvech se obecně mluví jako o vůdčích typech, o perlách společnosti a podobně. Za sebe můžu říct, že jsem nikdy po vůdčích pozicích netoužila, ale mnohdy jsem k nim stejně přišla jako slepej k houslím, prostě jsem do nich byla naverbována a zase tak špatně to nedopadlo. Stejně tak kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že jednou budu v některých kruzích považována za „talenta“, za „nejhustějšího“ člena party nebo za „unikáta“ a „úžasnou osobu“, asi bych se mu hodně vysmála a je pravda, že dodnes tomu nevěřím, ale fakt se mi to už stalo, že mě těmahle titulama nejeden člověk počastoval. Tak asi na tom taky bude něco pravdy.
Říká se, že lvi mají silně vyvinutý organizační talent. Upřímně řečeno, tímhle si nejsem jistá. Kdykoli jsme třeba s Maudětem měly něco podniknout, hodila jsem to na ni, protože já a organizace, to nějak nejde dohromady. Ale řekla bych, že to je spíš tím, že je třeba myslet na příliš mnoho věcí a je to celkově taková nevděčná práce – hlavně pokud potřebujete zorganizovat něco pro víc lidí. A já tak nějak bazíruju na tom, aby moje práce oceněna byla. Takže dost možná to není tím, že bych na organizaci byla tupá, jako spíš tím, že jsem líná a pohodlná.
Lvi se údajně rádi chlubí svými úspěchy a špatně snáší kritiku. Já bych k tomu řekla, ano, ráda se čas od času vytáhnu s tím, co se mi v životě povedlo, protože toho zase tolik nebylo, a tudíž si ráda připomenu, že nejsem tak úplně k ničemu. A pokud jde o kritiku, velmi špatně snáším špatnou kritiku, tím myslím tu nekonstruktivní a urážlivě myšlenou. Když mi někdo nastaví zrcadlo tak, jak se to má, a řekne mi, co je na mě špatně – co nejobjektivněji – tak to beru, dokážu se nad tím zamyslet, ba naopak si toho vážím a umím se podle toho zachovat. Ano, uvnitř mě to raní, protože mě zamrzí, že si někdo všiml, že nejsem dokonalá – my lvi máme až neobyčejně vyvinuté ego, ačkoli se to někdy nezdá – ale neušklíbnu se nad tím, naopak si to dokážu vzít k srdci.
Lvi jsou prý zvyklí stát v centru pozornosti a špatně snášejí, když v tom centru nejsou. Upřímně, v tomhle se moje lví povaha mlátí s povahou trhlýho kotěte. Jsem silně nestálá a často mívám potřebu se spíš uklidit, vylézt na pomyslnou skříň a odtamtud, sama nepozorována, sledovat svoje okolí. Být stranou, jenom se dívat a zůstat bez povšimnutí. Schovat se do skříně na čistě vypraný povlečení a nebýt k nalezení.
Lvi milují uznání a komplimenty. Mno, jak kdy. Když někdo uzná mou práci, tetelím se blahem. Ale nesnáším, když mě někdo přehnaně velebí za něco, co nebylo zase tak cool. Smrdí to neupřímností a na tu já jsem nesmírně citlivá.
Lvi jsou přitahování luxusem a kvalitou. Énu, v tomhle jsem spíš pouliční micinou než králem zvířat, protože mě nadchne i sebevětší blbost, co vyhrabu někde v popelnici (obrazně řečeno) a co nemá skoro žádnou reálnou cenu. Zbožňuju cetky, hlavně ty, co se blýskají, třpytivý blbůstky, šmuky a vůbec všechny ty droboučký nesmysly, který vůbec k ničemu nejsou. Ještě víc mě ale berou předměty spotřební, krémy, sprcháče, kosmetika, věci, co se dají sníst, vypít a použít. Nejsem ten typ, co by si neustále pořizoval novou elektroniku jen proto, aby se s ní mohl chlubit, naopak se obklopuju věcma, co fungujou a co k něčemu jsou a ráda se zbavuju těch nepotřebných. Netoužím po nablýskaném autě, spíš po malinovym lesku na rty nebo mini-empétrojce. Nechci, aby mi někdo věnoval luxusní zájezd k moři, chci dostat blýskavej prstýnek, co stál pár korun. A rozhodně dám přednost příjemnýmu pajzlu s výbornou domácí svíčkovou před nějakym luxusním podnikem, kde maj krevety za tisíce a podobný blivajzy, co se nedaj sníst. I oblečením jsem blíž kdejakýmu vágusovi z ulice než celebritě, protože zbožňuju pohodlný věci.
O lvech se říká, že jsou vyrovnaní. I prd, velebnosti. Jsem jedním z nejnevyrovnanějších lidí, co znám 😀
Talent jednat s lidmi. To beru, řekla bych, že to je jedna z věcí, co mi fakt jdou.
Přeceňování vlastních schopností. Spíš naopak, neustále se podceňuju. Na mou obranu, dělám to proto, abych nebyla zklamaná. Na začátku se podcením a laťku nastavím mnohdy až zbytečně nízko, abych pak mohla být příjemně překvapená, že jsem to dokázala.
Lvi nemají rádi nespolehlivé lidi a nesnáší, když je někdo nebo něco omezuje. Bingo!
Lvi jsou okouzlující, originální a mají velkou fantazii. Mno, když to řikáte, che-che… 🙂
Lvi mají vyvinutý cit pro spravedlnost a budou bojovat, aby jí dosáhli. Řekla bych, že to je pravda. Bohužel se s tím pojí i velký cit pro nespravelnost, které je kolem nás mnohem víc a my lvi těžce snášíme, že s tím nemůžeme nic udělat. Vůbec obecně nesnášíme věci, které nemůžeme změnit. Je to pro nás selháním.
Lvi jsou prý aristokrati, krásné a vznešené bytosti. No, mám pocit, že v tomto bodě žalostně selhávám. Někdy si připadám až neskutečně šelmovitě, ale přece jenom bych sebe sama přirovnala fakt spíš k tomu trhlýmu kotěti než ke králi zvířat. Ráda si hraju, ráda se mazlím, ráda se nechám drbat na bříšku a někdy i seknu, ale že bych pouhou svou přítomností ovládala prostor a čas, ten pocit prostě nemívám. Ale co já vím, třeba to moje okolí vnímá jinak. To už je na nich, aby posoudili, jak působím navenek. Já můžu jen říct, jak se cítím uvnitř. A je fakt, že i když si někdy nejsem jistá, co to znamená, vesměs se většinou cítím velmi drakovitě a lvovitě 🙂

3 reakce na „Drak a lev (aneb Cirratino meme, den sedmý)“

ňacháá, odteď všechnu organizaci všeho nechávám na tobě :PPPP

cau, jsem taky lev v roce draka. obcas si pripadam jako exot a tak jsem si to chtel vygooglit a narazil na tvoje stranky. docela bych pokonverzoval a zjistil, zda jsou si exoti podobni:))

Komentáře nejsou povoleny.