Rubriky
Bez kategorie

Já a mainstream (meme, den 16.)

Varování: obsahuje vulgarismy. Koho to sere, ať to nečte.
Nebudu tady hlásat, jak děsně jsem nestádní a protiproudní, ale jestli něco fakt nenávidim, tak jsou to popový rádia. Třeba taková Frekvence 1 nebo Impuls. Prosimvás Frekvence! Poslouchám to půl dne, pže kolegyně jinou stanici asi nezná, a to i několik dní v tejdnu, a to už pár měsíců. A to je furt, hrajeme česky, jsme české rádio, a pak vám tam vyprdnou deset písniček od Elánu, Habery, Žbirky a toho dalšího slovenskýho debila, toho fousatýho. Pozor, nemám naprosto nic proti Slovákům, naopak, ale tyhlety sračky? Kdo to má sakra furt poslouchat? A samozřejmě hned vzápětí to vylepšíme Lucinkou Vondráčkovou a tím jejím posraným Větrem nebo jak se ta příšernost jmenuje. BOŽE! Za co mě trestáš? Ta osoba by měla dostat soudní zákaz, pokud jde o zpívání, a ty hovada z rádia by zase aspoň mohly vědět, že ta „zpěvačka“ nemá jenom jednu podělanou písničku. Za těch let, co se sere do zpívání a předstírá, že něco umí, jich nazpívala určitě víc než dost a některý z nich budou zajisté i posluchatelný. Třeba takový Džíny, ty měly aspoň melodii, prokristapána, a tu melodii ta koza uměla jakžtakž udržet.
Ale abych nekřivdila jen těmhle popsračkám, Rockzone mě taky pěkně sere. Prakticky ten samej případ v bleděmodrym, už půl roku tam denně poslouchám jednu a tu samou písničku od Rammsteinů (příšernou, mimochodem), jednu a tu samou písničku od Evanescence a jednu a tu samou písničku od Green day – When I come around. Kristepane, já Green day miluju, ale víte o tom, že ta kapela má asi patnáct alb a ne jen jednu posranou písničku???!!!
No, ale abych to vrátila na nějakou rozumnou míru. Nemám osobně nic proti žádnýmu stylu hudby – snad jen hip hop, kterej vůbec nechápu, a techno, který je furt stejný, ať ho poslouchám jak ho poslouchám. Říkejte si mi, že jsem ten styl nepochopila nebo že o tom nic nevím, ale náhodou mám bratra, kterej to techno pěstuje už asi patnáct let a to, co u nás doma hrál před těma patnácti lety je úplně to samý tuc tuc meďa beďa, jako hraje teď. Ještě tak drum’n’bass když hraje, to se dá. Ale techno? Nět!
Ale co jsem chtěla říct, je, že nesnáším ty vlny, v nichž nám je ta všechna „nová“ hudba cpána. Hit dnesna neznamená nic víc než skladbu, kterou všechna rádia hrajou třeba rok den co den až do zblbnutí. Čím horší je to sračka a čím nesmyslnější má text, tím líp. Nejlepší hity jsou pak odrhovačky s nekonečným koncem, otravně vlezlou melodií a stupidně přehrávaným zpěvem, kdy zpěvák zní asi jako by se nemohl vysrat nebo jako by měl epileptickej záchvat. Bohužel, když se řekne mainstream, představím si právě tohle.
Co naopak mám ráda, jsou neobjevení interpreti, o nichž nikdo neví a nikdo je nehraje. Jakmile se něco moc hraje, je to prostě znamení toho, že to neni dobrá věc. Jediná malá výjimka jsou nejnovější Nickelbaci s When we stand together. To je sice poněkud zpopovatělá verze Nickelbacků, ale pořád je to pecka. A zase tak moc se to nehraje.
Mno, měla jsem zato, že dneska to meme trochu doženu, ale začíná mě brutálně bolet rameno a ještě si chci dát koupel, takže to nevidim. Pokračování zítra.

11 reakcí na „Já a mainstream (meme, den 16.)“

Ještěže rádio nejsem za žádných okolností nucena poslouchat. A dobrovolně sama bych si ho rozhodně nepustila, přesně z důvodů uvedených v článku.

Článek je bohužel až krutě reálný, sama to moc dobře znám. Je to spíše k pláči, ale stejně mě ten tvůj článek na pár místech solidně rozesmál. Jak to děláš? To bude nějaký skrytý talent xD.

Stále častěji se setkávám v nadpisu článku s označením "meme", co to znamená? Deník?

[1]:Přesně. A to její nechutně protažený "smáát", v němž jí naprosto ujíždí melodie. Grrrrpsssssk!

[5]: Taky by mě to zajímalo. Furt nemůžu pochopit, že ty mý vzteklý hemzy někoho baví XD

[6]: S tím přišla Cirrat to je její meme (30 dnů otázek), vlastně ani nevím, kde to vzala nebo co to znamená, jen to následuju 🙂

Nesnáším, nesnáším, nesnáším pop.
Hip-hop, dejme tomu Rap poslouchám, ale né ty sračky, kde tři minuty mele furt dokola   čtyři věty. JInak jsem zažraná Rockerka, Metalička a Punkerka. a světe div se, poslouchám i SKA!
Tenhle článek přesně vyjádřil moje pocity. Totlně mě dojebává věta "HRAJEME TY NEJVĚTŠÍ HITY" Abych pravdu řekla, já bych už radči poslouchala Matušku, než tyhle sračky ;D

Zcela výstižné, tady neni co dodat, mluvíš mi z duše =D
Když je řeč o slovenských sračkách, tak já absolutně poslední dobou nemůžu slyšet Fobiu od Dary Rolins.. něco neskutečnýho =D
Nickelback nikdy nezklamou, nejnovější album je fakt parádní 🙂

dík moc, teď slyšim v hlavě to její ukolísaný Vítr r rrr..
Nemám ráda její hlas a po osobnim setkání s ní se mi stala ještě více nesympatickou. Milá nebyla, hezká zblízka taky nebyla, ale hlavně že jí hrajou.
Rádia už radši neposlouchám, protože si nechci zprotivit pár písniček, který možná hrajou až moc často.  Takže tak.

Rádio si sama nepustím, doma občas hraje BEATko, kde občas harjí i moje oblíbence. Ale když slyším Evropu 2 nebo něco podobnýho, říkám si, jestli sami ti moderátoři z toho už nemagoří. je to furt do kola, na lyžáku minulý rok to měla puštěné neustále spolubydlící, opakovalo se to. Ovšem některé ty melodie jsou tak vlezlé, že jsem se přistihla, jak si některou sama zpívám.
Ona by se našla i jiná rádia, třeba nedávno jsem objevila pořad v jednom rádiu a ten hraje darkwave či gothic rock, ale až v noci a naladit to můžu jednině přes komp, což to moje levné připojení zase nepřekouše.

Komentáře nejsou povoleny.