Rubriky
co se mi honí hlavou

Bilanc nad RPG – Budeme pokračovat?

Pořád uvažuju, co s tím zatraceným RPG forem. Upřímně, tu hru miluju. Miluju to prostředí. Miluju svou postavu. Miluju i další postavy, co jsem tam potkala, ty lidi – ač neexistují – se stali mými přáteli a mám je ráda. To, co jsme tam doposud dokázali, by se nemělo jen tak zahodit. Tohle přerušení se mi vůbec nelíbí a ta hra mi chybí, strašně bych se do ní chtěla vrátit. Mělo to nápad a dokud nepadlo vedení, byla to jedna z nejlepších věcí, jakou jsem kdy na netu dělala – a to je při mojí virtuální historii co říct.
Jenže – co s tím? Upřímně, nápady by byly, ale nejsem člověk, co by to dokázal všechno vymyslet a vést. Za sebe můžu říct, že online jsem často a vždycky to tak bude. Nejsem ten typ správce, co nemá čas, není dostupný nebo „teď se mi to nehodí“ a pak týden ani zpráva. Kdepak, já jsem dostupná skoro pořád a nehrozí, že bych nebyla. Jenže jeden člověk je málo.
Co by to chtělo? Chtělo by to zkontaktovat lidi, co v tom byli zapojení a co jim to šlo – a takových tam bylo docela dost – a zjistit, kdo z nich by v tom chtěl pokračovat. Nebo jim přinejmenšim sdělit, že se něco takovýho chystá. Chtělo by to pár správců, co využijou tý příležitosti, že to všechno máme už rozjetý – vymyšlenej software, kterej je jednoduchej a přehlednej, vymyšlenej svět, historii, prostředí, postavy, prostě všechno. Teď je jen otázka, co s tím uděláme dál. Můžeme vymýšlet nová prostředí, která budou postavy objevovat (konkrétně na tohle mám miliony nápadů), můžeme dělat různé mise za něčím (na to už bych potřebovala pomoc), můžeme zůstat u hlavního záporáka tak, jak je daný, nebo ho předělat k obrazu svému, máme prostě totálně volnou ruku.
A jsme otevření všem novým příchozím a zájemcům o hru. Všem novým nápadům. Vážně bych moc chtěla, aby se našli lidi, co je to zaujme a budou mít chuť s tím něco provést a oživit to, byť jen zlehka a postupně. Nečekám, že se objeví nějakej děsnej dungeon mástr, kterej bude hned vědět, co s tím, ale kdyby někdo – kdokoli – měl nějaký postřehy a nápady, tak sem s nima. Čímžto prosím všechny čtenáře, i když jste o tom nikdy neslyšeli a nemáte šajna, o čem to melu, věnujte tomu chvilku a jděte se mrknout, jak ta hra vypadá. Třeba vás to zaujme.
Ve stručnosti, abyste věděli, oč kráčí – je to hra pro lidi, co celý život sní o tom, že se jednoho dne probudí někde jinde, v jiném světě, jiné realitě, obdařeni nějakými nadpřirozenými schopnostmi. Tohle je vaše šance, probuďte se jako telepati, shapeshifteři nebo třeba elementálové, cestujte na magické vzducholodi skrz naskrz hvězdným prostorem a dobývejte vesmír 😉
Jsem otevřená všem otázkám a návrhům a tak vůbec, no vždyť to znáte 🙂

4 reakce na „Bilanc nad RPG – Budeme pokračovat?“

Mne tá hra tiež neskutočne chýba. Uvažovala som, že by som začala hrať inú RPG, ale nebolo by to ono. Takže ak by sa to znova rozbehlo, bola by som neskutočne rada. Pokojne aj s niečím pomôžem, ale fakt netuším s čím.

Super 🙂 No, pro začátek budeme potřebovat od Bereniky přístup – jsi s ní nějak v kontaktu? Já teda vůbec.

Pak musíme zkontaktovat staré hráče a zjistit, kdo by ještě hrál. Já myslím, že pár lidí se najde, o některých už teď vím.

Důležité je vymyslet, co s hlavním záporákem. Necháme ho tak, jak byl, pokusíme se navázat, kde skončil (s tím, že za něj budeme na střídačku hrát když to bude zapotřebí) nebo ho nějak předěláme/úplně budeme ignorovat dokud nepřijdeme s něčím lepším?

To jsou řekla bych první kroky, na nichž se musíme dohodnout. Řekla bych, že za správce bychom byli prozatím já s Olafem , ale bude to chtít určitě víc lidí na pomoc, ne jako že někdo se bude dřít s příběhem a vymýšlet a ostatní si budou někde v jídelně dávat do nosu :D

Pak spojíme lodě. Nebude nás určitě – aspoň do začátku – tolik, abychom museli být na dvou. Myslím, že nejlíp se aktivita zjistí tím, že vytvoříme úplně novou (což už mám víceméně hotové) a kdo bude chtít hrát, se bude muset "zapsat" tím, že se na ni přesune.

Pak dáme do kupy třeba nějaké nové lokace a tam můžeme vymýšlet různé mise, aby se něco dělo. Během té doby samozřejmě všichni můžou přispívat nápady, co by se mohlo dělat, kam by se mohlo chodit a jaká by dál mohla být zápletka.

Ja tiež nie.

No, ja by som záporáka nechala nezmeneného, len či to bude únosné, ak by bolo málo ľudí. Poprípade by sme ho mohli určitú dobu ignorovať, možno by nás naozaj niečo lepšie napadlo.

Tak s pomocou sa určite hlásim 🙂

So spojením lodí súhlasím. Aj to zistenie aktivity je dobrý nápad.

Tak dúfam, že sa to podarí rozbehnúť. A pokúsim sa aj ja niečo vymyslieť.

Jak to tak čtu, tak bych i vypomohl, ale radši tu nabídku hned házím do podpalubí, protože to už bych nestíhal vůbec.

To mi připomíná, že bych rád zas napsal sám nějaký RPG článek. Ale asi až po víkendu, kdy na srazu chci udělat malý pokus na téma atmosféra při hře.

Komentáře nejsou povoleny.