Rubriky
co se mi honí hlavou

Všichni moji psychopati – jedna velká zpověď

Bohužel, všichni to nebudou, protože mám naprosto mizernou paměť. A je to škoda, protože už jsem zažila fakt hodně kuriózních příběhů a mnohý z nich by vás pobavily. No, třeba si časem vzpomenu a nějaký přidám…
Tákže, co tu máme…
Jasper, moje první láska. Bylo nám patnáct, když jsme se potkali. Začali jsme spolu chodit vlastně jen proto, že mi položil úplně jednoduchou otázku „jo nebo ne?“. Když jsem řekla, že ne, otočil se, že jde tedy pryč a že už nepřijde. A já nechtěla, aby šel, a tak jsem mu nakonec odpověděla jo. A on začal skákat nadšením, jako by to bylo bůhvíco. Po třech měsících jsem se s ním po telefonu rozešla, protože mi to celý připadalo divný a docela mě to unavovalo. Ne že by na něm bylo něco špatně, ale nebyla jsem na to připravená, potkali jsme se prostě moc brzo. Dneska, po nějakejch devíti letech, je to psychicky zhroucenej člověk, kterej se pokusil o sebevraždu a strávil nějakej čas v Bohnicích. Už se z toho snad dostává, ale stejně, naše vztahy byly za ty roky poněkud komplikovaný, obzvlášť v posledním roce. Ale to se sem teď nevejde, každopádně mi dává zabrat, i když ho mám ráda.
Sobíšek. Kluk, do kterýho jsem se hrozně zamilovala a všechno bylo snový a krásně růžový, dokud nezjistil, že se s nim nehodlám vyspat a že nepolykám. Pak se mi prostě přestal ozývat a já neměla tušení, co se vlastně stalo, dokud jsem ho nepotkala cca po roce znovu. Celej ten rok jsem byla v prdeli z toho, že jsem něco udělala, že se na mě naštval, protože jsem ho údajně podváděla nebo co (což mi všichni jeho kamarádi tvrdili, že je důvod toho „rozchodu“). A když se mnou pak mluvil, tak mi to popřel, prej o ničem takovym neslyšel, jen jsem ho přestala bavit. Hh, lekce života jsou kruté, ale holt to asi musí bejt.
Adlib. Adliba jsem asi jako prvního člověka doopravdy milovala. Nebýt jeho podpory, nevím, jestli bych dokázala jen tak odjet do zahraničí a všechno tady opustit. Řekl mi, že to potřebuju, a povzbudil mě. A řekl mi, že na mě počká. Což sice udělal, ale krátce po mém návratu se to stejně začalo rozpadat. Už to nebylo ono, protože já se za ten půlrok hrozně změnila a on zůstal stejnej. Rozešla jsem se s ním. A pár dní na to mi zavolal, že si musíme promluvit.

Tak jsem se s ním sešla a z něj po dávce kaše okolo vypadlo, že už to necítí stejně jako dřív a že se se mnou rozchází. Na to jsem nějak neměla co říct, ale asi jsem měla hodně zajímavej pohled v tváři. Něco jako „oookeeej?“. Pže jak jako že se se mnou rozchází? Dyť už jsme byli rozešlí. To měl nějakýho dvojníka? Nebo krátkou paměť? Nebo měl prostě nějakou psychopatickou potřebu být tím, kdo to ukončí? No dobře, nebrala jsem mu to. Zanedlouho nato začal chodit se svou kolegyní. Ukázalo se, že spolu spali už když jsme byli spolu, ačkoli mi předtím svatosvatě přísahal, že mě nikdy nepodvedl. No, když jsem se to dozvěděla, už to bylo celkem jedno, a tak jsem nad tím mávla rukou. Tuším, že spolu ještě teď, po letech jsou. A že on se pořád nezměnil. Velký dítě, co do nějakých sedmadvaceti bydlelo s rodiči a namísto toho, aby vydělaný peníze dalo do vlastního bydlení, kupovalo si za to kvalitní pc vybavení, to kvůli hrám. V průběhu cca pěti posledních let jsme se ho s kámoškou ykrát pokusili vytáhnout ven, protože jsme ho od té doby neviděly. Jenže ta jeho mu to nedovolila, a tak nešel. Pže bez ní on nesmí nikam. Btw další do sbírky „přestala jsem ho bavit, protože jsem mu nechtěla dát“. Věřte mi, holky, jakkoli svatosvatě a upřímně to kluci myslí, když vám tvrdí, že počkají, jednou je to přestane bavit. Pro ně je prostě fyzicky nemožný nemít sex.
Shadow. Kluk, co poslouchá jenom dávno mrtvý kapely, a to ještě na vinylu. Jeden z největších „magorů“, co jsem kdy potkala, a to ještě dost zvláštní náhodou. Vážila jsem si ho a byl fajn. Ale hádejte, na čem to skončilo… po pár letech jsem se s ním zase setkala, kupodivu se dal k policii. Poslední člověk na týhle planetě, u kterýho bych to čekala. Tak nějak jsme se spolu vyspali, což stálo mimochodem pěkně za hovno, a po pár týdnech (možná pár měsících, ať nekecám, ale dlouho to nebylo) se ke mně doneslo, že se žení. Zrovna on, totální anarchista, rebel a anti-normální člověk, se dá k policii a pak do toho práskne? Svět se zbláznil.
Myšák. Bezmála padesátiletej chlap, co se mnou chodil týden a už mi začal šeptat do ouška, že by chtěl miminko. Nevydržel ani den bez toho, aby řešil, kdy spolu konečně někam vyjedeme, překlad kdy se spolu budeme moct vyspat. Btw v těch padesáti pořád ještě bydlel s rodiči a nikdy neměl žádnej vztah, pokud je mi známo. Kam se hrabe Adlib. Myšák mě velice brzy začal psychicky vydírat, choval se neskutečně urážlivě, hystericky a podezíravě, ačkoli jsem mu k tomu nedávala nejmenší důvod (on ho nepotřeboval, dokázal si ho vymyslet s takovou bravurností, že kam se na to hrabe moje fantazie) a já děkuju UChu, že mi nadělilo tolik rozumu a vědomostí na to, abych poznala, kdy to utnout. Když pomyslím na všechny ty ženy, co to neutly a možná nikdy neutnou… mrazí mě. Jsem lucker.
Míla. Docela milej klučina, kterýho jsem potkala celkem nedávno a kterej vypadal, že dokonce i chápe, co se se mnou teď děje, a že mu nemůžu nabídnout svoje srdce, prostě to nejde. V slzách jsem mu to zkoušela vysvětlit a omlouvala jsem se mu a on mi v slzách říkal, že to chápe a že počká. Cca o hodinu později mě totálně ožralou uložil do postele a ačkoli jsem ho důrazně žádala, aby mě nechal na pokoji, nenechal. Když jsem se vzpamatovala natolik, abych si dokázala uvědomit, co se děje, vyvanula jsem z tý ložnice a za pomoci kamaráda odtamtud uprostřed noci odešla.
Marek. Palmovka Star. Někteří z vás ho potkali, vědí, o kom mluvím. Takovej divnej člověk, co se dává do řeči s každým, je neskutečně vlezlej a naprosto nepochopitelnej, ptá se vás na věci, u kterejch vůbec nechápete, co je mu po nich, a to klidně když ho vidíte úplně poprvý. Říká vám zároveň věci, naprosto osobní věci ze svýho života, který zase vůbec nezajímaj vás a který byste si přáli nevědět. Třeba že má papíry na hlavu – chlubí se tím, jako by to bylo něco k chlubení. A strašně lže. Těžko říct, jestli si to uvědomuje. Našel si holku, která bude mimochodem zřejmě dost podobnej případ jako on, protože jinak si nedokážu vysvětlit, že někdo tak ujetej a ještě k tomu fakt odpudivej a slizkej může mít holku. Den na to, co se potkali, se už drželi za ruce. Pár týdnů na to ji zbouchnul. Holce je nějakých -náct, žije s rodiči, kteří jí zakázali se s takovým psychopatem stýkat hned, jak ho poznali, a pak se stalo tohle. Vážně by mě zajímalo, jak to s nima dopadlo. Budu se na tý Palmě muset zastavit, abych si poslechla novinky… její rodiče museli být celí žhaví, když jim řekla, že s ním čeká dítě. Pokud jim to vůbec řekla, protože pár týdnů po tom, co jsme se to dozvěděli my na Palmě, to prý ještě nevěděli a ti dva neměli v plánu s tím jít ven. Jako by se to snad dalo ututlávat. Btw co ten člověk jí přitom vyváděl… hysterie, vydírání, manipulace… pokusil se o sebevraždu, aby si ji k sobě připoutal. A ona se mě přišla ptát, co má dělat. A já jí to řekla. A pár dní na to slyšim, že se k němu po tý sebevraždě vrátila, aby se dal do pořádku (jo, to jsem vlastně zapomněla říct, že se s ním rozešla, protože je to magor). Tak co pak s takovym člověkem… ať si kurví život, když si nenechá poradit. Nikdo nemůže říct, že jsme ji nevarovaly. A všichni na tý Palmě vědí, co je ten týpek zač, všichni, počínaje týpkem, co prodává kafe ve stánku, a hajzlbábou konče. I mě nějakou dobu uháněl, ale naštěstí se mi povedlo se ho zbavit. Ale práce to teda dalo… a vlastně jsem se ho definitivně zbavila až když jsem z tý Palmy odešla.
Anděl. Takovej zvláštní, nějakým způsobem vybočující člověk, co mi byl od začátku sympatickej a ráda jsem ho potkávala na seminářích. Byla s ním prdel. A něco na něm bylo. Postupem času se to zvrtlo. Člověk začal cítit, že něco na něm je špatně. Namísto aby mi s nim bylo fajn, bylo mi s ním nepříjemně. Snažila jsem se přesvědčit sebe sama, že si to namlouvám a že je to ve mně, ale nejsem jediná, na koho tak působí, takže to asi bude víc než jen můj dojem. Snažila jsem se omezit náš kontakt, protože to pomáhalo. Uvolňovalo to to nepříjemný napětí, tu neskutečně dusnou atmosféru, kterou neumim ani popsat, s nikym jinym jsem to nikdy nezažila a děsí mě to, fakt že jo, i když vím, že je daleko ode mě. Pořád mám pocit, jako by stál u mě před barákem, a navíc už vím, že je toho klidně schopnej. Dneska volal mojí mámě, aby jí pozval „na kafe“. Používal přitom podobný přesvědčovací metody jako pojišťováci, když vás zvou na schůzku. To náhodou velice dobře znám. Ona vůbec nechápala, proč by s ním měla někam chodit, prakticky ho nezná, jen se párkrát potkali, on na to že to by právě napravili, a že by si s ní rád popovídal o mně a o naší rodině… když mi to sdělovala, úplně se mi roztřásly ruce. Co je mu kurva po mojí rodině? A když si chce povídat o mně, tak se má bavit se mnou a netahat do toho mojí rodinu. To je něco tak nechutnýho, že jsem něco takovýho už hodně dlouho nezažila (neřikám vůbec, protože s podobnýma lidma už bohužel pár zkušeností mám).
Každopádně tenhle incident, kterej rozhodil jak mě, tak ji, mi zase jednou připomněl, jaký mám štěstí na psychopaty a úchyly obecně. A to to ještě zdaleka neni kompletní výčet. Bohužel nebo bohudík jsem většinu těch „kuriózních“ případů vytěsnila, ale možná že by mi je třeba Maudě dokázalo připomenout, nebo někdo jinej, kdo mě dobře zná a nemá tak shitózní paměť jako já.
Řekla bych, že „smůla na chlapy“ je v mém případě eufemismus. A řekla bych, že jsem ve svých minulých životech musela dělat naprosto příšerný věci. „Za to si můžeš sama, přitahuješ takový lidi“. Samozřejmě, že jo. Jiný vysvětlení mě prostě nenapadá. A teď mi řekněte – existuje vůbec nějaká šance, že někdy potkám někoho normálního, s kým budu šťastná? Protože já ji nevidím. Už hodně dlouho ne.
A Anděli, jestli tohle čteš a já jsem přesvědčená, že ano – tohle jsi vážně, vážně přehnal.

9 reakcí na „Všichni moji psychopati – jedna velká zpověď“

[2]: To bohužel taky nevim, v tomhle směru mám mezery ve vzdělání :D Ale dík, asi.

[3]: Mno, všechno je to relativní a detailněji rozebráno, jen tři lidi z toho seznamu můžu opravdu označit za psychopaty, to ostatní byli/jsou fakt jenom divný lidi nebo lidi, s kterýma jsem zažila divný věci. Ale čeho je moc, toho je příliš a nehodlám slovíčkařit. Každej jeden z nich mi dal zatraceně perný chvilky. Nebo dává.

Velmi zajímavé počtení. Když jsem se dostala k Markovi, úplně mě zamrazilo. Můj ex se taky tak jmenuje a je to šílený despota a citový vyděrač a hodně se podobá tvému popisu. A co víc- máme spolu syna. I když se o něj starám sama

Mrazivý. Zjistila jsem, že já tyhle úchyly ze své mysli částečně vytěsnila a když na mě přítel, co byl tehdy můj nejlepší kamarád přišel s ,,A pamatuješ si na…?'' hodně jsem se divila. Každopádně si pamatuju na jednoho kluka, co se jmenoval prý Carlos (naštestí jen online kontakt), co mě citově vydíral, že kvůli mě skončil na psychiatrii. Zbavila jsem se ho tak, že mu kamarádka napsala, co jí dělá do holky :D
Pak jsem se sešla s jedním klukem, co později dělal i konkurz do Vyvolených, co mi celou ,,schůzku'' vykládal a kde a s kým, na jaké lavičce si to rozdal a další jedlý věci. Život je pestrej :D

no, tak tmou já říkám štěstí na chlapy… ale můžeš být ráda, že ses jich zbavila dřív než bylo pozdě… 😉

[6]: Jo, takový exoty jsem už taky potkala :D Spoustu v bývalý práci, tam se to jima jen hemžilo. Naštěstí na velkou většinu platilo říct, že jsem lesba :D A na ten zbytek prostě stačilo bejt extrémně hnusná a ono je to přestalo bavit.

[7]: No, u některých si nejsem úplně jistá, jestli jsem to stihla včas, ale tak hlavně že už jsou pryč. Alespoň tedy většina.

Hm, asi bych měla popsat taky pár fajn kluků, co jsem potkala, aby to nevypadalo, že jsem nikdy neměla štěstí na ty dobrý :D

Tím "mechanickým pomerančem" jsem myslela styl jakým je to podaný. Vážný téma méně vážně. Cítím z toho takový ten odtažitej uhlazenej britskej punk 🙂 A áno, byla to pochvala!

Komentáře nejsou povoleny.