Rubriky
co se mi honí hlavou

O tématu týdne – upadá nám kvalita výběrů?

Poslední dobou se mi nějak nezdají výběry „nejlepších“ článků napsaných na Téma týdne. A nejsem jediná, komu se nezdají. Co se do toho pustili noví „soudci“, už to není taková prča jako dřív. Vybraných článků bývá míň (což nemusí být na škodu) a jejich kvalita je pochybná (což rozhodně na škodu je). V tom včerejším dokonce „zazářil“ jeden klasický wikičlánek, což je prostě něco, co v tom výběru naprosto nemá co dělat. Další věc je ubývající počet wtfpříspěvků, čili takových těch co jste nejenom nepochopili, co tím chtěl básník říci, ale zároveň jste se zhrozili, že i tací chodí mezi námi. To, že je těch článků ve výběru míň, je dobrá zpráva, zdá se, že wtfautory to přestalo bavit (nebo je to možná jen vlna, ale to je jedno, pořád je to dobrá zpráva), ale těch pár, co se ve výběru objeví, bych si představila trochu líp okomentované. Nemůžu si pomoct, dřív jsem se u těch výběrů chlámala smíchy, s těmi novými už to není ono.
Jak ovšem říkám, nejsem jediná, komu se to poslední dobou nezdá, v komentářích pod výběry se čím dál tím častěji objevují připomínky čtenářů a pod tím včerejším se objevilo několik doporučení od blogerů, kteří měli pocit, že některé články tam prostě chybí a mělo by se o nich vědět. Tohle se mi na té komunitě libí. Že nejsme jen banda kibicátorů, ale že když se nám nelíbí, jak někdo něco dělá, chceme se toho chopit sami a ukázat světu, že to jde líp. Možná že i tohle je jenom vlna a až přejde, zase budeme jen nevrle házet virtuálními rajčaty, ale možná že taky ne, třeba se to ukáže být stoupajícím trendem.
Za sebe jsem se taky rozhodla to zkusit, když už jsme u toho. Nevím ostatně, jaký lepší téma si pro ten pokus (na kterej jsem se mimochodem chystala už delší dobu) vybrat, než to momentální. Člověk by měl dělat věci, co má rád, a já mám evidentně ráda čaj, takže vzhůru do jámy lvové! Jsem zvědavá, jak to dopadne. Vydržím projít a svědomitě posoudit všechno? Dokážu z předvýběru spravedlivě udělat výběr konečný, když už teď vidím, že je tam spousta zajímavých článků, co by si zasloužily trochu té reklamy? Kolik článků je vlastně vhodných prezentovat, aby to ještě byl výběr toho nejlepšího a ne jen slitej žvanec tuctu odkazů?
Tomu říkám challenge.

15 reakcí na „O tématu týdne – upadá nám kvalita výběrů?“

Mňa by úprimne nebavi prehrabávam sa tými článkami a akosi mi chýba čas, ale ak to začneš robiť ty, snáď by bolo fajn napísať niekomu vo vedení, že sa objavil človek, ktorý plánuje minimálne pre tentorkát robiť svedomito . Pretože to proste nie je fér . Na "oficiálnom" blogu k TT sa neobjavujú adekvátne články a to je škoda . Niektorí blogeri sa skutočne snažia a nakoniec zistia, že sú horší ako ctrl c/v . To by príde ako nonsens .

Súhlasím s tebou, ten wikičlánok … to bola proste hrôza. Fakt, témy sú už hrozne nudné, asi už aj na nich prestanem písať.

[3]: Tak si dej pauzu 🙂 Já taky nepíšu zdaleka na všechno, píšu jen na ta témata, co mi hned něco řeknou, dost často to odbydu nějakou básničkou, básnit se dá na všechno, i když se mi nechce moc přemýšlet :D

[2]: Mě to taky nikdy netankovalo, ale uvidíme, tentokrát to vypadá, že je tam plno kvalitních článků, takže by mě to nemuselo tak štvát jako když bývaly výběry plné šmejdu, spamu a věcí, co s TT vůbec nesouvisely.

I když je fakt, že zase o to to bude složitější, je teprve úterý a už mám vybranou celou spoustu odkazů k přečtení. Na konci týdne to bude chtít jemnější síto.

Tak ať se daří při výběru. Já budu na toto téma posílat max. svůj foto příspěvek do AK. :-)

Tak kromě žebříčku bys také mohla publikova něco ve stylu "moje dojmy z výběru", co ti na tom přišlo nejhorší (když pomineme tu haldu plků), co tě na tom bavilo a tak. Myslím, že by to bylo vcelku zajímavé.
Každopádně výběr TT je teď v rukách nových výběrčích, co na svém kontě mají mnohdy svůj první nebo druhý výběr. Zatím se neodvažuji nijak zásadnějí kritizovat, protože sama jsem to nikdy nezkusila aa…třeba až se více otrkají, také to půjde líp. 🙂 Je pravda, že občas i mě nějaký ten vybraný článek takřka ohromí. :/ :D

[7]: To je mi jasný, že to mnohdy dělají prvně, taky jsem to nemyslela jako nějakou zvláštní kritiku, spíš zkonstatování, že dřív to bývalo zajímavější.

Ale je pravda, že neproráží úplně čisté vody, někdo to už dělal před nima a dal jim nějakej mustr, stačí si projít starší výběry a člověk vidí, jak to má vypadat. Některé z poslední doby ve mně díky tomu, že vím, jak to vypadalo předtím, vyvolaly poněkud šok a otázku "wtf"?

[8]: Já to nemyslela jako že budu vybírat pokaždý, zkusím to s tímhle tématem a uvidíme :D

ahoj, na jednu stranu mě jako výběrčího-veterána těší, že se naše výběry líbily obecně více, ale na druhou mě mrzí, že se nováčkům příliš nedaří. Pokud budeš teď dělat výběr, můžeme ti ho na web umístit, nebo dát odkaz:)

[10]: Vypadá to, že se budu muset přinutit dotáhnout to do konce, nebo mě všichni sežerou :D Takovou odezvu jsem nečekala 🙂

Ty výběry opravdu nejsou, co to bývalo. Každý výběr je samozřejmě subjektivní a člověk se nikdy nezavděčí všem, jenže někdo to prostě umí pojmout jaksi… z širšího úhlu pohledu.
Na ten tvůj žebříček jsem každopádně zvědavá. 🙂

[12]: Čoveče zatim je dost obsáhlej, tak nevim, jak to dopadne, aby to zase nebyl příliš širokej úhel :-D Taky o víkendu se mi to bude vybírat pěkně debilně, na net se sice asi dostanu, ale budu mít po ruce jen mininotebook, na němž je hovno vidět a ještě hovnoidnějš se na něm píše (sorry za to výrazivo, ale je to fakt shitka :-D). Nicméně dělat něco neofiko má svoje výhody, aspoň mě nikdo nebude buzerovat za to, když se s tim třeba zpozdim. Což sice neočekávám, ale víte jak, stát se může leccos.

Komentáře nejsou povoleny.