Rubriky
co se mi honí hlavou

Blbosti a banality

Haraší mi z toho. Ve skutečnosti mám momentálně napsáno 38 886 slov a pořád přidávám, i když vím, že to ve výsledku tak dlouhé vůbec mít nechci. Ale myslím, že rychlost přibývání klesá, protože toho vlastně není zase až tolik důležitého, co člověk potřebuje říct, a hodně se opakuju – v různých obměnách, ale je to pořád to stejné.
A tak přehazuju kapitoly a snažím se přijít na nějaký skutečně posloupný spád věcí, aby to dávalo smysl a mělo to hlavu a patu. Dneska jsem přišla s dalšími nápady, jak to udělat, a zase to dostalo jinou podobu. A zase uvažuju o přejmenování, ale už z toho tak nehysterčím, začínám to brát jako normální věc, že se prostě dílo v průběhu psaní vyvíjí. Kdoví, co z toho vznikne nakonec.
Akorát jsem z toho nějaká rozjívená a nevím, jestli je to jenom z toho a že mi to leze na mozek, a nebo je v tom ještě něco dalšího – možná ta zima a tak nějak úzkost z toho, co bude. No prostě klasická podzimní depka, a do toho pořádně silné odpolední kafe, z nějž se klepu ještě teď. A vztek na moje pořád se mastící vlasy. Banalita, já vím, ale nedovedete si představit, jak moc mě to dokáže otrávit.
A chybí mi sluníčko a teplo. Zima v koupelně a v kuchyni dovede člověku taky pořádně zkazit náladu a já díky tomu počítám dny do stěhování do hlavního domu, kde snad taková kosa nebude, ale kdoví, co za jiné nevýhody to bude mít, to budeme teprve zjišťovat.
Ovšem největší depku asi člověku přivodí nepochopitelně se zasekávající eSerial a nemožnost podívat se na víc než dvě minuty Big Bangu v kuse. Pak přijde zásek a je úplně jedno, že podle lištičky je načteno ještě několik centimetrů. Někde je prostě chyba a nejede to a jestli mě něco dokáže skutečně frustrovat, tak je to zasekávající se film nebo seriál.
Ale když se to vezme kolem a kolem, stejně mě nejvíc baví, když si můžu stěžovat na blbosti a banality. A pak si pustit Searching a It ain’t right od Feudů a uvědomit si, jak jsem vlastně i s tou depkou totálně šťastná, jen když je to tady v Anglii a s tím, s kým tu jsem.
P.S.: Ještě někdo tu má pocit, že si začínám hrát na Šťastný Blog? O.o

15 reakcí na „Blbosti a banality“

Zkus jinej prohlížeč, spíš několik prohlížečů, vyšel už IE 11, aktuální verzi flashe anebo to radši stáhnout z uložto než streamovat.

Jo, psaní nikdy nejde tak, jak člověk předpokládá. :-D S tím, že se opakuješ, si moc nelam hlavu, však ono se to proškrtá, až přijde čas. ;-) A název, název, hehe, moje věci nemají název ani půl roku po dopsání, když na to přijde… :-D
Na seriály na netu zásadně nekoukám, nemám nervy na to, že se načítání dokáže seknout pět minut před koncem. To to radši stáhnu, kouknu se a případně smažu…

[1]: …… :-O

Zkus sledujuserialy.cz, tam mi TBBT i jiný seriály jedou bez problémů 🙂

Taky na mě padá tebou popisovaná nálada. A dokonce mam i ukrutně mastnou ofinu a taky mě to pěkně se*e. Jak často si musim ten mop mejt?! :-? A zima mě štve taky. Jenže když přitopím, štve mě účet za plyn. A když rozdělám v krbu, štve mě ten bordel, co z toho lítá, čmoud, než to chytne a pak ten černej povlak na všech oknech v místnosti. Grrrrr… :D

[1]: Ono to asi bude hlavně v přítelově notebooku, teď jsme na mym a frčí to. Nějak nevim, proč jsme to nezkusili už dřív :D Ale teda eserial je stejně sračka, tam to nefachá ani mě a spousta videí tam prostě vůbec neni, třeba z Doctora Who.

Prohlížeč? Nějak jsem měla zato, že s Chromem mám to nejlepší, co můžu mít 8-O

[2]: Nojo, podzim…

[3]: Určitě :-D Jak řikám, když jsem tady a s panem M., tak je všechno zvládnutelný 🙂

[4]: To byla první věc, co jsem navrhovala, ale nikdo jsme se k tomu nepřiměli. Pan M. proto, že sehnat to s dabingem by prý šlo těžko a shánět k tomu titulky je náročný, já prostě proto, že mi to bylo buřt. Nemusim to mít, když to nejede, mám nemálo jinejch nápadů na trávení času.

[5]: Ani tam to nešlo, ale to bude ten jeho notebook. Teď koukáme na mym a na sleduju, a jede to. Akorát u každýho dílu musim vyklikat kvanta reklam. K picnutí tohle.

A co nějakej odlehčenej střih, obarvení nebo změna šamponu? Mně s ofinou pomáhá, když ji zkrátím a prostříhám, aby tam bylo co nejmíň vlasů. A někdy si třeba jen tak narychlo umeju jen tu ofinu, když se mi nechce dělat s celou hlavou. A taky si hodně pomáhám suchym šamponem, bez toho bych chcípla :D

Tak okna vymlať a nebude se to mít na čem usazovat :-D

[4]:: Mně to proškrtávání dává zabrat, protože mám třeba tu stejnou věc popsanou v rámci různejch několika jakoby systémů (který tvořej vždycky třeba tři po sobě jdoucí kapitoly), a jak je každej ten systém jinej a s jinou posloupností, nejde mi to prostě sesumírovat do jednoho a nemůžu se rozhodnout, kterej mi přijde lepší. Všechny jsou dobrý, ale tak to je jasný, že nemá smysl to tam mít pětkrát :-D To bude ještě boj a obávám se, že s tim nikdy nebudu spokojená, ale nevadí, hlavně, že je sranda :-D

[6]: Tak defragmentace a vyčištění. Mně takhle jednou zadrhával noťas a manžel na něm našel 67 Trojskejch koní. :D

Jo.. i bych si zkrátil ofinu, ale to bych nesměl mít čelo jak hokejový hřiště :D Mytí ofči je můj super trik a suchej šampon nejlepší kamarád – kolikrát jsem si nemyl hlavu díky němu tak dlouho, že mi z toho samotnýmu už uplně bylo blbě… :D Mno.

Pěkná fotka, by the way.. taková… podzimně náladová 🙂

[8]: On ho má snad i vyčištěnej, nedávno ho celej několikrát přeinstalovával kvůli jinejm problémům, ale on je prostě chudák už fakt hodně starej a přesluhuje. Však už půjde brzo do důchodu a bude novej 🙂

Tak to mě zase sucháč nefunguje na tak dlouho :D Hlavně ho nasypu jednou a už mám hlavu divně ztěžklou a ble :D I když to vyčesávám a vytírám ručníkem, stejně to v těch vlasech prostě je a jsou takový zhrublý. Kdybych to tam nasypala víc dní po sobě, budu je mít jak beton.

Teď teda používám sprejovej, ten to nedělá, ale zase neni tak efekivní, hlavně asi proto, že je to nějakej místní levnej šmejd z Poundlandu. Příště půjdu zas do dražšího, tenhle šunt skoro nepomáhá.

Ta v článku? To jsme byli na vyhlídce a počkali jsme si na západ 🙂 Vzadu na horizontu je možno vidět proužek oceánu 8-) Achjo, ten mi bude v Čechách taky chybět. Proč jsem se musela narodit zrovna někde, kde neni žádný moře?

[9]: Aha, tak to je jasný.. ten můj už by taky potřeboval jít do šrotu.. to "Systém načítá aktualizace – vypínejte ani neodpojujte počítač" při každým zapnutí mě dohání k šílenství 8-O

Používám sprejovej šampon, přijde mi, že po aplikaci je to fakt jak umytý – ale ono asi záleží na dýlce vlasů, na krátký to bude asi fungovat vždycky líp 🙂 Ale vlasy jsou po tom na dotek hnusný no.. ale to lidi v obchodě nevidí :D

Myslel jsem tvou profilovou 😉 S mořem tě chápu – kdy se budeš vracet? To anglický pobřeží je nádherný..

[10]: Ha, ani mi nemluv :-D

Já mám takový delší mikádo, ale mám těch vlasů docela dost, no. Chtělo by to vůbec prostříhat a pak by se to možná obecně míň mastilo. Uvidíme o Vánocích, jestli se najde nějaká dobrá duše, co mi ty vlasy trochu napraví. Teď si je stříhám sama a za moc to nestojí.

Jo tak 🙂 Nj, byla chuť na změnu, po dlouhý době. Koukala jsem, žes taky měnil, ale spíš odstraňoval. A taky mě bere, jak máš skoro každej den jinej jiný záhlaví :D

Zatim vůbec nevim, příští měsíc jedu na tři tejdny na Vánoce a pak nevim, co bude. Měli jsme jet domů v dubnu, pak jsme si začali říkat, že bychom si to tu protáhli (do Čech stejně nijak zvlášť nechceme, tam na nás nic moc nečeká, kromě rodiny), ale teď zase uvažujeme, jestli nebudeme muset brzo hledat novou rodinu, protože u té naší je to teď zmatek. Kdo ví, co bude 🙂

[11]:: Zajímavý, taky se stříhám sám :D

Tak víš co, nemam ten blog ani dva měsíce, takže jsem si musel nejdřív najít svůj "styl" :D Ale tenhle design už bych byl rád, aby zůstal 🙂 No a fotku jsem smazal, protože jsem zjistil, že svět je malej… a třeba konkrétně zdejší blog ti komentuje moje bejvalá… hehe… tehe :D

No a najít si tam normální zaměstnání a začít tam žít – to nejde?

[12]: Až tak malej? Tyjo :-D Tak to pak jo.

No prosimtě s tim jdi do háje, že to máš teprve dva měsíce. Já se ke svýmu stylu dopracovávala víc jak šest let :D

Ale asi by šlo… ale život au-pair má takový zvláštní kouzlo a výhody, který "normální" práce mít nebude, a navíc si dost dobře neumim představit, co by ta práce měla bejt. Asi je to divný, ale aupaiřina je pro mě momentálně fakt asi největší dreamjob, jakej si umim představit :-D Kromě fulltime blogování.

[13]: Tobě by se nechtělo vstávat na 6tou, pěkně naklusat do práce (busem plnym lidí), sedět tam devět hodin, pak zase tím stejným busem odfrčet domů, zjistit, že je sedm večer a den v háji? :D Proč?

[14]: Já vim, jsem divná, ale o životě a o tom, jak ho chci prožít, mám jiný představy :D

Komentáře nejsou povoleny.