Rubriky
Pár slov k Autorskému Klubu a Blogu

Opouštím ten paskvil, co si říká Autorský Klub

Myslím, že mohu s klidem říct, že jsem se snažila. Do AK mě přijali v září před třemi lety a od té doby jsem dělala psí kusy proto, aby za to můj blog stál, a taky jsem se rozhodně pilně účastnila klubového dění. Z vlastní vůle a chuti jsem tu a tam spisovala vlastní verzi Kladiva na AK blogery v návaznosti na nesmrtelnou Kittanyu (po níž jsem pojmenovala kotě), šířila jsem slovo Krutomluvovo a AK jsem tři roky vyloženě žila, protože ty základní ideje, na nichž vznikl, naprosto nemají chybu a archivy klubového blogu jsou mi dodnes blogerskou biblí, inspirací a kodexem, jímž se řídím.
Ale už to není ono. Už dlouho ne. Z Klubu se dávno stal paskvil, výsměch a prapodivná organizace pofidérních kvalit, ještě pofidérnějších pravidel (která nikdo nezná a na něž se beztak naprosto nehledí) a úplně nejpofidérnějšího chování k jejím vlastním členům, na jejichž názoru by snad mělo záležet především, ale bohužel kužel, nezáleží na něm vůbec.
Už dávno mě nebaví bojovat za ideály a krásné myšlenky, když bojuji sama a proti tak zvané vyšší moci, která by to měla dělat sama, ne to nechávat na druhých a určitě ne to naprosto ignorovat, ba i bojkotovat.
Kdo má oči, dávno ví, jak to s tím klubem je a za jak málo dnes stojí věci, které na něm kdysi byly tak lákavé. Dával prostor k vlastnímu blogerskému růstu, prostor pro názor a vlastní tvorbu, vedl za ruku, pěstoval kvalitu a zdravou konkurenci a nenásilně zvyšoval laťku a vedl lidi k pevnějším morálním zásadám ohledně blogování. Nabádal, abychom měli na paměti, že píšeme pro čtenáře a nejen pro sebe. Abychom měli úctu především k těm, kteří to budou číst, a ke všem svým kolegům, kteří mají taktéž místo vedle nás.
Žel Uchu už delší dobu mám pocit, že to není AK, co se snaží upevňovat blogerské morální zásady ve mně, ale že je to právě naopak. Že to já kážu Krutomluvovy vize o tom, jak má vypadat autorský blog, to já obhajuji Kittanyino Kladivo a nutnost neustálého dohlížení na dodržování pravidel psaných i nepsaných, jaksi logicky plynoucích z myšlenky klubu samotné, to já ukazuji prstem na blogery, kteří by se za starých poměrů do tak prestižního klubu vůbec nedostali, to já pomáhám Destinateovi s kutím blogerského vkusu a citu pro příjemný, funkční design (za tu rubriku mu nesmírně děkuji, ta jediná má v AK skutečný smysl a jediná běží v duchu základní myšlenky pracovat na sobě a být vždycky o něco lepším blogerem, než jakým jsem byl včera) a od rána do večera po mailech pomáhám těm, na něž se v nečekaně žádaném DP nedostalo a kteří si neví rady, kudy kam.
Chci, aby byla jedna věc jasná – vím, že mám citlivé ego a že ho leccos polechtá a leccos pobouří, i když by nemělo. Vím o tom a pracuji na tom, ale ať se na to dívám z jakékoli strany, dlouhodobá zkušenost mě přesvědčila, že současný Autorský Klub mi už nemá co nabídnout, a pokud mně není dovoleno nabídnout něco jemu a realizovat věci, o něž přitom převážná většina členů v diskusích vysloveně žadoní, pak moje členství v něm naprosto postrádá smyslu.
Proto následuji příkladu mnohých mnou a nejen mnou obdivovaných a uznávaných blogerů, následuji zejména nejčerstvějšího příkladu jedné ze skutečných dosavadních hvězd na potemnělém nebi AK, Metteorwy, a opouštím AK ve stavu zbídačelém, zlomeném a spíš uměle (a špatně) udržovaném při životě, v naději, že jednoho dne se do jeho vedení vrátí síla, charakter, úcta k členům a sobě samému, setrvalost v názorech, profesionální ale také lidský přístup a především selský rozum a spravedlnost. Odcházím v naději, že tomu jednou někdo vrátí lesk a slávu a hlavně smysl, který to dávno pozbylo. AK už nemá žádnou, ale naprosto žádnou úroveň.


Mám ovšem velkou prosbu k vám všem, kteří jste mě doposud rádi vídali na titulce a i nadále stojíte o historky a povídání z Anglie, o plky o meditaci, minimalismu a životním štěstí, o kočkách, kradení hrnků ve Starbucks a dalších blbostech 😀 Zůstaňte se mnou a sledujte mě dál přes Bloglovin, je to snadný jak facka a nebudete tak muset mít strach, že vám něco unikne 😉 Jen tak báj d vej: Ještě nějakou dobu se zdržím na stávající adrese, ale a s koncem roku, bude-li o Vánocích tolik času, jako si slibuju, nejspíš dojde na stěhování Phoenix Rise jinam, za lepším.
Neboť už nechci být ovečka ve vašem stádu, raději budu vlkem v temném lese.

A s takovými úkazy, jako je jakási bionditidní rádobyblogerka, pokoutně a sprostě vrácená do klubu zcela proti vůli jeho členů, se o své dobré publikum opravdu dělit nebudu. Už nikdy.

55 reakcí na „Opouštím ten paskvil, co si říká Autorský Klub“

[1]: No, ono to furt žije. Ale teď jako čim, viď. Taky mi nepřipadá úplně nejpříjemnější, když jediný společný a trvalý téma celý komunity je dojebanej Blog.cz, jak nic nefunguje a jak se s tim nic nedělá, jen se hyperaktivně cenzuruje.

Proto taky plánuju ten převod na vlastní. Kecat tu do toho můžu furt, ale půjdou mi psát články. Příjemná změna 8-)

[2]: Myslím, že není. Řekni mi, po všech mých snahách, které se nesetkaly s žádnou odezvou zeshora, i když bylo jasně vidět, že většina členů by s nimi souhlasila, co ještě můžu udělat? Proč v tom setrvávat? Už se nemusím honit za publicitou, už mě tu znají. A mám bezmála padesát stálých čtenářů, což už je komunita sama o sobě. K čemu tedy titulku? Pokud nemohu pro AK vůbec nic udělat, nemám důvod zůstat. A nahrazovat Metteorwu věcmi jako je Lotty? To jako vážně? :-D Se správcem, co má takový přístup, nechci mít nic společného a v jeho osobním vip klubu nebudu.

No, hezky se ten AK rozpadá, jen co je pravda. Jestli teď zase odejde půlka členů, co za něco stáli (jako třeba ty), tak to fakt Standa může rovnou zabalit… :-x
Každopádně přeju hodně štěstí, myslím, že si čtenáře udržíš i bez AK. :-) Jen nevím, nakolik se můžeš spoléhat na Bloglovin, co začal blbnout blog.cz, nezobrazují se mi na bloglovin prakticky žádný články z blogů na tomhle serveru. Už víc jak tejden… :-?

Koukám, zase mi blog sežral komentář. Už mě tenhle server přestává bavit i jako návštěvníka… :-?

[5]: Víš co, to říkali i minule a vždycky se najdou noví… jestli budou stejně dobří, jako ti staří, to je těžko říct (nemyslím teď samozřejmě sebe), ale budou jiní a Standa má dost přihlášek na to, aby na to mohl dlabat 8-) Rozumný člověk by na to nedlabal a vážil by si svých hvězd, ale tady se holt o rozumu mluvit nedá.

Snad se mi to podaří udržet i nadále. Čím víc píšeš pro lidi, tím líp se lidi hledají 8-)

Jo, všimla jsem si, že BL pekelně blbne. Snad se to zase nějak napraví. A nebo si mě holt budou muset občas otevřít ručně :-? To by mě ovšem dost sralo.

Nicméně teď mi došlo, že až budu na vlastním, nebude mě to muset trápit. Muhaha 8-)

[6]: Právě. Hlavní důvod, proč odcházím. Blog se rozpadá a vsadím boty, že Standa nemá nejmenší ponětí, proč :-D Sám tomu nerozumí a IT lidi z Novy na to hážou bobek – a nebo tomu taky nerozumí. Každej normální ajťák by to měl dávno spravený nebo by se to aspoň zlepšovalo. Zatím to vidím tak maximálně ve stavu "Hledáme, co se posralo".

Ohledně bloglovin mi bylo napsáno "Za funkčnost externí služby ovšem ručit nemůžeme – funkčnost RSS feedů jsme kontrolovali a nenašli jsme žádný problém." Aha, haha.

Škoda tebe. Škoda Mett. Achjo. Ale odcházíte hrdě.

Hell, napsala jsem komentář a doufám, že se tu někdy objeví. A tenhle taky. Fakt 3x sláva funkčnosti. :D

To je škoda z tvých článků jsem měla vždycky radost, když jsem je tam viděla.

[12]: Dík, fakt moc 🙂 Hele snad se napraví spojení s BL a kdyžtak mě můžeš sledovat tam. Pokud se neopraví, tak snad po novém roce fakt budu na vlastním a tam už to bude fungovat určitě. Každopádně nekončím s blogováním.

[10]: Nerozumím jenom, proč na to nenechají kouknout někoho, kdo tomu rozumí…

Popravdě odcházím dost zklamaně, protože si dokážu naprosto živě představit, jak by to mohlo perfektně klapat přesně v duchu toho, jak to mysleli zakladatelé a původní komando vůbec. Ale vidíš, jak strašnou moc něco dokonale zničit má jeden člověk.

To mě na tom bolí nejvíc. Že vidim, že lidi ten zájem maj. A že toužej po tom, aby to bylo jinak. Ale nikdo je nevyslyší.

Já jsem bájného Krutomluva nezažil, protože jsem tu 2 roky, ale někde jsem četl, že AK za něj měl 700 členů, že v něm byl každý, kdo psal autorsky, i kdyby to byly banality všedního dne, co jsem měl na snídani, že mě bolí hlava, venku prší, čeká mě písemka z matiky a to zas bude den na houby.
Je velká chyba, že s Metteorwou klub opouštíš, protože podle mě se členstvo (když pominu LB) mění k lepšímu, třeba listopadové přírůstky byly všechny kvalitní.  
U LB jde asi o to, že píše pro Krásnou a ta prý přináší velké příjmy z reklamy, které Blog.cz živí. A majiteli jde o zisk asi v první řadě.

Komentáře natřikrát, to mě taky nebaví, všechno se tím zdržuje. Blog není doladěn, přes veškeré ujišťování. Navíc kompletně blbne bloglovin, nejnovější články se prostě nezobrazují. Nevím, kam napsat, kde se zeptat, tady v komentářích jsem viděla zmínku, že je vše v pořádku a ono nic v pořádku není.
Že odcházíš z AK, je škoda, už proto, že odchází někdo, kdo za něco stojí. Jinak tvůj postoj chápu, a určitě budeš mít svoje čtenáře, kteří se budou vracet (a možná i nové, kteří na tvůj blog přijdou třeba náhodou…)
Odcházíš na jiný server? Nebo budeš pořád zde? Přes bloglovin tě sledovat nebudu (protože se nezobrazují poslední články), ale mám tě uloženou v Návštěvní knize, tak občas nakouknu.

vždycky jsi mi byla svými postoji, názory a zásadami ohledně věcí klubu sympatická a je mi proto líto, že odcházíš. myslím, že teď už opravdu v klubu mnoho autorit a kvalitních blogů nezbývá. a opětovné přijetí biondýny mě také opravdu velmi nepříjemně dostalo. kdyby aspoň od té doby udělala v blogování nějaký pokrok – ale ona je furt stejně děsivá.

tvé pohnutky k opuštění AK chápu. přeju ti hodně štěstí, radosti a úspěchů v "bez-AK-ovém" blogovém životě :-)

Vím o čem mluvíš, sama jsem to před rokem a něco cítila podobně.
Věř, že pokud si dáš tu práci a naučíš se nový systém používat, budeš tam nejspíš spokojenější. Komunita se po čase vytvoří všude, ty máš z blog.cz náskok – vezmeš si svou komunitu sebou.

[14]: O počtu členů nemůžu nic říct, to si nepamatuju – taky jsem u toho nebyla úplně od začátku a dostala jsem se k tomu vlastně až poté, co už odešel – ale je pravda, že i v jeho době to bylo s kvalitou trochu nevyvážené, a on to sám taky mnohokrát doznával a veřejně vysvětloval.

Jeho původní myšlenkou totiž skutečně bylo otevřít Klub všem, kdo píšou autorskou, vlastní tvorbu, a to samozřejmě můžou být i blbosti o ničem. Nicméně i s tak nedomyšleným začátkem bojoval za to, aby se takové věci v tom Klubu moc nevyskytovaly, a aby lidi dbali i na to, že mají být originální a něčím zajímaví. Články typu "Teď tu nebudu", "Mám nový design" a "Už jsem zase tady", jak sám říkal, komando úspěšně pronásledovalo a jejich autory myslím zpočátku aspoň káralo. S nástupem Kladiva na AK blogery ovšem už docházelo i na vylučování lidí, kteří si té titulky nevážili a zaspamovávali ji nepopsanými fotkami, příliš krátkými a nicneříkajícími články a podobně. A to je právě to, co tam teď tak strašně chybí!

Hele, já jsem pro to, dát šanci skoro komukoli. Ale ten člověk se o to musí nějak zasloužit, a když vidim, že na to někdo kálí a cpe na tu titulku takový sračky, tak jako já bych prostě nebyla milosrdná, fakt ne :D

Myslím, že kolem dvou stovek je ideální počet, v tom má Standa pravdu. Ale ty dvě stovky by měly sakra stát za to. Pro Krásnou píše spousta blogerek, jejichž blogy jsou na mnohem, ale mnohem vyšší úrovni, takže o tohle tady zcela jistě nejde.

A pokud ano, proč tedy to okázalé haló okolo jejího vyloučení? Proč si tehdy Standa nestál za tím, že jim tam chce a potřebuje? Nepřijde mi v pořádku, ať už se děje cokoli, měnit názory jak fusekle a ani k tomu nepodat žádné vysvětlení. To je můj důvod k odchodu. Neprůhlednost a nečestné, nestálé jednání. A samozřejmě s tím spojená cenzura dotazů, která je prostě do nebe volající.

Nejsem až taková naivka, abych nechápala, že Blog potřebuje ty příjmy a že vysoká návštěvnost je zapotřebí. Ale jsem skálopevně přesvědčená, že by se jí dalo dosáhnout mnohem normálnějším a morálnějším způsobem a že skandály a provokace skutečně nejsou ničím, na co bychom měli být hrdi. To je ryze novácký přístup a mně je všechno, co se s Novou pojí, odporné. A nejodpornější je právě to, zatahovat do takových pletek Autorský Klub a takhle ho zneužívat. Dokonale tím smeteš ze stolu jeho pověstnou kvalitu a úroveň. Jaký pak má mít člověk dobrý pocit a pocit hrdosti ze členství, když je jeho pozice v Klubu naprosto stejná jako pozice takových reklamních existencí?

Mně to prostě nepřipadá jako něco, čím bych se dál mohla honosit a chlubit. AK už pro mě nic neznamená, je to prázdné spojení bez skutečných hodnot. K ničemu to není.

[15]: Díky za uložení 🙂 Zatím jsem ještě tady, ale plánuju přesun do vlastního. Popravdě jsem ho plánovala už hodně dlouho, ale měla jsem strach z WordPressu a z problémů, které se s tím stěhováním budou pojit a které bude třeba vyřešit. Ale když už nejsem v AK, bude se mi odcházet mnohem snáz, protože mě tu už nic nebude držet.

[16]: Děkuju :-) Já AK přeju, aby se ten seznam co nejdřív obnovil a zaplnil novými fakt zajímavými tvářemi. Furt je tam na co koukat a určitě i v budoucnu bude, jen se to ztrácí v tlačenici s tím nepochopitelně nabíraným občasným póvlem, a já bych raději byla někde jinde, kde si můžu být jistá určitou laťkou, pod kterou se admin nikdy nesníží. Tu jistotu tady prostě nemáš.

[17]: V to upřímně doufám. A taky má člověk ten fejsbůk a twitter a tak různě, takže se snad neztratim :-D Akorát to bude takový divný, bez nějaký hlavní stránky, kde by se to všechno dělo 8-O Bude to jiný, ale jsem si jistá, že furt zajímavý.

Jsem červená až na patách. Ve vlastním je vždycky líp, to se asi nedá popřít. Doufám, že se mi zadaří si vše zařídit, i když předpokládám, že to za pár piv někdo bude muset udělat za mě :-D.

[22]: Taky spoléhám na pomoc technicky zdatnějších, co si budeme povídat :-D Já se WordPressu bojím jako by měl kousat a nelíbí se mi, jak je komplikovanej. Když do toho trochu zabředneš, tak se tam prej dá udělat cokoli si zamaneš, ale tak začátečník do toho nechce zabředávat, viď, ten to chce mít ovladatelný a jasný.

No, bude to boj. A možná časem zkusim i nějakej jinej systém, pár tipů jsem už dostala. Ale stejně mi všichni říkají, ať se nejdřív naučim s WP :-D

Uz len z casoveho dovodu som Ta moc necitaval, ale Tvoje komentare vzdy "zral". Urcite Ta budem sledovat nadalej.
Have a good trip.

[23]: Já nemůžu blog.cz s wordpressem srovnávat… já měla první blog na blogspotu. Ale na té začátečnické úrovni se zorientovat ve wordpressu není tak těžké. Když si nebudeš s něčím vědět rady, třeba budu schopná pomoct. Ale hlouběji jsem do toho nezabředávala. A za různé vychytávky se už i připlácí. Navíc mám dojem (založila jsem si ještě jednu adresu s jinou šablonou), že tam se to budu muset učit trošku zas jinak :-)
Mně se ale na wordpressu líbí :-) A články odtamtud mi aspoň můžou chodit rovnou do mailu… a i když se mi v Readeru wordpressáckém nezobrazí (také nefunguje stoprocentně), do mailu vždycky odkazem z readeru nějakým zázrakem dorazí….
Je zajímavé, jak se často můžou lidé přetrhnout, a přece původní ideály neprosadí… a to jen na "blbém" autorském klubu… jak to pak má vypadat ve velkých firmách a ve státě? :-)

Už nějakou dobu to není ono, to všeci víme…
Jedno je fakt, když odpadla hromada známých blogerů, stáhla se jinam nebo rovnou pryč, to tys byla vždy ten člověk, co se ozýval, věděl o všem, co se na Blogu šustlo (což, se dá náležitě dohledat dle komentářů), a poté co oni odešli, jsi začala být ještě více vidět. Zkrátka toková bojovnice za nás za všechny. Ale ono je někdy lepší opustit bitevní pole, když nemá bitva smysl, a jít si vlastní cestou.
Na hrdiny se ale nezapomíná. :-)

Tak to je teda hustý. Další stěžejní vlajka AK. Ten klub už fakt stojí za h*vno. Když si vezmu jak jsem tam jeden čas chtěl taky :D :D

Nemrzí tě to trochu? Když vezmeš v úvahu, že jsi se ještě před pár dny snažila zachránit rubriku v AK ?

[28]: Haha, za hrdinu se určitě nepovažuju :D

Ale ráda si ponechám tu hřejivou představu, že moje slova sice nedopadla na úrodnou půdu v hlavě administrátorově, ale členstvo a čtenářská obec si z toho něco odnáší a něco to v nich zanechalo. Koneckonců, na tom záleží.

[29]: Mě mrzí tak akorát to, jak je ten klub zprasenej, a že jsme vůbec kdy dali do rukou moc někomu tak neschopnýmu.

A samozřejmě i celej Blog. Mrzí mě, jak daleko jsou naše představy toho, jak by měl takovej server fungovat, od stávající reality. Vem si, kdyby to tu všechno fungovalo normálně, jakej by to mělo potenciál. A kdyby to vedla nějaká úplně normální grupa vývojářů a nadšenců jako každej jinej blogovací prostor.

Jak by se sem lidi hrnuli – dyť je to tu luxusně vymyšlený!

Ale teď? Kdo by se sem proboha hrnul, když je tu rozesraný, co se rozesrat dalo, a nikdo s tim nic nedělá :-D

Ten rozhovor pro AK mě nakonec taky trochu mrzel, hlavně když jsem zjistila, že už ani Metteorwina stávka či výraz nesouhlasu, jak to chceme nazvat, s ničím nepohnula, a Stanley raději nechal odejít někoho takového do prdele, potažmo dokonce na konkurenční server, než aby se zamyslel. Došlo mi, jak strašně jsme pro něj bezpředmětní a to mě krklo. Nechci, aby nade mnou někdo takovej měl jakoukoli moc nebo si na mě snad dokonce mohl dělat nároky, jako že "takovýhle lidi mám v klubu".

Jo, tohle asi zní hodně egoisticky :-D Ale prostě už nehodlám dělat AK osvětu a snažit se to tam vzchopit, když všechno, co udělá on, jde přímo proti tomu a klub to dokonale kurví. Nemám to zapotřebí. To si radši budu rozvíjet svoje představy v klidu o samotě.

Nebuďte na Standu zlí! :-( Nezaslouží si to, třeba má jen těžké životní období. Určitě ho to všechno bude moooc mrzet. Stejně jako tehdy když mě vyhodil.

:-D

[31]: Ne..není to egoistický, protože je to holá pravda.
Je vážně zarážející, že se nechal odejít Metteorwu. Vždyť to je jedna z největších osobnosti na blog.cz
O tobě ani nemluvím. V téhle komunitě máš velký respekt, v A jsi se o hodně zasloužila.
A obě vás vyměnil za holku, jejiž největší zážitek patří láhev vodky.

Prostě vize AK, tak jak začínal, je pryč a myslím, že normálním blogerům už nemá co nabídnout.

[32]: To je teda hodně dlouhý období… Na mrzení bylo už dávno pozdě. Myslim, že dostal víc než dost podnětů ke zlepšení a jediná věc, na kterou furt všichni čekaj, je, až se konečně sebere a začne se jima řídit. Dokud to neudělá, milejší na něj opravdu nebudu.

Závidím – žes mohla odejít takhle hrdě. Já odešla nasraná když mě podruhé potichoučku bezdůvodně vyhodili. Každopádně bloglovin je výborná alternativa AK 🙂

Od rána opět ani jeden komentář neprojde, takže ví bůh, kdy si tohle přečteš :-)

Škoda, škoda, fakt škoda, že mizíš z AK. Ovšem po pravdě se ti vůbec nedivím. Sdílet společný prostor s něčím, jako je Biondi, to asi člověku nepřidá ;-) Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem si všimla, že tohle stvoření bylo zcela pokoutně a neveřejně navráceno do klubu :-!
Tvoje trefné a nemilosrdné komentáře mi budou opravdu chybět. Taky nepamatuju doby, kdy se tu vyskytoval Krutomluv a Kittanya, ale spoustu jsem toho od nich přečetla. Byla jsi jejich velice důstojná následovnice :-) Já si tě sleduju přes bloglovin, tak jen doufám, že nás tady od něj neodstřihnou. Stejně si tě ale najdu. Přeju ti v novém budoucím působišti hodně štěstí :-)

Lenny: Ty bezdůvodný vyhazovy mě serou hlavně proto, že se o nich člověk vůbec nedozví, pokud zrovna nejde o někoho, koho vyloženě sleduje. Což je další věc, která mě od začátku sere – že se nevydávaj žádný oznamovací články o tom, kdo byl odejmut a proč. To by sakra měla bejt samozřejmost, jinak je to svinstvo prvního stupně.

Mě kdyby takhle odejmul bez nějakýho faktickýho důvodu, tak bych si na něj snad počkala před prací, a vyřikala bych si to s nim ručně. V takovejch chvílích je mi jedno, že jsem malá a slabší. Nasrání dává člověku sílu.

Mengano: V pohodě, tady se sice nezobrazujou, ale v administraci jo, takže vidim všechno. Nebo teda aspoň skoro všechno, stoprocentně to tvrdit nemůžu, ale postupně se mi tam věci dostávaj (většinou mi ovšem nejdřív přijdou do mailu, což je otravný. klikneš na to a nikde nic, ani na blogu, ani v adminu :-? )

Díky za pěkná slova. No, o komentáře snad nepřijdeš, to, že nejsem člen, neznamená, že se k tomu nemůžu vyjadřovat. Pokud samozřejmě nesehraje roli uražená hrdost a nebudou mi blokovány komentáře. V tom případě mám ale pořád ještě blog 8-)

Po malém průzkumu jsem zjistila, že u tebe se komentáře vynořily ze záhrobí, jinde tolik štěstí neměli. Já u svých článků nemám na blogu jediný koment od včerejška od deseti ráno. Všechny trčí v administraci :-? A pokud jsem někde komentovala, tak od stejné doby mizí komenty v propadlišti dějin a samozřejmě se nezobrazují. A Standa si na Srdci zveřejní článek o Blog cézet, kde se zabývá nějakými střelenými reklamami :-! Já jsem z něj fakt u vytržení :D

Psala jsem dlouhý komentář, který se tady neobjevil. Tak jsem počkala pár dnů a pořád tady není. Prostě a jednoduše, standa to podělal a vás obě budu číst i bez ak. snad to s ním aspoň trochu pohne. ti dobří si totiž udrží čtenáře i bez titulky. jenom odpadnou ti pozéři co spamuji superpochvalnýma komentářema aby si zvýšili vlastní návštěvnost.
takže. palec nahoru 🙂

Celé je to zřejmě marketingová záležitost mající za cíl podporovat orientaci blog.cz směrem, který určuje asi nejvíc portál Krásná (a to proti fashion a kosmetickým blogům nic, jen když to má trochu úroveň a ty slečny nepíšou furt o tom samým). Krutomluvovy ideály se poněkud vypařily. A to snad tehdy byla náctiletá mládež, kopírující si na své blogy blikající obrázky a texty písniček Tokio hotel menší zlo. Z mizerného hudebního vkusu a nadchnutí vším, co vyrobil jejich idol, z potřeby dělit se o to, co jsem měla k snídani a že jsem si v New Yorkeru koupila tričko, co si tam koupilo dvacet dalších, už hůř.

Tak to je něco. Je mi to dost líto, tvůj blog mám ráda a vždycky jsi v klubu zastávala důležitou pozici, ať už šlo třeba jen o komentování článků, zpětnou vazbu k nově přijatým členům a v neposlední řadě taky DP. Myslím že to všechno bude v klubu dost chybět.
Na druhou stranu tě docela chápu. Chápu vás všechny, kdo se snažíte v klubu prosazovat něco, co už je dávno za horizontem.
Ale je to doopravdy vůbec možné? proč se prostě nesmířit s tím, že tak jako dřív už to nebude, že je tu prostě nová éra klubu?
Já jsem se do Ak hlásila s jediným cílem  – dostat svoje články na titulku. Říkejte si co chcete, to je ten jediný důvod proč tam většina z nás vůbec je. Možná je to tím, že jsem ty "staré dobré" časy nezažila. Ale popravdě, když si někdy pročítám archívy v klubu ze starších let, jsem ráda že klub vypadá tak jak vypadá dneska.
Nemyslíte, že si to trochu idealizujete?

[38]: To už je, bohužel, normálka.

[39]: Dík :-)

[40]: Člověku to nějak hlava nebere, co, že místo aby šla kvalita s léty nahoru, jde naopak rapidně dolů… co naděláš. Můžeš si maximálně jet po svym a šířit "dobro" vlastními informačními kanály, když to nejde přes AK 8-)

Já nevím proč, ale když vidím Lotty, vždy si vzpomenu, jak jsme ji s přítelem zaspamovali komentáře. Bylo jich 1600  a víc. Jo, to bylo fajn. :-D
a taky na tohle
http://akcni-blog.blog.cz/1208/rozhovor-s-taychi-a-lotty

a jinak..CO si budem povídat, bez Ak to stálo za starou belu, tak jsem odešla na furt. Ale tebe má rádo hodně lidí, tebe si váží, tebe číst budou! Já též. Hodně štěstí :-)

[41]: Komentování se určitě budu účastnit i nadále, pokud bude co komentovat 8-) Ovšem vzhledem ke Standově přístupu mám spíš pocit, že se rozhodl AK prostě zazdít a ukončit, neboť jeho chování by tomu odpovídalo. Rozhodně mu nejde o jeho rozvoj a prosperitu. Takže těžko říct, jak dlouho se ještě udrží. Spíš si ale myslím, že i lidé, co se doposud snažili to tam držet při životě nějakými rubrikami, se na to časem vyserou a budou se radši věnovat svým vlastním blogům.

Hele snažím se vždycky na svoje vlastní názory dívat kriticky a ze všech možných úhlů, abych si byla jistá, že nejsem jedním z těch kafrátorů, co jsou prostě vždycky a priori pro staré zřízení a neustále maj problém s tím, že "dřív bylo líp", ale ať na to koukám jak na to koukám, tohle fakt neni ten kafrací případ. Co je teď na klubu fakt dobrého? Co se změnilo k lepšímu? Jaké to má vyhlídky? Na co se tam hraje, když ne na kvalitu? A kde vidíš pozitiva, když jsou všichni nasraní a nikdo ničemu nerozumí? Nevíš dne ani hodiny a správce si jen tak vyhazuje lidi, kteří se ničím neprovinili, a nijak to nevysvětlí a neoznámí ani jim samým, ani nikomu jinému. Naopak si bez ohlášení přidává lidi, kteří tam nemají co dělat, manipuluje s přihláškami a když si toho zrovna někdo všimne, protože to bylo dost okaté, je mu stejně pořád milejší mazat dotazy, než se chovat profesionálně.

Takovou éru nepřijímám. A nikdo by neměl, jinak by to bylo opravdu hodně smutné.

Já jsem tam šla proto, že jsem chtěla, aby se vědělo, že můj blog je něco lepšího. Ale dobře jsem chápala, že se tak nestane jenom tím, že bude v AK, ale hlavně tím, že bude do puntíku splňovat jeho požadavky a v jejich rámci bude zářit. Chtěla jsem si tu udělat jméno a získat nové příznivce a tím pádem víc zpětné vazby.

V podstatě mi to dalo už všechno, co mohlo, ale zcela jistě by mě to bavilo i nadále a přivádělo by mi to pořád nové lidi, protože jsem se, myslím, dobře svezla na vlně příležitosti, kterou mi to dalo.

A pokud jsi šla do klubu jen pro místo na titulce, nesere tě, že tvůj propracovaný článek z něj během mrknutí oka vytlačí tři štěky od někoho, kdo by v klubu vůbec neměl být, a jedna trapná fotografie bez popisku? Už to samo mi pilo krev, to je prostě sviňárna a opěvované staré vedení je opěvované mimo jiné proto, že dbalo na to, aby se tohle nedělo. A kdo takovým způsobem titulku zneužíval, dostal napomenutí, případně se proletěl volným pádem ven z klubu.

Pravidla se musí dodržovat, to ví každý, kdo má mozek. Když se nedodržují, tak k čemu pak jsou? Já jsem opravdu raději pro demokracii než pro neprůhlednou diktaturu.

Co v Archivu na tebe působí tak strašně, že ti je stávající situace milejší? 8-O

Samozřejmě, že idealizujeme. Protože jsme zažili ideální stav a víme, že to jde. A ideálním myslím stav sice s mouchami, ale přežitelnými či aspoň vysvětlitelnými. To, co se děje teď, je věc docela jiná. Bojovat za ideály je, domnívám se, věc zcela správná, a dokud jsou ještě na světě lidi, kteří to chtějí slyšet, tak budu ty ideály opěvovat třeba do skonání. Mně to za to stojí.

[44]: Vím, znám, přesto děkuji za připomínku 8-) Poprosila jsem kamaráda, aby se mi na to mrknul, a teď nevím, co s tím bylo za problém, nějak to nefungovalo. Každopádně pracuje na vlastní, uživatelsky vstřícné verzi. To se bude hodit spoustě lidí.

[24]: Pravda, pravda… 🙂

[25]: Mně bude chybět nějaká ta "hlavní komunitní stránka", kde se člověku zobrazovaly články. Věčná škoda, že Stanýsek zrušil výpis všech nejnovějších článků. Ale snad se i tak budou dobře hledat noví čtenáři po komentářích.

[26]: Já se nedivim, taky bych neměla čas ty neskutečně dlouhý slátaniny číst. Za žraní děkuju, budu se snažit i nadále :-D

[27]: Celej svět holt nespasíš. Ale držej mě při životě ty malý kousky půdy, který se člověku nakonec přece jenom podaří uhájit. Malý skupinky lidí, kterým to zasadí aspoň brouka do hlavy – protože tím to ostatně všechno začíná. Z brouka může být nakonec slušně velká revoluce.

Mně byly nabídnuty i jiné systémy než WP, ale prý se mám nejdřív stejně naučit s WP, tak to zkusíme. Zatím tam nejvíc bojuju s podle mě dost komplikovaně sepsanou šablonou, je toho tam nějak moc. Ale snad to časem zredukuju nebo aspoň pochopim, co je čemu nadřazený. S CSS jsem už jednou dělala, tak to neni až taková novinka a mělo by to jít 8-)

[33]: Mě to právě u Metteorwy maximálně zarazilo. Myslela jsem, že když už nic jiného, tak právě ji si odejít nenechá. Všechno člověk tak nějak se smutkem v srdci přežil, i když prostě ty chmury z toho zůstaly, ale tohle už na mě bylo moc a to ve mně dorazilo přesvědčení, že nechci být tam, odkud jsou takové osobnosti vyštípávány.

[43]: Divím se, že do něčeho takového vůbec šla. Nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaká parodie na ní a ne že tam fakt odpovídá. Mno, vědět to dřív, člověku by to dalo aspoň nějakou naději, že si Standa nakonec fakt uvědomuje, že mu za odchody lepších blogerů (jako Metteorwa) tyhle blbůstky nestojej. Ale evidentně holt má dneska zase jinej názor.

Podepsala bych se ti pod to. Byla jsem mezi prvními, které Kruťák vzal tehdy do AK. Dokonce když proběhla pak velká čistka a byla jsem vyhozena, Standa mě milostivě po výměně pár emailů vzal nazpět, ačkoliv jsem se o to ani moc už nesnažila, bylo mi to trochu už buřt, protože už tehdy to začalo jít do hnoje.
No a když jsem teď nedávno byla vyhozená podruhé, v ten moment jsem si uvědomila, že je to vlastně dobře, že do toho panoptika, co tam je, vlastně ani patřit nechci, protože už by to působilo jako výsměch. Projížděla jsem zběžně členy Klubu a můžu směle říct, že větší hnůj jsem dlouho neviděla a myslím, že se Standovým vedením celá myšlenka AK byla takto zesměšněna a Kruťákova práce nehezky zničena.
K tomu už prostě není co dodat.
Standovy hlášky i někdy samy o sobě jsou zralé na facku a to jsem ho fakt dlouho měla za rozumného člověka, kruci, má na to věk… Ale to už se vážně nedá přehlížet.
Nezáviděla jsem mu jeho post, doteď nezávidím, vím, že je to nevděčná pozice, ale přehání to a někdy jakože až nad hranice snesitelnosti.

[38]:On je vůbec miláček k pomilování. Mám dojem, že už jde o úchylku a že jsme v rukou psychicky labilního člověka. Ona je to paralela k celé republice, tam jsme taky v moci psychopatů. Jenž odejít z blogu je docela snadné, odejít ze země už je hodně komplikované.
(Ale to je jen nadsázkaú.
Dnes blog funguje skoro tak jak má (až na to, že zas pro změnu nejdou vkládat fotky, ale na to přišla rafinovaně VendyW, otevřela si prostě jednu administraci a druhou galerii a přetahovala fotky z galerky pomocí URL. Tomu se asi říká ono zlepšení… :D

[53]: Myslím, že odejít ze země zas tak těžký neni 8-) Ale záleží asi na tom, kam se chystáš a s jakými záměry.

Ale paralelu v tom vidím taky a naprostou jasnou. Člověku se nechce pryč proto, že ví, že by to šlo dělat jinak a pak by to tu všechno mohlo perfektně fungovat. Jenže u moci jsou naprosto neskuteční jedinci, kteří kurví a bojkotují, co se dá. A protože s nima prostě absolutně nemáš jak bojovat, nezbyde ti než jít jinam.

Je to oboje stejný.

Komentáře nejsou povoleny.